Předání výpovědi a nepřítomný zaměstnavatel

Od: Datum: 29.07.13 21:57 odpovědí: 6 změna: 30.07.13 01:39

Dobrý den, potřebovala bych poradit ohledně výpovědi, kterou plánuji svému zaměstnavateli oznámit. ke konci září potřebuji ukončit pracovní poměr (od začátku října nastupuji do nové firmy), takže výpověď (na dohodu bohužel zaměstnavatel nepřistoupí) musím podat ještě teď v červenci. problém ale je, že můj zaměstnavatel je do 10.8. na dovolené a ve firmě není žádný jeho zástupce, který by výpověď převzal. Bohužel tam není ani recepce (jsme malá firma) nebo podatelna... poštou výpověď asi také nelze podat, neboť přebírání pošty mám na starosti já...a své nadřízené se zatím svěřovat nechci, dokud to nebude oficiálně potvrzené od zaměstnavatele... takže můj dotaz zní, jak podat výpověď, aby výpovědní lhůta běžela už teď od 1.8. a já tak nemusela čekat na další měsíc... stačí, když na výpověď uvedu dnešní nebo zítřejší datum, a zaměstnavateli výpověď dám na stůl, s tím, že si ji přečtě až po návratu z dovolené? bude tato výpověď platná, resp. poběží mi už od srpna 2.měsíční výpovědní lhůta a nebo se bude počítat až od září? kdyby zaměstnavatel přistoupil na výpověď dohodou, nic bych neřešila, ale vzhledem k tomu, že u nás není zastupitelnost, obávám se, aby nedělal zbytečně problémy a neřekl třeba, že výpověďní lhůta poběží až od září, aby stihl mezitím někoho nového přijmout a zaučit ho...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.07.13 22:06

Asi bych postupoval následujícím způsobem. Pošlete to poštou doporučeně s doručenkou. Předpokládám, že firemní poštu máte na starosti oficiálně. Jakmile dopis dojde, normálně jej za firmu přijmete, na doručenku potvrdíte převzetí. Doručenka se vrátí zpět potvrzená včetně data převzetí. Snad to ještě stihne dojít do konce měsíce, když to pošlete zítra.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.13 22:12
avatar

Písemnost se považuje za doručenou, pokud se dostane do "sféry dispozice zaměstnavatele". Jinými slovy, pokud je papír prokazatelně ve firmě, tak je to OK, bez ohledu na to, zda si ho někdo přečetl nebo ne. Pokud máš na starosti došlou poštu, je to tím jednodušší. Asi vedete něco jako knihu došlé pošty, tak tam ten papír zaregistruj a je to.

doplněno 29.07.13 22:13:

kovis: utrácet za poštu není nutné, do knihy došlé pošty může zapsat jakoukoliv zásilku, i takovou, kterou si donese sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.13 22:16

Jistě, pokud existuje kniha došlé pošty. Pokud se pošta jen hází na stůl jako u nás v práci, raději bych měl v ruce potrvzení, že písemnost byla doručena a kdy. Obzvlášť tehdy, kdy mi na tom záleží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 29.07.13 22:56
avatar

Jethro má sice pravdu, ale já bych doporučila buď předat výpověď nadřízené (samozřejmě proti potvrzení na kopii) nebo ji zaslat doporučeným dopisem s dodejkou, kterou Vám pošta vrčátí s potvrzeným datem převzetí.

Máte-li přebírání pošty na starosti Vy, může být problematické prokázat, kdy se výpověď do působnosti zaměstnavatele skutečně dostala.

___ Poznámka: "Výpověď dohodou" neexistuje a dohodu o rozvázání pracovního poměru lze uzavřít pouze v případě souhlasu obou stran. Dohoda výpověď!

doplněno 30.07.13 00:30:

@Jethro: Se svědky ano, za předpokladu, že mi doručení výpovědi potvrdí.

Kdybych chtěla někam 1. října nastoupit, chtěla bych mít jistotu, že výpovědní doba začne běžet 1. srpna.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 29.07.13 23:25
avatar

No tak si na to doručení přizve svědka (nebo svědky) - přece tam nepracuje sama.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 30.07.13 01:39
avatar

Výpověď nemusíte předávat zaměstnavateli (asi myslíte majitele firmy), můžete ji předat své nadřízené a tím to bude "oficiálně potvrzené".

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.