Výpočet nemocenské po druhé rodičovské dovol

Od: Datum: 01.08.13 23:14 odpovědí: 1 změna: 02.08.13 00:16

Dobrý den, jsem stále zaměstnaná, ale momentálně jsem s druhým dítětem na rodičovské dovolené.

V roce 9/2008 - 3/2009 jsem byla na nemocenské - rizikové těhotenství u prvního dítěte, které se narodilo v roce 4/2009. V roce 6/2011 se nám narodilo druhé dítě, tudíž jsem pokračovala další rodičovskou a zažádala zaměstnavatele o prodloužení rodičovské dovolené do 6/2014, který mi vyhověl. Příští rok chceme s manželem ještě třetí dítě, kdy mi bude u druhého dítěte končit 3-letá rodičovská d. a nejspíš bych poté opět nastoupila na nemocenskou s rizikovým těhotenstvím. Chci se vás tedy zeptat, z jakého příjmu by se mi nemocenská počítala- zda z doby (r. 2008), kdy jsem ještě pracovala u zaměstnavatele, měla bych tedy stejnou výši nemocenské, jako u prvního dítěte, kdy jsem byla také na nemocenské, nebo z nynějšího příjmu (rodičovský příspěvek)?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.08.13 00:16

Žádná dávka (podpora v nezaměstnanosti, rodičovský příspěvek, nemocenské, ...) nelze použít pro výpočet dalších dávek.

Bude-li stále trvat stejné zaměstnání, hradil by zaměstnavatel náhradu mzdy za nemoc (za pracovní směny naplánované do 21. dne nemoci). Pro výpočet by musel použít pravděpodobný výdělek )kolik byste si pravděpodobně vydělala, kdybyste pracovala).

Od 22. dne nemoci by OSSZ vyplácela nemocenské, které by se počítala z výdělků dosahovaných před MD/RD.

doplněno 02.08.13 00:26:

Doporučuji sledovat situaci, která se poslední dobou v sociální oblasti rychle mění. To, co platí nyní, už nemusí být za rok pravda. (Obzvláště, když do té doby ještě proběhnou volby ...)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.