Povaha člověka,tichá,uzavřená

Od: Datum: 26.07.13 20:18 odpovědí: 6 změna: 27.07.13 18:59

Ahoj,už od svých 10 let (teď je mi 15) mám problém s mojí povahou. Tím,že jsem v novém prostředí,s lidmi se kterými si nemám co říct jsem tichá,uzavřená. Málokdo je stejný jako já. Proto jsem většinou ve společnosti extrovertů,kteří to nechápou. Nechápou, že existují i lidé,kteří nemusí za každou cenu něco ´kecat´. Dělá mi to čím dál větší problémy hlavně po psychické stránce. Už přestávám zvládat věci a řeči typu ´´Proč nemluvíš?´´, ´´Proč si tak zamlklá?´´ Vždycky se mě to dotkne. Oni to nikdy nezažili a nevědí jak to bolí,proto to jen tak řeknou a vůbec netuší, že mi tim ubližují. Snáším to čím dál hůř. Vždy to nějak zakreju smíchem a nějak z toho ´vyklouznu´. Ale strašně mě to bolí. Nedávno mi jedna holka řekla,že kdyby byla kluk tak by semnou nikdy nic neměla,protože jsem tichá. To jsem měla už slzy v očích. Nevim jak to budu dál zvládat. Já prostě potřebuju čas se s tím člověkem seznámit a poznat ho. Taky mi říkají,že jsem divná a jiná. Ale za to prostě nemůžu. To jsem prostě já. Začínám se bát dělat i aktivity,které mám ráda kvůli tomu,že jsou ve společnosti lidí,bojim se,že mi někdo zase něco řekne. Pomohl by mi někdo? Nějakou motivaci,něco jak tohle zvládnout, protože mě to čeká celý život. Nějaký pozitivní věci? Prostě cokoliv abych tohle zvládla. Abych zvládala ty věci co mi lidé říkají. Aby mi to bylo jedno..Děkuju za cokoliv.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.13 20:32
avatar

Milá Anonymko97! Zůstaň být hlavně sama sebou, nenuť se do něčeho, co ti není přirozené. Jsi od přírody zamlklejší, ale to neznamená, že jsi o to horší. Nikoliv. Kde je psáno, že ukecaní extroverti jsou lidi na kvalitativně vyšší úrovni? Nikde. Já jsem třikrát tak starší jak ty, ale v patnácti jsem byla jako ty. Respektive, já jsem pořád stejná, jen asi sebevědomější, ale introvertka každým coulem. A divná a jiná jsem asi taky zůstala. Společnosti se ale nevyhýbej, dál podnikej to, co tě baví. A nemysli si, že všichni kluci baží po holkách ukecaných. Jsou i tací, kterým imponují děvčata tvého typu. Takže moje rada pro tebe na závěr - jako člověk máš svoji cenu a těmi blbými řečmi lidí se nenech otrávit. A jestli ti zase někdy někdo řekne, že jsi tichá a mlčíš - tak mu řekni: No a co, zato tobě jede huba jak kafemlejnek... Když ukážeš, že ti to nevadí, že umíš se bránit, i ohradit, tak ti lidi dají pokoj.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: jakojaaa
Datum: 26.07.13 20:40

Chtěl jsem napsat něco podobného, ale vidím, že už není třeba, vystihla jste to naprosto přesně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poradim*
Datum: 26.07.13 21:11

Ahoj, je mi 16 a také jsem takový :), vůbec mi to nevadí. Mám takový ,,svůj svět" kteří ostatní nechápou, samozřejmě mám kamarády a občas někde zajdem, ale nevyhledávám to moc a prostě někdy mi vyhovuje být sám.

Nevadí mi to, že jsem takový, jsem to já!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 26.07.13 21:32

Vím o čem mluvíš. Taky jsem tenhle typ člověka a dobře to znám, tak snad ti dokážu poradit.

Být melancholikem, je tak trochu poslání. Dokážeme spoustu věcí, které ostatní temperamenty nedokážou. Prakticky všichni géniové byli melancholici, protože melancholici se zamýšlí nad věcmi, které ostatní přehlížejí. Vidí krásu, kde ji jiní nevidí. Dělají věci doopravdy, když už je dělají. Svým způsobem je úžasné být melancholik.

Velmi by ti pomohlo, kdyby sis našla přátele s podobnou povahou, jakou máš ty. Když víš, že existuje někdo, kdo tě opravdu poslouchá a kdo ti rozumí, tak tě potom žádný extrovert nevyvede z míry. Takoví přátelé ti totiž můžou dát vědomí toho, že jsi skvělá taková jaká jsi. Zkus popřemýšlet, jestli někdo takový ve tvém okolí opravdu není. Řekněme si upřímně, my melancholici nejsme moc dobře vidět.

Co se týče toho kluka, tak je to naprostá hloupost. Věř tomu, že hodně klukům se taková povaha líbí. Já bych jinou holku ani nechtěl. Je sice pravda, že melancholici obecně mají méně vztahů, ale to je proto, že většinou očekávají něco lepšího než jen krátký úlet.

Skvěle si uvědomuješ, že tě to čeká celý život. Ano, bude tě to celý život provázet, ale to neznamená, že tě to bude celý život trápit. Je moc důležité, aby jsi to přijala. Aby jsi to nepovažovala za něco špatného, protože to tak není. Musíš mít ráda sama sebe takovou, jáká jsi. Nádherně to vyjadřuje jeden citát (nevím komu patří): "Jsi velký tím, kdo jsi, ne tím, co dokážeš." A má k tomu co říct také Albert Einstein: "Pokud budete rybu posuzovat podle schopnosti vylézt na strom, bude žít pořád s pocitem, že je neschopná." Musíš si být vědoma toho, že tvé kvality spočívají v něčem jiném, než v tom, co od tebe očekává okolí.

Když tě to bude zajímat, tak si na wikipedii přečti články: "Melancholik" "Cholerik" Sangvinik" "Flegmatik". Mě vědomí těchto věcí pomáhá lépe vycházet s lidi i sám se sebou.

Tak hlavu vzhůru. Přeji Ti, aby si se nenechala nikým vydeptat a aby sis užila všech svých skvělých vlastností, které jsi dostala.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 27.07.13 12:32
avatar

Myslím si, že člověk by měl mluvit, jen když má skutečně co říct. V opačném případě by měl mlčet. Ale bohužel, dnes je plno "jednoduchých" lidí, kteří se tímto řídít nemůžou, protože by museli přestat mluvit úplně :) Jinak řečeno, dnes je moderní kecat klidně o ho*nu jen aby řeč nestála. Klidně hodinu řešit nesmyslnou prkotinu. Často s někým mluvím a po rozhovoru zjistím, že jsem se vlastně nic relevantního nedozvěděl, vše byla jen konverzační omáčka o ničem. Je nutné se tomuto trendu alespoň navenek přizpůsobit i když ti třeba vnitřně nic neříká, jinak skutečně budeš na lidi působit divně.

Takže nebuď zamlklá a bav se s ostatními také o věcech, které tě vůbec nezajímají. Snaž se z různých zdrojů získávat informace z okruhů témat, jaké většinou lidé v tvém okolí řeší a zapojuj se do hovoru. Čím víc toho budeš vědět, tím líp se dokážeš do hovoru zapojit. Můžeš se zapojit třeba i jen vyslovením vlastního názoru když o dané věci nic nevíš - na tom není nic divného, dnes je v módě mluvit s vážnou tváří o něčem, o čem nevíme vůbec nic. Dobré je taky mít připravené "reakce" na očekávatelné otázky. Třeba si připravit něco vtipného na otázky ve stylu ´Proč nemluvíš?´, ´Proč si tak zamlklá?´, potom ti přestanou vadit. Ale zase to nesmí znít moc rezervovaně nebo urážlivě, jako třeba odpověď "protože s blbci nemluvím" :)

Btw. že si nenajdeš kluka se neboj. Stačí rozumně vypadat a vykazovat nějakou inteligenci, to znamená být schopná přemýšlet o problémech a řešit je. Primitivních slepic bez rozhledu, kvokajících neustále o blbostech a řešících jen povrchnosti, těch je všude 12 do tuctu. Co vidím v okolí, mnohem žádanější jsou ty, které jsou jiné. Ne každý chlap chce ženskou, která sice neustále mele, vyžaduje pozornost okolí, ale nic rozumného z ní nevypadne a z každé drobnosti se hned sesype, protože nedokáže nic řešit.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 27.07.13 18:59
avatar

- dobrá odpověď - ale přesto obdivuju lidi, kteří se dokážou bavi celé hodiny o ničem - a jsou proto ve společnosti oblíbení - a i sami se dobře baví. To bych chtěla umět - v mládí jsem to uměla - ale nyní mi to jde čím dále hůře. Až se pak bojím vyjít mezi lidi. - a to je to nejhorší, co se Vám může stát! - tazatelka by si na to měla dát asi pozor!

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.