Výživa do kolene

Od: Datum: 01.08.13 14:07 odpovědí: 7 změna: 02.08.13 10:58
avatar

Dobrý den, jsem 2 měsíce po operaci kolene - prasklý meniskus a nějaké vazy k tomu. Vše je v pořádku, zase už běhám a nijak zvlášť to nebolí. Artróza ale zůstala. Dnes jsem byla na kontrole na ortopedii. Pan doktor mě začal zpracovávat. Prý mi nabídne výživu do kolene, která kloub doléčí. Má to prý vynikající účinky, je to něco jako tablety Condro, ale ve formě injekcí. Vzápětí prohlásil, že tablety Condro nejsou vůbec k ničemu, ale injekce - to že je objev. V časových intervalech bych dostala tři, každý stojí okolo 1.600 Kč, já bych za každou ale prý platila 150 Kč, zbytek pojišťovna. Tak by mě vyšly ty 3 mršky na 450 korun. Ale nechce se mi do toho, znám totiž lepší věci, než injekce do kolene, už jsem jich pár dostala. Co si o tom myslíte? Šli byste do toho? Myslíte, že to pomůže? Uvítala bych rady pacientů, kteří si tyto injekce nechali aplikovat. Pomohlo Vám to na zdraví? Nebo jenom od peněz? Děkuji a všechny zdravím.*slunce* Jaga.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: uska®
Datum: 01.08.13 14:19

Já jsem se také v loni nechala ukecat na tři injekce. První dva dny po injekci chůze možná jen o berlích. Hrozná reakce. Po týdnu se to dostalo do normálně bolavého stavu jako před injekcí, ale ani o kapánek lepší. A tak se to opakovalo ještě 2x.

Při třetí návštěvě mi sestra na chodbě řekla - nebuďte bláhová, když chrupavka v kloubu chybí, tak se můžete stavět na hlavu a nic vám nepomůže, prostě chrupavka znovu nenaroste. Za těch 150,- Kč si raději kupte ryby - makrely nebo co máte ráda a pro své klouby uděláte daleko více jak se nechat píchat do kloubů.

Někomu se prý krátkodobě uleví, ale já to nebyla.

doplněno 01.08.13 14:29:

:) není zač a dobrou chuť

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 01.08.13 14:26
avatar

Milá Uško, napsala jste to, co jsem si potichu myslela. Ryby mám ráda všechny a na jakýkoliv způsob, to mi problémy nedělá. Asi se na to vybodnu. Dvacetileté koleno mi stejně žádné injekce neudělají. Díky, Jaga.

Od: jikk
Datum: 01.08.13 14:36

Dobrý den

já bral na chrupavky Condrosulf asi rok, bez účinku. Pak 2 cykly výše zmíněných injekcí 2x 470,-, naprosto bez bolestí při aplikaci a dnes po roce neléčení (prý pauza mezi další léčbou) mě koleno nebolí. Bolest a problémy přestaly tak 3 týdny po poslední injekci.

Lékaž byl z Brna Bohunic, mladík tak 35 let, specialista na sportovce, dojíždí 2x k nám do města do soukromé ambulance. Špičkové reference.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 01.08.13 14:55

Mám artritidu už hezkých pár let - a na doporučení někdejšího sporťáka (a později i ortopeda) kašlu na nějaké pilule i injekce - a jím kolagen v jakékoli formě (kůže a chrupavky a výrobky z nich - aspik, tlačenku, jitrnice...) - a obtíže mám, vůči minulosti, výrazně menší... Ony ty injekce a prášky stejně nic jiného neobsahují, jen vypadají ´honosně´... ;)

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 01.08.13 14:56

Já byla na injekcích před pěti lety - nedoufala jsem ve zlepšení, jelikož mi lékař řekl, že jsem na operaci zralá -ale moc mladá, tak injekce přišly nařadu- nelituji toho. Od té doby mám pokoj ...*hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.08.13 19:35
avatar

http://artroza-artritida.heur…-pharma-colafit-120-kosticek/ prý je docela účinný. Ostatní nebo injekce nevím.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 10:58
avatar
Sestra se nechala ukecat taky na injekce, celkem pět, každý den jednu, stálo ji to pět tisíc, pojišťovna nic nehradila a pomohlo ji to sotva na měsíc. Tady všechny tyhle nemoci, třeba i cukrovka, vysoký tlak, atd vznikají nesprávnou stravou. Metabolismus purinu po sobě nechává v těle kyselinu mocovou , proto by se měl člověk vyvarovat stravy bohaté na puriny , tedy nejvíce maso, luštěniny, alkohol. Maso znamená i ryby či různá vepřová drkotina . Tahle nemoc uz se vyléčit nedá, ale nemusí se zhoršovat, pokud člověk nebude dále trpět podvýživou.
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.