Exekuce, ucet a co dal?

Od: Datum: 30.07.13 23:21 odpovědí: 4 změna: 31.07.13 17:54

Je mi 25, v 18 jsem zacal podnikat protoze jsem to nemel doma moc jednoduchy, vypestoval jsem si z toho schizoidni poruchu osobnosti, takze se i dost stranim kolektivu a nemam moc kamaradu. Jenze v podnikani jsem byl moc naivni, rozjelo se to moc rychle a ja to nedokazal moc ukocirovat a diky svym naivite a volnosti lidi, kteri pro mne pracovali jsem na to doplatil, mimo jine. Ze zacatku jsem podnikal na ZL a pak na s.r.o. a kdyz to slo do kopru, tak jsem se to snazil zachranit pujckou na sebe u dvou bank, protoze rodina se na mne zvysoka ... pri prvni prilezitosti a nemluvi se mnou do dneska.

Firma sla nakonec do kopru, ja prisel o vsechen prijem a nemohli jsme lidem poskytnout sluzby ktery si predplatili. Jelikoz to bylo neco nove, tak se toho hned chytla media (tv prima a tv nova) a zacala mne hned demonizovat na zaklade toho na mne zacali lide podavat hromadne trestni oznameni a rok mi sla po krku kriminalka. Dostal jsem se z toho fakt horko tezko, prosel si fakt peklem, kde jsem nemel nikoho kdo by mi pomohl a dotoho mi matka jeste vybrala 50.000 ktery sem si presni ulozil v pojistovne (pracuje - pracovala pro ni). Nemel jsem pomalu ani na jidlo a diky tomu jsem nasekal spoustu dalsich drobnych dluhu za jizdu na cerno a podobne, ale nikdy jsem si nepujcil od lichvare, nastesti. Diky temhle malym pohledavkam se diky nasemu uzasnemu pravnimu systemu z toho staly statisice, protoze za kazdou jizdu na cerno mam zaplatit 18.000 Kc, mel jsem nejaky dluh na mobilu asi 2.000 Kc z toho je taky ted 25.000 a tak dalea tak dale. Kdyz jsem se snazil domluvit s exekutem, tak po mne chtel splatku 90.000 Kc mesicne.

Podari lo se mi sve pomoci dostat z nejhorsiho, udelal jsem si statnice z anglictiny, nasel praci na zkraceny uvazek pro statni spravu kde jsem rpacoval skoro 3 roky, penize jsem dostaval nastesti v hotovosti a zbytek se odvadel primo exekutorum. Ted mi ale po 3 letech neprodlouzili uz smlouvu. Nastesti mam jeste jednu brigadu a jeste se prizivuji www strankama.

Jenze ja nechci zit v zemi, kde si nikdy v zivote nebude moci poridit byt, zalozit ucet, nemit strach z toho kdy kdo mi zaklepe na dvere anebo zavola. Tohle neni zadny zivot ale otroctvi. Napadla mne moznost si zalozit ucet nekde jinde, treba v nemecku, nasetrit si tam nejaky penize a pak se prestehovat nekam pryc.

Hledal jsem hodne informaci na internetu a nasel jsem neco o tom, ze kdyz bude exekutor patrat a vedet o tom, ze mam zalozeny ucet jinde nez v CR v ramci EU, takze by mohl narokovat exekuci i tam. Jenze pokud by se to ridilo nemeckymi zakony, tak v nemecku ucet exekutor zablokovat nemuze.

Chtel bych rict, ze mi nejde o to, se snazit vyhnout sve zodpovednosti, chci zkratka aspon trochu normalne zit a pokud by v cr mohl mit clovek k dispozici alespon dvojnasobek zivotniho minima na uctu kazdy mesic, bylo by to hned o necem jinem.

Diky predem za kazdou radu, za kazdy nazor, za kazdy tip...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: bobkan*
Datum: 30.07.13 23:45

Zdravím itchy.

Jsem ve velmi podobné situaci jako Vy, můj krach byl v roce 2003 a pak už se to jen nabalovalo. Můj dluh je v lidském životě nesplatitelný, přesto stále věřím, že to vše jednou srovnám. Situace se mi sice zatím nevyřešila, ale víceméně sklidnila. Můžeme spolu probrat naše zkušenosti a možná bych měl i řešení. Omlouvám se všem, ale jsou to velmi osobní věci, proto itchy, jestli máte zájem se mnou probrat tyto věci, napište sem nějaký Váš e-mail (doporučuji extra založený jen pro tuto příležitost) a já se s Vámi přes něj spojím.

Upozornění od sys ladinpraha 30. 07. 2013 23:49:45
Oba jste registrovaní a tak můžete použít vnitřní poštu.
Ohodnoceno: 0x

Od: buss®
Datum: 30.07.13 23:47

No asi tak, dluhy jsi si nasekal sám, za to nemůže žádný právní systém nikde na světě. Ani černé jízdy by tam netrpěli. Je pěkné, že se chceš z toho dostat ale jedině tak, že budeš splácet, byť po malých částkách, když není na víc, byť práce i na černo, nebo se prostě potopíš a nikdo tě nenajde. Co by jsi říkal být věřitelem? Lidi neumí brzdit a myslí si, že se nějak z dluhů vyhrabou.

Od: itchy*
Datum: 31.07.13 00:17

Nebyt exekutoru, tak veritel uz ma davno penize doma, takhle si za ne porad uziva exekutor, protoze ten to veriteli vyplati az v dobe kdy vybere odmenu pro sebe a pak teprve da penize veriteli, vzdycky nejdriv exekutor uspokojuje sebe a pak veritele.

V jinych statech by to sice mozna netrpeli, jenze v jinych statech si exekutor nemuze dovolit to si muze dovolit tady a to je ten problem.

Od: upeck
Datum: 31.07.13 17:54

Zde si prectete jak to funguje v demokratickych Zemich EU i mimo EU v porovnani s Absurdistanem zvanem Ceska republika: http://www.stepulka.websnadno.cz/Dnesni-realny-zivot.html

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.