Podpora v nezaněstanosti

Od: Datum: 30.07.13 11:02 odpovědí: 3 změna: 30.07.13 19:37

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, z čeho by se mi počítala podporav nezaměstanosti? Necelý rok,tj od 9.7.2012 do 30.6.2013 jsem pracovala jako prodavačka a ůj průměrný výdělel byl 11500Kč ukončený poměr k 30.6. 2013, po roce jsem nepodepsala prodloužení, z důvodu dojíždění a našla si práci poblíž, kde jsem nastoupila 1.6.2013, bohužel zde platová situace je špatná, musela jsem být 14dní na neplaceném volnu, a výplata tudíž bude velmi malá, nástupní plat měl být 9000Kč. Bohužel z důvodu malého platu jsem přemýšlela podat výpověď ve zkušební době a hladat jiné zaměstnání. V zákoně se píše, že se podpora v nězaměstnanosti se počítá z posledního práce za čtvrdlení..Tak jsem se chtěla zeptat, jak by se mi počítala podpora v nezaměstnanosti, když mám jsem v práci necelý měsíc a odpracovaných mám zatím 9dní? Počítá se tam práce i z minulého zaměstnání, když jsem tam byla zamestaná necelý rok? Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pt®
Datum: 30.07.13 11:07
avatar

Pokud máte v posledních dvou letech odpracováno 12 měsíců, budete mít nárok na podporu v nezaměstnanosti. Ta se Vám počítá z posledního zaměstnání a bude to pravděpodobný výdělak za poslední tři měsíce, jaký by byl.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 30.07.13 11:14

Podpora v nezaměstnanosti se Vám bude počítat z posledního zaměstnání.

Podmínkou přiznání podpory je účast na důchodovém pojištění alespoň 12 měsíců za poslední dva roky před zahájením evidence na ÚP.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 30.07.13 19:37
avatar

Ve zkušební době se pracovní poměr ruší, nedává se výpověď.

Pozor na důvod zrušení pracovního poměru ve zkušební době. Nezrušíte-li jej z vážného důvodu (mezi něž nepatří nižší výdělek, než byste si představovala), bude se Vám podpora krátit na 45 %.

Každopádně doporučuji v tomto zaměstnání setrvat minimálně tak dlouho, abyste získala celých 12 měsíců důchodového pojištění. Jinak by Vám nárok na podporu nevznikl.

___ Vážné důvody (zákon č. 435/2004 Sb. o zaměstnanosti, § 5 písm. c)

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.