Strach ze zubaře

Od: Datum: 31.07.13 09:38 odpovědí: 15 změna: 02.08.13 11:02

Dobré ráno v pátek mám jít k zubaři na preventivní prohlídku a mám šílený strach ale strašný já se hlavně bojím toho že na mně bude řvát je tam teď taková mladá doktorka ale příjde mi už taková hodně rozjetá mám problémy s paradentozou a bojím se reakce doktorky

doplněno 02.08.13 09:03:

Dobré ráno, milí přátelé tak se mi moje očekávání naplnilo zubařka na mně sice neřvala, ale když viděla že problémy s dásněmi mám pořád tak mi tam takovým divným tonem začala vysvětlovat že bych se mněl objednat k dentálnímu specialistovi a přitom na mně i se sestrou koukaly jako kdybych byl jedinej co má problémy s dásněmi teda řeknu vám že jsem se klepal víc než u zkoušení ve škole no mám zas zkažený den
tak alespoň vám vážení přátelé přeji hezký den
Václav K.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 31.07.13 09:49

Pokud dodržuješ pokyny doktorky v rámci léčení i prevence, čeho by ses měl bát? - lékař by ti měl od potíží pomoct, ne ti vynadat, že potíže máš - to je, jakoby ses obával "řvaní" chirurga při zánětu slepého střeva... ;)

A pokud je nedodržuješ, aspoň víš, proč "řvát" bude... :-D

doplněno 02.08.13 09:42:

..."teda řeknu vám že jsem se klepal víc než u zkoušení "...

Nomen omen... :-D

A řekla ti doktorka i to, proč bys měl jít k dentálnímu specialistovi? - co ´on může co ona nemůže´?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 31.07.13 09:49
avatar

Proc by na Vas mela rvat?

Naopak. Ta z Vas bude nadsena. Zdravej pacient je nuda, ale kdyz se bude moct povrtat v nejake nemocne hube, to je pro zubare raj. Navic za nemocneho vytahne od pojistovny vic penez nez za pouhou preventivni kontrolu zdraveho.

Urcite budete jeji oblibenec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 10:13
avatar

Preventivní prohlídka /2 x ročně/ je právě kvůli tomu, aby zubař odhalil včas případné problémy a aby to pak při spravování tolik nebolelo. Takže raději jít preventivně, než pak trpět s oteklou pusou. To je daleko horší. A nevím, proč by na Vás zubařka řvala. Proč? Učila se ve škole spravovat zuby a ne řvát na pacienty. Já mám paní zubařku moc prima. Chová papoušky, pokaždé mi vypráví, co se její Oskárek zase naučil mluvit za nemravnosti a ani se nenaděju a je hotovo.:) Ono se říká: Jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá. V překladu: POKUD VY NEBUDETE ŘVÁT NA DOKTORKU, NEBUDE ŘVÁT ANI ONA NA VÁS. Asi tak. Nebojte se a běžte tam. Je to pro Vaše dobro. Já jdu k zubařce zítra, vím, že to nebude až tak příjemné, ale nedělám z toho žádnou vědu. Musí to prostě být. Jaga.

doplněno 31.07.13 10:16:

Navíc, pokud o zuby skutečně dobře pečujete, třeba Vám ani nic nenajde. A za 10 minut budete venku. Stojí ten strach vůbec za to? Daleko horší bylo rodit přirozenou cestou 1. dítě o váze 4,30 kg. Na to vzpomínám s hrůzou už 36 let!:D

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 31.07.13 10:20

Dobrý den.

Vůbec nechápu Vaši obavu, že by zubařka měla na Vás řvát. Pokud máte zdravotní problémy, řvaním je nespraví, ale bude je léčit.

Žádné emoce do toho zapojovat nebude, takže seberte odvahu a prohlídce se nevyhýbejte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 10:22

Dobrý den,

jak by si mohla dovolit na Vás ,,řvát"? Uvědomte si, že Vy a další pacienti ji živíte, když o Vás svým chováním přijde, bude mít o to méně peněz... Kdyby na mě můj zubař řval, řavla bych také co si to dovouje a našla si nějakého jiného. Je jich dost, kteří berou a chovají se slušně...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 10:42
avatar

Tak nevím, ale podle odpovědí to vypadá, že tu ještě nikdo neměl problémy s člověkem, který si na někom prostě jen zvedá sebevědomí či léčí mindráky. Ano, i takoví mohou být doktoři...lidé, kteří nám mají pomáhat.

Spousta z nás má poměrně velký strach ze zubaře. Fóbie si prostě nevybírá. A přestože to jsou většinou velmi milí, někdy jen odměření lidé, najdou se i ti druzí. Někdy prostě nemají svůj den a nebo jste se svou fóbií prostě jen snadná oběť. Ráda bych poradila nějaké moudro, které zaručeně pomůže, ale tady se to moc řešit nedá. Jak už bylo řečeno: pokud víte, že péči nezanedbáváte, ničeho se nebojte. Nemá právo na vás být naštvaná. Je to vaše zdraví, váš problém a ona vám má radit a pomoci. Tečka.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.07.13 11:09
avatar

Bojím se zubaře, vysvětlila jsem zubařce, že nechci injekci při vrtání zubu jelikož se neděsím bolesti ale prostě zubaře, proti ní jako člověku nic nemám, na mě moje zubařka neřve, to bych se zvedla a odešla.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 11:33

Bojíte se zcela právem. Zubaři jsou sadističtí úchylové a navíc u nás stále ještě většinou řeší zubní problémy (úmyslně nepíšu léčí) jako ve středověku - trháním, vrtáním.. Neuvěřitelné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 11:40
avatar

Máte právo na výběr lékaře a pokud nejste spokojen s péčí či přístupem,hledejte jinde.Když jsem byl poslán s klukem na ortodoncii do našeho okresního města,"paní doktorka" byla tak příjemná a milá,že jsem na další návštěvě zubní lékařky řekl,že buďto mi dá další žádanku k jiné nebo že bude mít kluk zuby křivé.Že nenechám po svém klukovi řvát . Jeli jsme do jiného města,tam přístup úplně opačný,vše v klidu a v pohodě,jezdíme tam už třetím rokem a jsem vždy nadšený i kluk tam chodí rád ikdyž pak brble že ty zuby bolí když mu to utáhne.Tak asi tak.A mezi námi já se také bojím zubařky,ale jdu tam protože vím že to lepší být nemůže,jen horší.Ale mám štěstí na lékařku,je hodná a vše vysvětlí předem.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hobar
Datum: 31.07.13 18:24

Není pravda, že zubařů je dost a berou nové pacienty! To je skutečnost leda tak v Praze. Já bydlím na venkově a jezdím za zubařem hodinu vlakem. Velmi se bojím, až pojedu s rozvtanou pusou či vytrženým zubem hodinu plus cesta od vlaku cca 1 km.Auto nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.07.13 18:36
avatar

Když Vám řeknu,nebojte se,tak to asi bude zbytečné, tak zkuste být pro tento den flegmatik a pak dejte vědět, jak to dopadlo.

Když se budete bát, stejně si nepomůžete ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 09:02

Dobré ráno, milí přátelé tak se mi moje očekávání naplnilo zubařka na mně sice neřvala, ale když viděla že problémy s dásněmi mám pořád tak mi tam takovým divným tonem začala vysvětlovat že bych se mněl objednat k dentálnímu specialistovi a přitom na mně i se sestrou koukaly jako kdybych byl jedinej co má problémy s dásněmi teda řeknu vám že jsem se klepal víc než u zkoušení ve škole no mám zas zkažený den

tak alespoň vám vážení přátelé přeji hezký den

Václav K.

Datum: 02.08.13 11:02
avatar

"...na mně i se sestrou koukaly jako kdybych byl jedinej co má problémy..."

Teda jestli Vám vadí i to, jak na Vás kdo kouká, až se z toho klepete, budete to mít v životě dost těžké.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mickeymouse*
Datum: 31.07.13 19:15

Pečlivě si vyčistěte zuby, než tam půjdete. I jazyk, hůř přístupná místa vzadu, a mezery mezizubním kartáčkem. Zubaři nemají rádi když jim tam někdo přijde se špínou v puse, když je někdo fakt prase, tak ho za to někteří zubaři i mučí. Jinak za paradentozu na vás řvát asi nebude, i když samozřejmě ví, že paradentozu máte ze špatné hygieny. Dělejte, jako že to bylo dřív, a že teď už si zuby opravdu čistíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.08.13 09:49
avatar

Dobrá zpráva je, že to pro dnešek máte za sebou *uspech*

Pěkně to rozdejchejte, a zkuste sehnat toho specialistu. Už se na vás při příští prohlídce budou moci jen usmívat ;)

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.