Exekuce na majetek

Od: Datum: 02.08.13 16:40 odpovědí: 5 změna: 03.08.13 09:59

Dobrý den,

bratr neodvádí daně z podnikání, a Finanční úřad pohrozil exekucí.

Může exekutor zabavit majetek rodičů, u kterých je trvale hlášen?

Bydlí s družkou v jejím bytě.

Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hm®
Datum: 02.08.13 16:45
avatar

Obávám se, že exekutoři jdou do nahlášeného bydliště dlužníka a tam zabavují. Ostatně kam jinam by měli jít?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: machturbo*
Datum: 02.08.13 17:13

Samozřejmě že může, on to zabaví, protože se to vyskytuje na adrese trvalého bydliště dlužníka, tedy je dovod předpokládat, že je to jeho majetek. Na rodičích pak ale bude to nejtěžší, a to dokazování, co je jejich (doklady, kupní smlouvy,...) a upřímně řečeno, kdo to skladuje déle než je záruční doba?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 18:13
avatar

Jestliže bratr nežije na adrese trvalého pobytu, mohou rodiče zajít na úřad a tam jej z trvalého pobytu odhlásit. Budou muset prokázat, že tam bratr nežije (stačí svědectví sousedů).

Po zrušení trvalého pobytu úřad bratra přihlásí na adrese úřadu (bratr si bude muset vyměnit občanku) a rodiče by tak mohli mít o starost méně.

Jinak exekutor je povinen zajistit majetek dlužníka k úhradě jeho dluhů. Proto může přijít kamkoliv, kde se domnívá, že má dlužník nějaký majetek.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pavla99
Datum: 03.08.13 09:56

Jak již shodně všichni odpověděli, exekutor za Vámi přijít může. Abyste nemuseli pak podávat vylučovací žalobu, opatřete si doklady o tom, že věci jsou Vaše. Pokud již nemáte účtenky ani jiné doklady o nabytí věcí, je řešením notářský zápis. Notář osvědčí Vaše prohlášení, kde podrobně uvedete všechny tyto věci. Notářský zápis je veřejnou listinou a exekutor z ní musí vycházet, ledaže by prokázal, že skutečnosti tam uvedené jsou nepravdivé. Důkazní břemeno je tedy na něm, což je pro Vás podstatně výhodnější situace. Cena za tento notářský úkon je dána sazebníkem a vychází z hodnoty majetku. (cca 800,- Kč až 3 000,- Kč + DPH).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 03.08.13 09:59

Exekutor jde tam, kde tuší majetek. Je věcí dotčeného, aby prokázal, že věc není dlužníka ale jeho. Nejlépe ihned při exekuci žádat o vyšktnutí ze seznamu.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.