Dostanu porodné když uvedu otce v RL?

Od: Datum: 03.08.13 14:00 odpovědí: 3 změna: 04.08.13 06:18

dobrý den, ráda bych se zeptala, zda dostanu porodné, pokud zapíšu otce dítěte do rodného listu, ale nebydlíme spolu. Posuzuje se domácnost, nebo partneři i zvlášť? Já beru jen nemocenskou, tudíž bych na to nárok měla, ale chci napsat otce do RL. Někde jsem četla, že ho budou posuzovat taky i když bydlí jinde, stačí že je napsán jako otec... poradíte mi jak to vlastně je?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.08.13 14:11
avatar

Dobrý den. Posuzují se příjmy otce a matky, pokud žijí ve společné domácnosti. Pokud ve společné domácnosti nežijete, budete posuzována jako matka samoživitelka. Na porodné nemá vliv zápis otce do RL dítěte, jestli-že s Vámi nežije ve společné domácnosti.

doplněno 03.08.13 14:47:

Budete muset doložit, že spolu trvale nežijete a společně nehradíte náklady na své potřeby.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: akasha*
Datum: 03.08.13 14:17

a nevíte jak to posuzují?Jestli jen formou doložených dokladů nebo návštěv? vím že tři měsíce zpětně, ale pokud se budem k sobě časem stěhovat (chceme větší společný byt), budu muset porodné vrátit? nebo je nějaká promlčecí doba, kdy je to pak jedno?

Datum: 04.08.13 06:18
avatar

Pro přiznání jakékoliv sociální dávky (tedy i porodného) se vždy sleduje příjem za rozhodující období, jímž je předcházející kalendářní čtvrtletí.

Pro účel porodného se do posuzovaných započítává i nenarozené dítě. Tzn., že na porodné budete mít nárok v případě, že Vaše příjmy za rozhodné období budou nižší než 11.712 Kč měsíčně.

___ Žádné návštěvy dokládat nebudete. Úřad práce už si zjistí, kdo je v bytě hlášen k trvalému pobytu.

Ale je možné, že Vás ÚP vyzve, abyste se domáhala svého práva i práva dítěte: vyživovací povinnost vůči dítěti má otec dítěte, který je povinen přispívat na výživu i matce svého dítěte.

doplněno 04.08.13 06:20:

Ještě odkaz:

Porodné

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.