Účet u banky + karta (od 16 let)

Od: Datum: 28.07.13 14:52 odpovědí: 6 změna: 28.07.13 23:22

Zdravím je mi 16 let a chci si založit nějaký účet. Chci aby bylo měsíční vedení bez poplatků a taky k němu chci kartu bez poplatků.

(Mimochodem je nějaký rozdíl mezi kartami VISA a MasterCard? Díky)

Nejlépe by bylo aby měla hodně poboče, abych při výběru nemusel platit poplatky. Ale ono většina obchodů dnes už asi karty akceptuje.

Pak by mě zajímal bezpečnost. Budu tam mít tak 2 tisíce? Nechci s sebu pořád tahat prachy. Jaké jsou rizika? Určitě snad jdou bloknout služby, nebo je vůbec nebudu mít co by mě mohli dostat do - snad?

Díky za tip! A zkušenosti. Na GOOGLU jsem našel milion článků, ale chci co nejnovější informace.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.07.13 16:38

Top :)

Datum: 28.07.13 20:37

Zkus se poradit se svými rodiči, kde třeba mají účet oni, případně se podívej na nabídky jednotlivých bank a zvol si tu pro sebe nejvhodnější. Ale opravdu mi příjde nejlepší možnost (v tvém věku) obrátit se na rodiče.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.07.13 20:56

Bydlím jen s tátou a ten tomu absolutně nerozumí. Myslí si, že vedení co je zdarma, že neexistuje a ,že kdyby platil kartou tak se zadluží nadosmrti :-D

Datum: 28.07.13 20:59
Nechci sebou pořád tahat prachy...a kartu ano? Jaký je v tom rozdíl?

Datum: 28.07.13 21:07

To je jen jedna z dalších věcí co vidím jako +. Vem si, že když tam máš několikset drobáků mě užto třeba vadí.

Datum: 28.07.13 23:22

V praxi v Česku není mezi VISA a MC rozdíl žádný, alespoň jsem žádný nenašel. Nevím to jistě, ale účet úplně bez poplatků dávají nízkonákladové banky, které neoplývají budovami. Pokud tam budeš mít 2000 a na kartu si nenapíšeš PIN, tak jsou rozhodně ve větším bezpečí než v kapse. Porovnání bank a poplatků je např. tady http://www.finance.cz/ucty-a-…ne-ucty/prehled-beznych-uctu/

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.