Jak si vzít dítě do péče?

Od: Datum: 27.07.13 13:47 odpovědí: 3 změna: 27.07.13 15:18
avatar

Mám kamarádku a ta bydlela u svých rodičů.Už tam nechtěl být byly to složité ty důvody tak odešla k příbuzným.Tet po ní příbuzní chtějí aby doma dělala vše za ně nic moc jí nedovolují a prostě je tam jako otrok. A kamarádovi rodoče řekli když jim říkala jak to u nic chodí že by si jí klidně vzali do péče ale zajímalo by mě jak se to dá udělat? Mluvili o nějaké plné moci kterou by musela podespat její matka a potom by měla přechdosné bydliště tak kde by si jí vzali kamarádovi rodiče? Děkuji za vysvětlení jak se to dá udělat .


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.07.13 14:40
avatar

Nějak mi to nedává smysl. Základní otázka je, kolik je dotyčné kamarádce let. Pokud je totiž nezletilá, tak nevěřím, že by prostě jen tak odešla od svých rodičů k příbuzným, protože ,,už tam nechtěla být... Umím si však představit, že příbuzenstvo nechce nechat kamarádku od rána do noci na FB, což dnešní teenageři berou jako neuvěřitelnou újmu, pokud má ještě přeba občas vynést koš a uklidit myčku tak je to totální trapárna a otročina. To znám, máme jeden exemplář puboše doma...

Nicméně problém svěření do péče je nebetyčně složitější, než nějaká podepsaná plná moc. Zkuste si něco přečíst o pěstounské péči, je to velice složitá problematika do které zasahuje spoustu úřadů a orgánů soc. péče.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: uska®
Datum: 27.07.13 14:48

Takže již druhý domov kamarádce nevyhovuje? To bych řekla, že chyba bude v kamarádce a ne ve zbytku rodiny. Co když jí nebude vyhovovat i třetí bydliště? Nejjednodušší způsob - v 18ti se postavit na vlastní nohy, po nikom nic nechtít a může se stavět třeba i na hlavu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: pt®
Datum: 27.07.13 15:18
avatar

HLAVA ČTVRTÁ

Osvojení

§ 63

(1) Osvojením vzniká mezi osvojitelem a osvojencem takový poměr, jaký je mezi rodiči a dětmi, a mezi osvojencem a příbuznými osvojitele poměr příbuzenský. Osvojitelé mají rodičovskou zodpovědnost při výchově dětí (§ 31 až 37b).

(2) O osvojení rozhoduje soud na návrh osvojitele. K návrhu na osvojení dítěte do ciziny je osvojitel povinen připojit pravomocné rozhodnutí o souhlasu s osvojením vydaném Úřadem pro mezinárodněprávní ochranu dětí (§ 67 odst. 3).7c)

(3) Do knihy narození matriky se na základě pravomocného rozhodnutí soudu o osvojení zapíše osvojitel, popřípadě osvojitelé7c). ... http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1963-94 - http://zakony.kurzy.cz/94-196…akon-o-rodine/cast-2-hlava-4/

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.