Jak se trestá incest + co to je?

Od: Datum: 28.07.13 12:45 odpovědí: 7 změna: 29.07.13 04:09

Dobrý den. :) Prosím, nikdo si o mně nemyslete, že jsem nějaký incestní prase, ptám se jen proto, že mě to zajímá. ;)

Vím, že incest je, když spolu v romantickém vztahu (= chození + sex) jsou příslušníci jedné rodiny, třeba sourozenci.

A mě by zajímalo:

- kdyby se dva rozvedli a dcera zůstala u otce, který by si nabalil někoho, s kým by měl syna, a ty děti se do sebe zamilovali, začali spolu chodit a spát - byl by to incest? Když by měli společného jen jednoho rodiče, tudíž otce. Předpokládám, že kdyby ano, zřejmě by to tak platilo i v tom případě, že by na místě otce byla matka.

- kdyby zůstala dcera u otce a otec se oženil za ženu, co má syna, a syn by se zamiloval do té dcery, chodil by s ní a spal s ní - to by incest byl? Kdyby neměli stejné rodiče, ale ti rodiče by byli svoji.

A ještě by mě zajímalo:

Když se incest provalí, jak se trestá? Opět uvedu příklady:

- jeden z dvojice ještě neměl 18, druhý již ano - takže ten starší jde do vězení a kam ten mladší? Nebo ten starší nejde do vězení, ale třeba šibenici nebo tak...? *smich* Nebo si ten trest za mladšího odpykají rodiče?

- oba z dvojice ještě nejsou plnoletiletí, tak co teď s něma?

Děkuju!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 28.07.13 15:29
avatar

Co je incest, si jistě umíš najít třeba v trestním zákoně, §188, jde o lízké pokrevní příbuzné.

Pokud jde o věkovou hranici, průšvih nastává, když jednomu již bylo 15 let a druhému ještě ne...

Mladší 15ti let nejsou trestně odpovědni, takže nepůjdou do lágru, ale třeba do výchovného zařízení Ale ten pasťák asi také není ten správný způsob života...

Jestli chceš něco podobného "spáchat", tak se tím radši nikde nechlub, kde není žalobce, není ani soudce, i trestné činy jsou po nějaké době promlčeny...

Ohodnoceno: 1x
 
Od: zabu
Datum: 28.07.13 15:59

Pokud by syn, chodil s dcerou své nevlastní matky, tak by to nebylo trestné tehdy, pokud by to nebyla dcera jeho otce.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.07.13 20:34
avatar

Pokud nejste pokrevní příbuzní - ať už ze strany matky, nebo otce (tj. nikdo s nikým není příbuzný) - tak to incest není! - jinak platí, co říká "hop". Bacha na to.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 29.07.13 00:57

Nejsem si jist zda odpověď není nepřesná. Jistě smyslem ochrany je ta pokrevní příbuznost, ale zákon asi počítá s právní příbuzností. Takže nelze ani souložit se sourozencem, když jeden z nich je osvojenec, takže pokrevně nepříbuzní. Na druhou stranu nechápu proč nakonec byli trestní sourozenci kteří byli osvojeni do různých rodin a snad jen náhodou se dozvěděli, že jsou vlastně bratr se sestrou.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 29.07.13 02:37

Jak uz nekdo psal, zakon jasne definuje "incest".

proč nakonec byli trestní sourozenci kteří byli osvojeni do různých rodin
Policie nebo statni zastupitelstvi ma snad ze zakona povinnost vysetrovat vsechny trestne ciny, o kterych se dozvi a souloz mezi sourozenci je trestny cin nehlede na to, jestli vedeli, ze jsou sourozenci nebo ne. Zakon uklada trest 0-3 roky, takze predpokladam, ze vzhledem k okolnostem (nevedeli, ze jsou sourozenci) asi dostali tu nulu. S pripadem ale nejsem seznamen.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 29.07.13 04:03

Co je "pribuzny v pokoleni primem" urcuje Obcansky zakonik v §117.

Laickym pravnim nazorem by tedy reseni tvojich situaci bylo toto:


  1. nove narozeny syn otce: incest (oba pochazeji ze stejneho rodice)
  2. syn nove manzelky: neni incest, pokud by si otec neosvojil jejiho syna jako svojeho(?) (tim by se z nej stal pro tu dceru sourozenec)

Osoby mladsi nez 15 let nejsou pravne zodpovedne, ale mohou jim byt ulozeny jina napravna opatreni. Teoreticky by mohl snad byt do urcite miry zodpovedny i rodic (ohrozovani vychovy ditete).

Osoby mladistve (15-18): trest se udeluje podle jineho zakona

Osoba 18+ s osobou mladistvou (15-18) nebo s ditetem (pod 15): pritezujici okolnost.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik
Datum: 29.07.13 04:09
Osoba 18+ s osobou mladistvou (15-18) nebo s ditetem (pod 15): pritezujici okolnost.

Na druhou stranu jestli spacha ten cin ve "veku blizkem veku mladistvych" (asi 18-19 (20?) let), tak se jedna o polehcujici okolnost. Ve vysledku by se to asi vyrusilo?
Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.