Příspěvek na operaci

Od: Datum: 30.07.13 11:19 odpovědí: 2 změna: 30.07.13 19:05

Dobrý den,

mám problémy se zrakem - silná krátkozrakost s astigmatismem (kolem -11 dioptrií). Vzhledem k tomu, že s nošením brýlí i čoček mám jisté problémy, uvažuji o podstoupení operace. Laserem to korigovat nelze, proto se nabízí možnost nitrooční čočky. Cena operace bude kolem 80 tis. Kč. Bohužel zdravotní pojišťovny toto neproplácí. Osobně si myslím, že to není dobře, ale nic s tím nezmohu (samozřejmě to není jenom kosmetická záležitost...). Napadlo mne však, že bych mohl zažádat o nějaký sociální příspěvek. Jen mimochodem: jsem student, nemám dostatek financí. Myslíte, že existuje nějaká kategorie sociálních příspěvků (a zároveň šance na jeho přiznání - samozřejmě počítám, že tam kdyžtak je i nějaká spoluúčast), do které bych mohl svoji žádost zařadit? Vím, že jsou příspěvky na zakoupení automobilu pro lidi s problémem chůze a příspěvky na řadu kompenzačních pmůcek (např. elektronická lupa pro slabozraké, schodolez...) Děkuji za odpověď.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: knl
Datum: 30.07.13 13:15

Zkus se zeptat na místní pobočce úřadu práce ,tam vyplácejí sociální dávky, ale asi na toto ti nic neproplatí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.13 19:05
avatar

11 dioptrií je docela hodně, myslím, že ve vašem případě když oční lékař napíše papír, jak moc vám operace usnadní život ZP něco zaplatí. Ptejte se přímo na vaši ZP.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.