Kde si ověřují úvěr. společnosti?

Od: Datum: 01.08.13 19:10 odpovědí: 3 změna: 01.08.13 20:54

Zajímalo by mě, zda na to mají vlastní programy nebo si to ověřují na internetu jako normální obyčejní lidé? Třeba v živnostenském rejstříku, který je volně přístupný všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.08.13 19:23
avatar

Banky a úvěrové společnosti obecně si zjišťují bonitu každého potenciálního jednak ve veřejných registrech (např. v registru dlužníků), ale i v neveřejných systémech. Na bonitu klientů ale mají vliv i další parametry jako je věk, profese, příjmy, délka spolupráce s bankou apod.

doplněno 01.08.13 19:57:

Zejména společnosti s extrémě vysokými úroky si toho moc neověřují. A ve smluvních podmínkách bývá pro případ podvodu možnost okamžité splatnosti dluhu.

Jen pro zajímavost, ve Spojených státech je lhaní do formuláře federální zločin, který se nepromlčuje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: crossroads
Datum: 01.08.13 19:29

A když si ověřují zaměstnavatele, jestli vážně souhlasí s tím co jsem uvedl v žádosti, tak to si ověřují kde?

Od: saw*
Datum: 01.08.13 20:54

Většinou dané společnosti zavolají a ptají se, zda je u nich zaměstnán ten a ten... To je však v případě, že jim třeba nesedí výplatní pásky nebo jiné věci. Zárověň je třeba veškeré informace o příjmech a výdajích podávat pravdivě. Žadatel ve smlouvě potvrzuje platnost dokumentů a dalších skutečností. Pokud žadatel uvádí nepravdivé informace - může se jednat i o trestní čin - úvěrový podvod.

doplněno 01.08.13 20:58:

Jen chci doplnit, že i nebankovní společnosti jsou povinni ověřit si bonitu zákazníka. Bohužel v podědomí lidí je informace, že si to moc neověřují, což však není pravda. Ve většině případů neuvede žadatel veškeré informace k posouzení žádosti a to hlavně své výdaje vůči jiným úvěrovým společnostem.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.