Výpověď z práce

Od: Datum: 30.07.13 22:03 odpovědí: 3 změna: 31.07.13 00:08

Prosím poraďte. Manžel se posledních pár měsíců v práci necítil ok, protože mu přidali práci a snížili plat. V květnu o tom mluvil se šéfovou, že už dál nemůže a že by rád odešel. Ta to bohužel nějak nepobrala a myslela si, že si dělá srandu. Proto napsal výpověď. V červnu. S tím, že výpovědní dobu dodrží a bude tam do 31.8. Bohužel si nenenchal podepsat kopii. Teď v červenci si vybíral ještě dovolenou a včera šel na normální směnu. Hned mezi dveřma mu podali papír, že s ním rozvazují prac. poměr. Ani to nebylo do konce července, ale do 29.7. Taky mu řekli, že mu nedají prachy za dovolenou, ale naopak, že on jim dluží ještě 500,- protože dělali inventuru a něco chybělo. Co dělat? Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.13 22:09

Z jakého důvodu s ním rozvazují pracovní poměr? Co bylo na tom papíru? Předpokládám, že byl natolik soudný, aby jim nic nepodepsal...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.13 23:18
avatar

To na mne působí dojmem okamžitého zrušení pracovního poměru ze strany zaměstnavatele (ZP, § 55).

Ovšem k tomu by zaměstnavatel musel mít důvod a musel by jej být schopen obhájit před soudem.

Je potřeba přesně uvést, co manžel od zaměstnavatele obdržel, a zda manžel může doručení výpovědi zaměstnavateli nějak prokázat (stačí písemné svědectví jednoho, lépe dvou či více zaměstnanců).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: bobkan*
Datum: 31.07.13 00:08

V našem okresním městě máme charitu a ta poskytuje mimo jiné i právní služby zdarma, a s takovými případy tam mají dost zkušeností. Zkuste se poohlédnout po svém okolí po nějaké takové právní službě zdarma. A ještě se mi něco motá, že také úřad práce poskytuje právní poradnu a právní zastoupení právě v těchto případech. Zeptal bych se tam.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.