Vyčerpaná dovolená vs výpověď

Od: Datum: 30.07.13 17:29 odpovědí: 3 změna: 30.07.13 20:41

Dobrý den, pracuji tři roky u stejného zaměstnavatele, smlouva na dobu určitou, mám končit na konci tohoto roku. nakonec budu končit dohodou o dva měsíce dříve, ale vyčerpala jsem již celou dovolenou, na kterou bych měla nárok jako kdybych pracovala do konce roku. Jak se to bude řešit v tomto případě, bude mi strhnuta dovolená ze mzdy, nebo se to řeší jinak? Zapoměla jsem se na to zeptat a teď je vedoucí na dovolené. A rozcházíme se v dobrém. Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 30.07.13 17:39

´Nadbytečně´ vyplacenou dovolenou (tu část, na niž kvůli zkrácení odpracované doby nemáš nárok) ti zaměstnavatel strhne ze mzdy (jakoby ti poskytnul nikoli dovolenou, ale neplacené volno).

Ohodnoceno: 0x

Od: veruveru
Datum: 30.07.13 17:57

Ok děkuji za odpověď.

Datum: 30.07.13 20:41

Zaměstnavatel Vám ze mzdy strhne náhradu mzdy za dvě dvanáctiny roční výměry dovolené.

Vyčerpanou dobu vykáže jako neplacené volno, dopočte za tuto dobu zdravotní pojištění, které Vám opět strhne ze mzdy. (Za dobu neplaceného volna hradí zdravotní pojištění zaměstnanec.)

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.