Plná moc k vyřizení dědictví

Od: Datum: 31.07.13 17:16 odpovědí: 5 změna: 01.08.13 16:45

Chtěla bych dát plnou moc bratrovi k vyřizování dědictví.

Našla jsem ve vzoru také tuto větu :- zatěžoval nebo případně zcizoval věci a práva náležející k dědictví,

Jak tomu mám rozumět? Děkuji

http://www.vzory.cz/vzory/pln…navani-dedictvi/#.Ufkoz22Alek

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 31.07.13 17:38

Dobrý den, našel jsem stejný vzor i na stránkách Notářské komory. Ta formulace tam je také a nemohu říct, že bych jí zcela pochopil. Patrně to budou "odborné notářské pindy", ale nijak bych se toho neobával. Pokud máte s bratrem dobrý vztah, tak už tou plnou mocí mu dáváte svou důvěru. Zdravím!

http://www.nkcr.cz/index.php?page=dedictvi (odkaz "čeština" dole pod článkem)

doplněno 31.07.13 17:51:

On ten výraz "zcizil" nebude ve významu "ukradl", ale mělo by tak být činěno ve prospěch všech dědiců.

doplněno 01.08.13 10:34:

notarskaporadna - děkuji za vysvětlení pojmu. Já jsem si to myslel, že to budou "odborné notářské pindy" (viz film Lotrando a Zubejda - "odborné lékařské pindy").

Ohodnoceno: 2x

Od: notarskaporadna
Datum: 01.08.13 10:25

alienatio - zcizení - převod vlastnického práva na jinou osobu - používá se v situaci, kdy prodáte nebo darujete nemovitost, kterou jste nabyli dědictvím, darováním atp.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 31.07.13 21:18

Zatěžoval = zatěžoval nějakým právem, např. zástavním (zjednodušeně - nesmí tento majetek třeba zastavit nebo jím ručit).

Zcizoval věci a práva = "ukradl", příp. zamlčel něco, co po zemřelém našel a toto by spadalo do dědictví.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 31.07.13 22:02

zcizovat = přenechávat do vlastnictví nĕkoho jiného, např. zcizovat nemovitosti

Zcizovat neznamená totéž jako odcizit.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 01.08.13 16:45

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.