Sex až po svatbě vs víra

Od: Datum: 26.07.13 18:07 odpovědí: 78 změna: 18.05.15 13:03

Přeji krásný parný den
Původně jsem chtěla psát jen na nějakou křesťanskou poradnu nebo diskuzi. Ale zkusím to i tady.
Je mi 25 let. Za sebou mám 3 vztahy (2.5 roku, 2 roky a 8 měsíců). Se současným přítelem jsem necelých osm měsíců. Jsem praktikující katolička. V předchozích vztazích jsem se snažila dodržovat předmanželskou čistotu - a víceméně se mi to dařilo. Došlo jen na lehký petting. Od doby dospívání jsem ale poněkud přehodnotila svůj postoj k sexu. A cítím, že sexuální pud je u mě čím dál silnější. Nikdy jsem neměla potřebu třeba masturbovat - poslední cca dva roky ano.
S přítelem máme myslím hezký vztah. Je mu 30 let, je zodpovědný, spolehlivý, pracovitý. Dokážu si představit budoucnost vedle něj - rodinu i děti - byl by úžasný táta.
Přítel má za sebou osmiletý vztah, z toho tři roky společného bydlení. Tudíž je zvyklý na pravidelný sexuální život - přestože je tay katolík (jeho bývalá věřící nebyla).
Je ke mně velice trpělivý, sexu má nenutí - dokonce řekl, že jestli ho budu chtít až po svatbě, že se s tím bude muset smířit. I když mu sex chybí.
Přítel je romantický, něžný a pozorný typ. Postupně jsme si fyzicky čím dál tím blíže. Začalo to nevinným mazlením, teď už jsme skoro u sexu - stačí jen zasunout - a tomu já se stále bráním. Přitom se vzájemně uspokojujeme, probíhá i orální sex - nikdy jsem nevěřila že to může být tak krásné.
Připadám si jako pokrytec. Najednu stranu si střežím své panenství, na druhou stranu si myslím, že to co "provádíme" už sex, milování vpodstatě je.
A já teď nevím, jak to řešit. Zajímal by mě především názor věřících - jestli se zde nějací najdou. A prosila bych o vynechání hloupých narážek. Děkuju.
Svolit k úplnému sexu či ne? Katolíci, myslíte si, že si to budu vyčítat - i když je to z lásky a vím, že si to užiju?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: michal76
Datum: 26.07.13 18:43

Doporučuji naprosto jednoznačně jít do toho. Nenechej pokrytecké tradice, vzniklé nepochopením a dezinterpretací 2000 let starých textů, aby Ti bránily v plném prožití toho, co chceš, a co je krásné. Dvě věci:

1) zkus ocitovat, kde Ježíš zakazuje předmanželský sex. NENÍ taková pasáž. Je to jen pozdější a CHYBNÝ výklad církve.

2) jistota by pro Tebe měla být, že Bůh Tě stvořil, jaká jsi. A jsi taková, že sex chceš a dělá Ti dobře a bude Ti dělat dobře. Proto milování se nemůže být v rozporu s tím, co Bůh chce.

Ohodnoceno: 0x

Od: michal76
Datum: 26.07.13 18:56

Výčitky mít nemusíš, protože neporušuješ žádnou Boží vůli. Milování se dvou lidí, kteří si patří - bez ohledu na to, jestli formálně nebo ne - nemůže být hříchem a nemůže být a není v rozporu s Boží vůlí.

Budeš je mít jen tehdy, pokud uvěříš pokrytcům, že děláš něco špatného.

Datum: 26.07.13 19:00

Deu 22:28 Když najde muž dívku, pannu, která není zasnoubena, a chytí ji, bude s ní ležet a budou přistiženi, muž, který s ní ležel, dá otci té dívky padesát šekelů stříbra. Stane se jeho ženou, protože ji ponížil. Po celý svůj život ji nesmí propustit.
Jinými slovy, pokud se ten váš předmanželský sex provalí, tak to chlapec musí přikrýt svatbou. Jiná omezení bible nedává. (A 50 šekelů stříbra je kolem půl kila - v dnešních cenách něco kolem 10 000 Kč, za to se dá skromná svatba pořídit.)

Ohodnoceno: 1x

Od: pikachu4
Datum: 30.07.13 12:17

TAdy máte SVĚDECTVÍ SLAVNÝCH LIDÍ, kteří se rozhodli počkat S JAKÝMKOLI sexem až do manželství.

http://ona.idnes.cz/sex-az-po…A120820_115520_vztahy-sex_job

A tady je naopak zajímavé SVĚDECTVÍ NEVĚŘÍCÍ ŽENY, která se rozhodla míst sex AŽ po svatbě.

http://zena.centrum.cz/sex-a-…vztahy/clanek.phtml?id=754319

Od: paw®
Datum: 19.08.13 00:30
Michal76. Sice nikde v bibli neni ani zminka o predmanzelskem sexu, ale rozeznavaji tam pouze 2 stavy zeny. Panna kdy je za ni zodpovedny otec a manzelka, kdy za zenu zodpovida manzel. Nic mezi tim. Je tam jeste psano o znasilneni, ale to.sem nepatri. Takze tolik k.dezintrepretaci.

Od: fribble*
Datum: 26.07.13 18:55

Milujte se a množte se - ale o svatbě ani ň. Přečtěte si Zvonokosy, jak to řešil sám pan farář - hospodyně a pak se z toho vyzpovídat. Když vás pak bude něco trápit, těch pár Otčenášů pokání taky zvládnete.

Od: la*
Datum: 29.07.13 12:07

Datum: 26.07.13 19:06

sorry, ryze pragmaticky pohled... sex az po svatbe muze skoncit velkym zklamanim "partnerova umu, vybaveni, apodobne"...a brzkym rozvodem nebo milencem... prece jen je to podstatna cast vztahu... Je to sice drsna analogie, ale je to stejne jako kdyz prijimate cloveka na pozici reditele, bud to zvladne nebo ne, a je treba jej pripadne ve zkusebni dobe okamzite nahradit... nez napacha nejake skody.. toz tak toto k tomu mam :)

doplněno 26.07.13 19:08:

ke krestanstvi a podobne mam nekolik A4 textu, ale necham si to od cesty

Od: pt®
Datum: 26.07.13 19:16

Kláro, jde o to, co je Vaše přesvědčení, podle toho se pak ozve svědomí. Je vidět, že si sednete, protože vaše sblížení je pro vás oba příjemné a myslím, že po svatbě by k žádnému převratnému překvapení ani zklamání nedošlo, spíše k zesílení vašeho vztahu. Váš přítel je již sexuálně zkušenější a ví, čím vás uspokojit. Prostě, je to jen a jen na Vás.

Datum: 26.07.13 19:42

Kdo vymyslel celibát a život bez sexu? Vatikán. Jednou možná budete litovat, že jste to neudělala a děti na vás budou pokřikovat stará panna. Jsem nyní na chalupě, vesnice pánbíčkářů, zde chodí do kostele snad každý mimo chalupářů a o polovině obyvatel vím kdo s kým spí, kdo s kym má dítě, kdo krade...ale jinak jsou to moc hodní lidé. Užijte si to a nemyslete si, že vás Bůh potrestá, nic špatného neděláte.

Od: dfjdkfkd
Datum: 28.07.13 12:08

Jak to myslite s tim pokřikovanim stara panna? Dneska je normální žít single. Spousta lidí se tak rozhodne protože je život v páru nepřitahuje. Příležitost skoncovat s panenstvím má člověk spoustu příležitostí ne jen jednu...

Od: pepa001
Datum: 26.07.13 20:02
Čauky,
hele a nedělá se to tak posledních 600 let tak, že se potom vyzpovídáš, dostaneš rozřešení, nebo zaplatíš nějaký odpustek?

Od: petr2222*
Datum: 26.07.13 20:06

Vážená slečno Kláro.

Takt trochu z vlastní zkušenosti chápu Vaši situaci a zároveň obdivuji Vaši vůli a přemýšlivost o těchto věcech.

Rád bych Vás povzbudil na Vaší cestě k vytrvalosti. Jestliže je to tak, že máte skutečně pocit, že jste našla toho "pravého" pro Váš budoucí trvalý manželský vztah, bylo by pro Vás oba myslím velmi pěkné, kdyby jste s plným odevzdáním se sobě navzájem, počkali až po svatbě (mluvím z vlastní zkušenosti). Možná, že by se Vám to již nyní fyzicky velmi líbilo, ale vzhledem k tomu, že o tom takto přemýšlíte, by vše následně zkazily Vaše vlastní výčitky z takového počínání.

Jestli opravdu není nic co by bylo i jen potenciální překážkou Vašeho společného života, doporučuji - urychlit svatbu ). Lze to?

Hodně vytrvalosti přeji. ;)

P.

Od: klara25
Datum: 26.07.13 20:10

Děkuji za všechny názory

Svatbu urychlovat nechci. Nechci se vdávat především kvůli sexu. Svatba po 3/4 roce mi přijde opravdu narychlo.

Datum: 26.07.13 20:21

Víte, jestli máte svolit k úplnému sexu, či nikoliv, na to byste si měla najít odpověď v sobě a nehledět na to, co vám nakukají jiní. A to, že u vás nedochází k klasickému styku, ale jen k orálnímu, neznamená, že sex nemáte a jste čistá až do svatby. Ale věřím, že to takto probíhalo v minulosti u hodně praktikujících katolíků a probíhá i v dnešní době... protože přírodě prostě někdy poručit nelze. Ale ještě mě napadá jedna věc, a to taky velice důležitá... svého nynějšího přítele znáte teprve necelých 8 měsíců. Mně to připadá jako hodně krátká doba na to, abyste poznala, že váš přítel je takový, jakým se jeví býti nyní. Vy jste nyní zamilovaná, chemie mezi vámi dvěma probíhá na maximální úrovni, ten sexuální náboj tam musí být hodně silný. Pročpak příteli skončil osmiletý vztah? A byl ženatý? Jako praktikující katolík by měl sexovat přeci taky až po svatbě, ne? Nebo to platí jen pro ženy? A pokud byl už jednou ženatý, tak jako praktikující katolík by se neměl rozvádět... Tady jsem vám vypsala pár věcí, abyste měla lehčí rozhodování pro to, jestli svolit k sexu, nebo ne. Protože když se na to podíváte, tak ani váš přítel není tak čistý, jakým by měl být, když je tím praktikujícím katolíkem.

P.S. A jestli svolít k úplnému sexu, tak to udělejte jen tehdy, kdy si budete naprosto jistá, že toho nebude někdy litovat. Ono je pak pozdě bycha honit, znáte to...

Datum: 26.07.13 20:31

Přítel ženatý nebyl. Chodil s nevěřící dívkou, takže časem došlo i na sex - muži se obvykle nebrání =) A v dnešní době je časté, že mají před svatbou sex i věřící. A bývalá se sním rozešla, ptž. se zamilovala do jiného. A pravděpodobně jí vadilo, že "nevyzkoušela" víc partnerů.

Je mi jasné, že 8 měsíců není moc. Tudíž svatbu plánovat zatím nechci.

Datum: 26.07.13 20:42

Aha. Já vám nevím, ale ve vaším případě a na vašem místě s vašimi názory bych se sexem ještě chvíli počkala. Jako ono vám už stejně nic neuteče, protože sex jako takový vlastně praktikujete. Spíše se snažte svého partnera důkladně poznat, a to bez růžových brýlí. Protože když už k sexu svolíte a přítel by vás pak v budoucnosti nějak podrazil, tak vás to bude moc mrzet, že jste panenství obětovala takovému...

Datum: 26.07.13 23:05
No ale jak si ji může vzít, když si ji ještě nevyzkousel? Boty si taky vyzkoušíte, než zaplatíte.

Datum: 26.07.13 21:15

jinak prosimvas :) dyt uz delate vsechno krome "zasunu" (jak ja to slovo nesnasim) myslite, ze nehresite? Hresite jak svin, dyt uz je to davno jedno... dyt to ma byt o tom ze nemate delat do svatby nic! :) tak v cem je problem... to je jako kdyby vam vira prikazovala nepit alkohol, a vy budete pit jen pivo a vino, ale ne tvrdy chlast... oboji je prece alkohol sakrys ;)

Ohodnoceno: 3x

Datum: 26.07.13 23:13

mám stejný názor, připadá mi to trochu pokrytecké... sice jste technicky panna, ale sex vlastně děláte... nebránila bych se milování se vším všudy - možná, když opadne to sexuální toužebné napětí, budete mít větší šanci vidět se realisticky a skutečně se poznat

Od: martin1965*
Datum: 27.07.13 02:19

já si myslím, že to tenkrát církev vymyslela dobře, spousta nadržených, antikopcepce žádná. a nechtěli aby se lidi množili jak králíci- tudiž, řekli, že sex před svatbou je špatný a je potřeba zachovat pár, který zpodí další potomky.. lidi se tenkrát báli, tak to respektovali. Dnes je doba úplně jiná, inteligence většiny lidí se zlepšila,ale ne úplně.

Datum: 27.07.13 03:01

Osobně věřící nejsem... nicméně moje švagrová je a pokud vím, tak si s tím se švagrem před svatbou hlavu nelámali... prostě poslechli volání přírody (jak se říká).

Teď jsou pár let manželé, mají malou dcerku, svatbu měli v kostele a nikdy nikde žádný problém.

Datum: 27.07.13 06:20

nejdůležitější je jak se popasujeje stímto problémem Vaše svědomí, vše ostatní jsou jenom podružné problémy*frajer*

Datum: 27.07.13 10:11

Myslím, že cirkevní stanovisko je jasné. Je natolik jasné, že zde není prostor pro žádné spekulace. Takže je to jasná volba. Buď chcete žít podle toho čemu věříte nebo ne.

Asi bych Vám doporučil zjistit si něco o tom, proč vlastně církev nedovoluje předmanželský sex. Bezmyšlenkovité dodržování příkazů není to pravé ořechové.

Datum: 27.07.13 11:12

mě by jen zajímalo co ti ta tvá víra přináší, jaké jsou výhody? že bych do toho taky šel... neodsuzujte ji že hřeší.. katolíci se každou neděli jdou vyzpovídat a jsou opět čistí jako lilie O... zhřešíš, zajdeš ke zpovědi a svědomí je opět čisté.. tak se to dá dělat donekonečna :D...nj my nevěřící to máme asi v životě těžší..

Datum: 28.07.13 15:34

jj, je to tak. Víra přináší východisko. Vyzpovídáte se *modla* a zase je všechno v pořádku. *andel*

Ateisti, satanisti, komunisti, grálisti a ostatní obskurní sektáři půjdou rovnou do pekla. Tam budou sedět s připáleným zadkem na věčné časy a nikdy jinak.

Haha. *cert**cert**cert*

Od: svataklara
Datum: 27.07.13 13:17

NEJHORŠÍ JE HLÁSAT PŘÍKAZY JAKO KŘESŤANÉ A PAK JE NEPLNIT. Na jedné straně se hovoří o ZÁKAZU předmanželském sexu, existují různá společenství např Čistých srdcí, a na straně druhé straně dělají to co děláš ty.

TY JSI FAKT HUSA, JESTLI SI MYSLÍŠ, ŽE JSI STÁLE ČISTÁ. ORÁLNÍ SEX JE SEX, K TOMU TI ŽÁDNÉ TECHNICKÉ PANENSTVÍ NEPOMŮŽE.

A POKUD SE I NADÁLE POVAŽUJEŠ ZA ODDANOU SLUŽEBNICI CÍRKVE, TAK JSI SKUTEČNĚ POKRYTECKÁ.

Datum: 27.07.13 13:51

amen

Datum: 27.07.13 14:09

Já teda křesťan nejsem, ale když už někdo něco vyznává, má se podle toho i chovat, takový lidé, kteří se honosí tím, jak jsou skvělí křesťané, aktivně chodí do kostela a hřeší jak to jde, nesnáším!

Datum: 27.07.13 14:16

No, to je Váš pohled "svataklaro", ale nemyslí každý, jako Vy. Slečna se ptala na sex po svatbě a ne na rozhřešení.

Datum: 27.07.13 17:35

Křesťané mají pravidla a ta už si je vymysleli by měli dodržovat, takže alou ke zpovědi a do svatby nic.

Datum: 27.07.13 17:39

doporučuju tyto stránky, známí jsou křesťané a když mají problémy tady se jim vždycky dostane odpovědi:

http://www.vira.cz/otazky/vyhledat.htm?q=p%C5%99edman%C5%BEelsk%C3%BD+sex&btn=Vyhledat

Datum: 27.07.13 14:26

Neberte ta přikázání tak přísně a doslova.

Vaše současné sexuální praktiky prostě sex jsou. A pro mnohé (nemyslím sebe) možná necudnější než to nejjednodušší zasunutí, jak to sama nazýváte. Chcete si uchovat čistotu. Opravdu věříte, že čistota je jen v panenské bláně? Že ta pomyslná a diskutabilní čistota není v orgasmu?

Uchovejte si hlavně čistou hlavu a čistou duši a normálně žijte.

Přistěhovala se sem rodina. Praktikující katolíci, pán dokonce pomáhá knězi u oltáře, dává přijímání. Kdyby si někdo spočítal, kdy asi se jim narodila první dcera, dopočítá se prvního nebo druhého ročníku vysoké školy. To nebyl záměr... To byl také život katolíků.

Od: asd*
Datum: 27.07.13 14:37

Pokud cítíš že to je "ten pravý" a je čas na úplný sex, tedy i na děti, tak je čas i na svatbu. Beztak 25 a 30 let je nejvyšší čas založit rodinu.

Od: hrosik*
Datum: 27.07.13 18:46

Ja jsem tez verici. Moje vira tez zakazuje predmanzelsky sex, bohuzel v tomto jsem selhala :). Nicmene, jak tu zaznelo, to co delas uz sex je, sex neni jen samotny styk. Copak krestanstvi nezakazuje masturbaci a oralni sex? :)

Jestli svolit k uplnemu sexu? Ja si myslim, ze takovy oralni sex, je uz vetsi odvaz nez pouhy styk nekde po tme na misionare :D

A jestli je to pokrytecke, nejspis ano, asi tak jako v arabskych zemich zeny casto praktikuji analni sex (chlapu muze byt bezpocet) ale panenskou blanu maji, takze jsou prece panny ne :D

Od: kos
Datum: 27.07.13 19:38

Oralní sex je hnusota, křesťané by nemely dělat, mají ho dovolený jen v manželství a to jen v předehře.

Datum: 27.07.13 20:07

bacha to je povera! v arabskych zemich je analni sex striktne zakazany vice nez normalni sex! chodil jsem rok s egyptankou a nejakou dobu jsem bydlel v Kahire, nesmeli jsme ani rict, ze jsme partneri natoz, ze neco delame... mozna bych se pak ani nevratil sem... pro ostatni byla ma turisticka pruvodci... a prochazelo to proto ze opravdu tu praci delala a mela SPZ barevne invertovanou, coz znaci pruvodce...

Datum: 27.07.13 20:05

Je "praktikující katolička", která nebere vážně nařízení své víry, opravdu katolička?

Jak budete jako katolička řešit antikoncepci a (pokud antikoncepci odmítnete) jak se zachováte v případě otěhiotnění?

Od: pasak
Datum: 28.07.13 12:13

Bych se pozvracela, kdybych šla po vás ke svatému přijímání. Hned bych si vás představila při orálním sexu. Doufám, že k němu nechodíte, vždyť by to byla svatokrádež když nejste vdaná a nebyla to jen předehra.

Datum: 28.07.13 16:05

Ony jsou dnes v Bohnicích vycházky?*haha*

Datum: 28.07.13 12:54

Můžu říct, že jsem římský katolík a že bibli jsem pečlivě studoval, zvláště pak pasáže o pohlavním životě. Sex podle Bible není hřích a nikdy nebyl. Hříšné je cizoložství (přikázání Nezcizoložíš, v moderní češtině bychom řekli Nebudeš zahýbat), hříšný je sex mezi blízkými příbuznými, homosexualita a násilný sex.

Dále jste si jistě všimla detailu Božího přikázání : Nepožádáš manželky bližního svého, čili nebudeš dělat návrhy vdané ženě. Přikázání platí jen pro pánskou půlku populace, ale zase je zajímavé, že platí jen pro návrhy vdané ženě. Svobodné nikoliv.

Vy jste oba svobodní a svobodná se svobodným si může dělat více méně co se jí líbí. Tak vám radím, nenechte se strašit od farářů. Pán Bůh se na vás určitě nerozzlobí. Kdyby sex skutečně zakazoval, pak lidi nezařadil mezi primáty. A kdyby nás nezařadil mezi primáty, pak jsme už dávno vymřeli. Jasná věc. :)

A hlavně nezapomínejte, že dost velké procento manželství zůstává bezdětných. Tak vám radím provést zkoušku plodnosti. K té stačíte vy dva, nikoho dalšího nepotřebujete.

doplněno 29.07.13 20:28:

Teď jsem se namíchl a reaguji na tu velmi inteligentní poznámku pode mnou.

Preláti nikomu nebudou povídat, co je nebo není smilstvo. Z Otce Stvořitele dělají vyloženě nebezpečné strašidlo a to jen proto, že se jim to hodí do krámu. Lidi strašíte peklem hlavně z toho důvodu, abyste je mohli snáz ovládat? Je to tak nebo ne?

Kdo vlastně jste vy farizejové? Věříte v Boha nebo v Čerta?

Tady jsme na poradně a tak vám dobře radím : pamatujte, že ten váš čert nikdy nespí.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 28.07.13 13:58

figurek, i když mě někdy pěkně štveš ;), tak musím dát bodík *palec*

Datum: 29.07.13 12:04

Studovat si můžeš, ale římskokatolická církev se neřídí Biblí, ale katechismem. Tady máš důkaz.( http://www.prokrestany.cz/katol/uvod.htm)

A tam se píše, že sex mimo manželství je smilstvo. Proto existuje již tu zmiňované SPOLEČENSTVÍ ČISTÝCH SRDCÍ.

Datum: 29.07.13 20:52

Tak Figurko, přečti si nějaké texty zvlášt otázky a odpovědi na katolik.cz nebo vira.cz a pak mluv. To tvoje individualistické scestí ve víře nikoho nezajímá.

Datum: 28.07.13 17:50

Pro "klara25"

- podle mého názoru už jste se stejně provinili proti 6. přikázání - nesesmilníš - a myslím že jste si "smilnili" až dost. A co budete dělat, když počkáte do svatby a pak zjistíte, že se vám to nelíbí - anebo nedejbože Vám to bude i protivné! - i to se může stát.! - a křesťanům nedává víra možnost úniku - zkuste si to alespoň představit - co pak budete dělat?

- Nechápu, jak je možné mít ještě dnes takové "předpotopní" názory na život - jakobyste se dnes a denně nesetkávali se strašnými životními osudy, které by Váš Bůh asi připouštět neměl. - Ale Bohu, jako takovému, je to srdečně jedno - ten je úplně jinde a úplně něco jiného, nežli si lidé představují - takže i Vaše "smilnění" mu může být "ukradené" - je to jen Vaše věc a Váš život!.

Datum: 28.07.13 18:13

svata slova :D

Datum: 28.07.13 19:14

Možná zajímavá úvaha: http://moje.dama.cz/blog.php?blog=25238 - Hlbší pohľad na život

Úvahy o živote...

Nekvalita plodenia plodí nekvalitu

Pri akte plodenia ľudia zväčša radi klesajú na úroveň zvierat, pretože sa pri tom nechávajú strhávať čisto zvieracími pudmi. Nedokážu v tejto situácii zotrvať na úrovni hodnej a požadovanej od ľudskej bytosti a klesajú hlboko pod úroveň svojej dôstojnosti. No a tento hlboko devalvovaný prístup k aktu plodenia sa nemôže obísť bez tomu zodpovedajúcich dôsledkov. Dôsledkov, ktoré logicky nemôžu byť iné, ako negatívne.

Skúsme si predstaviť, aké oveľa rozdielne by to bolo vtedy, ak by dvojica pristupujúca k telesnému spojeniu vedela o požiadavke zachovávania čistoty a ušľachtilosti, vzťahujúcej sa na každú ľudskú bytosť, ktorá smie žiť vo stvorení a na všetko, čo táto bytosť činí.

Ak by teda táto naša dvojica o tom nie len vedela, ale vo svojom cítení a myslení, ako i vo svojej reči a jednaní by sa vždy snažila o dôsledné dodržiavanie čistoty a ušľachtilosti. No a s takýmto vnútorným postojom k absolútne všetkému vo svojom živote by samozrejme pristupovali i k vzájomnému telesnému spojeniu.

A teraz, v ostrom kontraste si zase predstavme inú dvojicu, ktorá nikdy nepočula o nijakej požiadavke čistoty a ušľachtilosti, ktorú by mala uplatňovať vo svojom živote. Takáto dvojica necháva preto pri telesnom spojení naplno prepuknúť všetky nízke zvieracie pudy svojej telesnosti.

To vonkajšie, čiže samotný akt telesného spojenia je teda u oboch dvojíc približne rovnaký, avšak vnútorný prístup k nemu je diametrálne rozdielny.

A teraz otázka: je možné, aby niečo tak zásadným spôsobom vnútorne rozdielneho nemalo nijaký vplyv na kvalitu novo vzniknutého detského telíčka, ktoré bude počaté? Možno predpokladať, že je naozaj úplne jedno ak bude nový život počatý vo vzbĺknutí telesných vášní zvieracej zmyselnosti, alebo v úprimnej snahe o čistotu a ušľachtilosť?

Nie, nie je to jedno! Náš vnútorný prístup, kvalita nášho vnútorného prístupu k vonkajším veciam predsa určuje kvalitu týchto vecí! A tak aj vnútorné rozpoloženie ľudí pri akte plodenia určuje a priamo ovplyvňuje kvalitu novo vznikajúceho života, ktorý bude počatý. Nízke, zvieracie pocity pri plodení sú jednou z príčin čoraz väčšieho vnútorného a morálneho úpadku našej civilizácie.

A nie len to! Nie len že počatie väčšiny ľudí dneška je poškvrnené nečistou zmyselnosťou, ale vo všeobecnosti sa vôbec nič nevie ani o ďalšom, ešte zásadnejšom zlomovom momente, ku ktorému dochádza v polovici tehotenstva. Je to totiž obdobie, kedy sa do pozemského telíčka vteľuje duša. Nová ľudská duša, ktorá sa s nastávajúcou matkou spája prostredníctvom rovnorodosti jej vnútorného života v polovici tehotenstva.

Hneď po počatí sa totiž okolo nastávajúcej matky začnú zhromažďovať ľudské duše, túžiace po hmotnom zrodení v tele na zemi. Ktorá duša z toho množstva to konkrétne bude, o tom rozhoduje matka v polovici tehotenstva prostredníctvom stavu a kvality svojho vnútorného, citového a myšlienkového života. Ním vytvára spojovacie vlákno ku celkom konkrétnej duši, zodpovedajúcej vnútornému stavu matky svojou rovnorodosťou. A tak, na základe veľkého vesmírneho Zákona rovnorodosti vstupuje napokon duša do pozemského telíčka a zaujíma ho pre seba. Fyzicky sa to prejaví prvými pohybmi dieťaťa, ktoré matka práve v tomto období pocíti.

Pretože sa o tomto nesmierne dôležitom deji vôbec nič nevie, sú do pozemského vtelenia priťahované veľmi nízke ľudské duše. Duše, spôsobujúce problémy a utrpenie rodičom, sebe ako i úpadok celej spoločnosti. A to všetko len preto, že ľudia nevedia a aj keď sa dozvedia nechcú pripustiť zásadnú skutočnosť vplyvu kvality, alebo nekvality ich skrytého, vnútorného života na reálne, fyzické dianie okolo nás. Nechcú v nijakom prípade pripustiť, že kvalita, alebo nekvalita ich citového a myšlienkového života zásadným spôsobom ovplyvňuje a určuje kvalitu, alebo nekvalitu reálneho života, ktorý musia žiť.

Je to však tak a nie inak! Platí to vždy a v každej situácii, dvadsaťštyri hodín denne. To, akými vnútorne sme, čím sa vnútorne zaoberáme utvára, určuje a formuje našu každodennú realitu i náš budúci osud.

A práve spomínané obdobie polovičky tehotenstva je toho rukolapným dôkazom. Rukolapným dôkazom s celkom konkrétnymi dôsledkami, kedy vnútorný stav matky určí na základe Zákona rovnorodosti kvalitu, alebo nekvalitu novo prichádzajúcej, ľudskej osobnosti.

O tejto zákonitosti nemusíme vedieť, môžeme ju ignorovať, alebo sa z nej vysmiať, ale v nijakom prípad nie je v našich silách vyhnúť sa jej účinkom. Ona pôsobí, či o nej vieme, nevieme, alebo nechceme vedieť. Môžeme ju teda pokojne ignorovať tak, ako sa to deje dnes, ale každá budúca matka na tejto zemi zostane podrobená jej účinkom. Jedine na nej, na stave jej vnútorného života bude vždy záležať, aké dieťa sa jej narodí a aké vlastnosti bude mať. Kvalita jeho osobnosti bude vždy dokonalým odrazom kvality stavu vnútorného života matky v polovici tehotenstva.

Kto neverí, môže v tejto veci konať tak, ako doposiaľ. Veď napokon tie najtvrdšie dôsledky dopadnú na neho samotného, pretože podobným nezodpovedným rodičom sa narodia deti, ktoré im neprinesú veľa radosti. Následná výchova, i keby bola nadmieru kvalitná už potom nemôže zásadným spôsobom zmeniť to, čo bolo zameškané, alebo definitívne určené práve v polovici tehotenstva. Dobrá výchova môže dieťa samozrejme istým spôsobom obrúsiť, ale nikdy nemôže zmeniť vlastnú štruktúru jeho osobnosti, ktorá bola nezmeniteľným spôsobom definovaná vnútorným stavom matky v polovici tehotenstva.

Avšak múdri dokážu využiť toto poznanie vo svoj prospech. Jedine im je určený tento text. Múdra a zodpovedná matka sa bude snažiť dbať na kvalitu svojho vnútorného života v období polovičky tehotenstva. Bude dávať pozor na to, aby jej cítenie a myslenie bolo len čisté a ušľachtilé. Bude dbať na to, s kým sa v tomto zlomovom období stretne a koho bude trpieť vo svojej prítomnosti, pretože jej duševný stav môžu samozrejme ovplyvniť i ľudia, ktorí sa okolo nej nachádzajú. Múdra nastávajúca matka bude prísne dbať, aby všetko, či už v jej vnútri, alebo v jej okolí bolo dobré, čisté, ušľachtilé a harmonické aby hosť, ktorý ju navštívi, čiže nová ľudská osobnosť, ktorá dostane príležitosť k pozemskému zrodeniu bola dobrá, ušľachtilá a harmonická, prinášajúca šťastie, dobro a pozitivitu matke, sebe a užšiemu ako i širšiemu okoliu.

Kto by nechcel takéto dieťa? Kto však chce takéto dieťa, má to možnosť ovplyvniť či dokonca určiť. A práve ženám je vyššie popísaným spôsobom daná možnosť určovať a priamo ovplyvňovať kvalitu novej generácie. Sú to ženy, ktoré určujú, kam sa celá civilizácia bude uberať. Či nadol, alebo nahor.

Kam sa uberá dnes je každému, kto nie je celkom slepý až príliš badateľné. Neznalosť a nevedomosť o základných duchovných zákonitostiach totiž nikoho nevyníma spod ich účinkov. Ľudia dneška o nich ale nevedia preto, lebo o nich vedieť nechcú. Lebo všetko iné je pre nich omnoho dôležitejšie a na všetko ostatné si nájdu dostatok času, len paradoxne nikdy nie na to najpodstatnejšie a najdôležitejšie.

A pritom je to tak jednoduché! Stačí iba viac dbať na čistou a ušľachtilosť vlastného cítenia a myslenia a všetko, úplne všetko okolo nás sa začne zlepšovať. Čo nám bráni, aby sme to neskúsili?

Datum: 29.07.13 14:52

Ale mrzí mě, že mě zde tolik lidí odsoudilo. Předpokládám, že drtivá většina z Vás žije sexuálním životem a vůbec to neřeší. Ale když tak žije katolík (který je taky jen člověk), tak je to skoro vyvrhel.

Myslím si, že víra stojí především na samotné víře v Boha. A ne na našich hříchách a nedokonalostech.

Ještě pro doplnění. Jak jsem psala, můj přístup sexu se velmi vyvíjel a vyvíjí. Nejvěší názorový převrat u mě nastal, když jsem zjistila, že můj (dnes bývalý) partner je gay. Zdánlivě se jednalo o čistý vztah - ve skutečnosti ta maskoval svoji pravou orientaci.

Od: kociannova
Datum: 29.07.13 19:13

Pro "klara25"

- mrzí mne, že ses zklamala ve svém partnerovi - a je fakt, že Tvoje víra Ti jistě pomáhá vyrovnat se se životem, který je sám o sobě dost blbý - když se nepovede.!

Ale myslím, že Bůh sex nezakazuje, - jak už zde psali přede mnou - tak se ho zbytečně nezříkej - nebo Ti nakonec nezbyde nic, nežli jenom ta víra v Boha - a - alespoň pro mne je to pro život dost málo.

Datum: 29.07.13 19:23

Klárko, ten, kdo odsoudí pro tělo zcela přirozenou a potřebnou věc, je pokrytec a hlupák. Právě nejhorší jsou takoví ti pánbíčkáři, co všechny pomlouvají a všemi opovrhují, úzkostlivě dodržují všechno, co kdejaký pakůň vymyslel a označil to jako slovo boží (věřící prominou), desetkrát denně se modlí v kostele a pak chodí pomlouvat a škodit.

Na tyto pokrytce se vykašli, takoví nemají s pravou vírou nic společného.

Datum: 29.07.13 19:23

A co my máme z toho, že žijeme sexuálně. TY jsi katolička, ne my a k tomu svobodná! Ty vypadáš jako pokrytec, když církev hlásá předmanželskou čistotu a ty to neděláš. Znám i muže,kteří se nedali přemluvit k sexu ani od nevěřící přítelkyně.Od tebe se očekává, že budeš solí země a světem světa.

JE VIDĚT, ŽE VÍRA V BOHA NENÍ ŽÁDNOU ZÁRUKOU MORÁLNÍ KVALITY.

Znám spousty ateistů, agnostiků, kteří by za nic na světě nedali přemluvit k orálnímu sexu a ty, katolička (která to má v popisu práce až v manželství a orálně jen v předehře) to uděláš!

Buď běž ke zpovědi, vstupte do společenství čistých srdcí (mají i internetové stránky) a buď věřící dál, (ale bez sexu, jinak je to POKRYTECKÉ), nebo svoji víru opusť, v tom případě se musíš smířít s tím, že se ti do té doby než vstoupíš do manželství UZAVŘE PŘÍSTUP KE SVÁTOSTEM (svaté přijímání).

Do SPOLEČENSTVÍ ČISTÝCH SRDCÍ můžou vstoupit i lidé, kteří už něco pokazili. Najděte si důvody, proč se má se sexem počkat.

Tahle otázka na katolik.cz je přesně pro vás:

http://katolik.cz/otazky/ot.asp?ot=599

Určitě si tuto otázku přečtěte, hlavně se mi líbí ten konec:

Naše křesťanství ve skutečnosti často vypadá jako "pohanství se zlatým křížkem na krku" - žijeme si podle svého, zvnějšku se na to "naplácne" křesťanská nálepka, napasuje se či poupraví Zjevení a o tom, co se nám nehodí, se bude polemizovat, zda má vůbec Bůh či církev na něco takového nárok. To je dost smutné. Jako kdybychom zapomněli, že křesťanský život nespočívá v sebešlechtění, ale v následování Krista. Jako kdybychom zapomněli, že následování znamená i osobní oběti, podřízení se, odříkání atd. Ježíš mluví o úzké bráně ke spáse a my, místo toho abychom odložili vše, co nám brání projít, popadneme sbíječku a zkoušíme ji rozšířit. Připomeňme si, že první přikázání je: "Miluj Boha!" Jak? 1Jan 5,3: V tom je totiž láska k Bohu, že zachováváme jeho přikázání.... Druhé je: "Miluj bližního!" Můžeme nazvat láskou to, že tu nejmilejší osobu uvádíme do stavu těžkého hříchu? Dost bych o tom pochyboval...

Datum: 29.07.13 19:29

Ráda bych věděla, jak se potom takoví fanatici staví k faktu, že jim sex s novomanželem či novomanželkou nevyhovuje, Že si nevoní, nechutnají, on má moc malý penis, ona škaredou mindu...

Takový člověk bude pak (zřejmě) většinu času trpět. Zcela zbytečně, jen kvůli výmyslu někoho, kdo zahlásil, že předmanželský sex je něco fuj.

doplněno 29.07.13 20:21:

To máte pravdu, sex není všechno. Ale je bohužel dost důležitý, je těžké žít s někým, s kým to neklape v posteli. Že Vám partner voní, to ještě nemusí nutně znamenat, že Vám bude vonět jeho přirození... je pak otázka, zda si takto dlouhodobě frustrovaný člověk tedy nenajde milence či se nerozvede... anebo, jak mu údajně nařizuje Bůh, se nikdy nerozvede, a bude se trápit až do smrti.

Ohodnoceno: 2x

Od: kapa
Datum: 29.07.13 20:12

Prostě to musí vyvážit skutečnost, že si navzájem rozumí mentálně, sex není všechno. Když k sobě pociťují jistou přitažlivost předtím, tak proč by to po chvíli tréningu nezafungovalo. Kdo mi nevoní, s tím ani nechodím přece.

Tohle je něco pro vás KLaro25 http://www.krestanekurim.cz/o…lehacka-na-dortu#.UfawgqyLjtk

Od: kapa
Datum: 29.07.13 20:33

Věřící lidi, pokud je víra opravdu jejich životní styl, jako např. v pořadu čt2 Navždy svoji to předvedli Zdeňka a Ondřej, tak jsou schopni to manželství udržet, protože pro ně je víra důležitější než sex a taky chtějí mít v životě pouze jednoho sexuálního partera.

http://www.ceskatelevize.cz/p…ady/10397753566-navzdy-svoji/

Od: pikachu4
Datum: 30.07.13 12:16

TAdy máte SVĚDECTVÍ SLAVNÝCH LIDÍ, kteří se rozhodli počkat S JAKÝMKOLI sexem až do manželství.

http://ona.idnes.cz/sex-az-po…A120820_115520_vztahy-sex_job

A tady je naopak zajímavé SVĚDECTVÍ NEVĚŘÍCÍ ŽENY, která se rozhodla míst sex AŽ po svatbě.

http://zena.centrum.cz/sex-a-…vztahy/clanek.phtml?id=754319

Od: crispus
Datum: 30.07.13 12:06

Ke přemýšlení:Nechcete se vdávat kvůli sexu, ale se svým přítelem chcete mít sex. Dává vám to ale smysl? Vždyť darovat svou neposkvrněnost můžete pouze jednou za život. Přemýšlela jste taky o tom, že vám to třeba nevyjde a rozejdete se? Dokážete se smířit s tím, že svému budoucímu manželovi nebudete mít co dát jako svatební dar (své panenství)? A co když neplánovaně otěhotníte a budete se muset vzít, to taky není moc záviděníhodná situace...

Přečtěte si knihu SEx jako šlehačka na dortu, je to zajímavé čtení pro křesťany: http://www.tom.wbs.cz/Sex_-slehacka-na-dortu.html

Tohle je také zajímavý článek pro váš, je krátky, zvláště ten konec se vás týká: http://www.lpp.cz/?a=20&id=31

Uvedu úryvek z toho konce ;)" Též svobodné dvojice, které si zvykli na nekoitální sex, se mohou vydat úplně jiným směrem. Odpoutání se od tohoto jednostranného zaměření je vlastně podstatou zmíněného velkého cíle: dosažení čistoty. Člověk vnitřně svobodný zachází s druhými jako s osobami, a ne jako s objekty sebeuspokojování. Každé genitální dráždění před uzavřením manželství je jen sobeckou zaujatostí vlastními vášněmi. Stručně a jasně: zůstaňte raději oblečeni, s nohama na zemi. Jinými slovy, vyhýbejte se všemu, co vás žene do situací, kdy téměř zoufale toužíte jít o krok dál. Vyhýbejte se nastražené pasti."

Od: hans75
Datum: 30.07.13 12:51

docela jasně si uvědomuji, jak nevěřící - ateisté mají v mnoha ohledech jednoduší rozhodování v různých životních otázkách. Na tomto (pro věřícího) ožehavém tématu je velice ilustrativně vidět, jak nelehké životní rozhodnutí věřící člověk musí vnitřně řešit. Něco tvrdí Písmo svaté, něco tvrdí společenství věřících lidí a vykladatel Písma - církev a něco jiného samotná prapůvodní hluboce vnitřní víra člověka. Člověka a jeho ducha vlastní víra v rozletu nijak neomezuje, spíše naopak. To vše dělá až společnost, okolí kam člověk patří, nebo chce patřit a pravidla této společnosti.

Opravdu Vám to nezávidím a hluboce věřím, že je to pouze a jen rozhodnutí každého hluboce uvnitř a nemůže mít jakýkoli vliv na vlastní víru, pokud je opravdová a hluboká. Zřejmě mi "opravdoví věřící" budou odporovat, ostatně v reakcích výše máte dost odkazů s články, "jak máte žít, jak máte jednat a co si máte myslet", aby to bylo správně. Vždy jsem si přál mít možnost studovat "alternativní" encyklopedii dějin lidstva, která by byla hypoteticky sepsána pokud by se lidstvo (lidé) vždy řidilo jednoduchým pravidlem "žít a nechat žít."

Datum: 16.08.13 17:52

Pro "crispus"

už jsem se nechtěla této diskuse zúčastnit, protože mi přijde s prominutím "poněkud úchylná" - s negativními komentáři se ani nemusíte namáhat! - naprosto neomylně je očekávám -!

- Ale - co je to NEPOSKVRNĚNOST?! - pokud nejsem "sexuální pracovnice" a šlapka za peníze, ale normální holka! - tak tomuto termínu nerozumím!

- podle mne je zodpovědné chránit se před nechtěným otěhotněním a před pohlavními nemocemi - jinak snad holka má dnes právo si prožít a vyzkoušet sexuální život, stejně jako kluk, ne?! Za tímto názorem si si pevně stojím.

Možná bych měla zdůraznit, že jsem byla sice vychovaná ve víře - ale "svým rozumem" jsem hluboce nevěřící, miluju zvířata a "nenávidím" věřící, kteří je podle bible považují jenom za tvory, stvořené ku potřebě člověka.! Hnus! Přesto zdravím. Marcela.

doplněno 16.08.13 18:10:

- taky si pořádně přečtěte bibli - je to "krvavý román - zločin na zločin" - a Bůh není žádný lidumil, ale pěkný GAUNER!, kterého nezajímá nic jiného, nežli jeho vlastní prospěch, nikoliv lidé, které údajně stvořil k obrazu svému!

- proč nečtete staré řecké a římské filosofy - svého času mi hodně pomohli a v jejich slovech byla moudrost a nikoliv nenávist, jako v bibli.

Datum: 30.07.13 13:09

Děkuji za komentáře a všechny odkazy - i dyž většinu už jsem si sama vygooglila.

Vpodstatě jsem nastudovala snad vše, co na internetu je. Přečetla jsem mnoho knížek (od 15 let dodnes). A přesto nejsem přesvědčená o tom, co je správné.

Datum: 31.07.13 19:54

Klara25,

koukám, že z toho nejsi moc moudrá a ani se ti nedivím. Rád bych ti nějak pomohl s tvým rozhodováním a vzhledem k tomu, kolik už jsi dostala rad a kolik už jsi toho načetla mě už napadá jen jediná věc. Jestli chceš, tak mi dej na sebe nějaký kontak (e-mail, skype nebo se zaregistruj tady na poradně a použijeme vnitřní poštu). Můžeme se pak o tom vklidu pobavit a třeba zjistit, co je to pravda. Domnívám se, že pokračování v diskuzi zde, povede jen k prosazování vlastních názorů.

doplněno 01.08.13 08:57:

Hope vaše poznámka je věcná, nicméně máte lepší nápad?

Od: hop®
Datum: 31.07.13 20:29

... kdežto v soukromé diskusi půjde pouze o "objektivní pravdy", že? *haha*

Datum: 01.08.13 16:18

tlachanim se to nevyresi, slecna si tady vyposlechla ruzne nazory (o coz ji zrejme slo), a ted si muze udelat obrazek a rozhodnout se sama, stejne je to jen na ni, ale koukam, ze jako spravna zena, stejne nevi i tak, co vlastne chce :)
Pripomnelo mi to takovy fajn vtipek: Vedci konecne prisli na to, co zena chce. Ona si to mezitim rozmyslela :)

Datum: 30.07.13 15:57

- všechny odpovědi jsem si znovu poctivě pročetla - ale musím přiznat, že stále nechápu, proč katolická církev zakazuje sex!

Je to stejně přirozená věc, jako dýchání, smích, radost, láska k bližnímu, smrkání, vyměšování, anevímco ještě. Největší hřích je podle mne plodit děti bez řádné antikoncepce tak, že je pak nemůžete uživit , ani se řádně o ně postarat. Kdo Vám o takový život stojí!

Žijte si svoji "víru" - ale zkuste i trochu přemýšlet. Navíc - jsou církve, které manželství dovolují - takže - v čem je problém? - katolická církev je podle mne ta nejzločinnější organizace (srovnatelná snad jenom s Hitlerem, nebo Stalinem).

Datum: 30.07.13 17:04

já jen nechápu že se nejdou ještě takoví omezení lidé co propadnou těmto nesmyslům... mělo by se to začít léčit...plodí to akorat pak samé magory... islám jede ve velkém..

Od: kravina
Datum: 30.07.13 17:36

Co to píšeš za kravinu Culdabuldo1? že prý katolická církev zakazuje sex nebo že jsou církve ktere manželství dovolují.

Přečetla sis to po sobě? Katolická církev dovoluje sex v manželství, manželství je úplně normální věc, proč by ho měli některé církve zakazovat?

Co je podle tebe řádná antikoncepce? Cpat do sebe ty chemikálie? Já teda věřící nejsem, ale v životě jsem antikoncepci nedala do huby, gynekologové to píšou jak na pásu, protože z toho mají zisky, ale zdravé to určitě není, cpát do sebe chemii.

Slyšela jsi někdy vůbec o symtotermální metodě, tedy o metodě přirozeného plánování rodičovství https://cs-cz.facebook.com/events/496293260408518/

Používají to v dnešní době i lidi nevěřící, protože je to spolehlivější než hormonální antikoncepce a h.a. jenom snižuje otěhotnění, což málo lidí ví. Akorát je důležitá periodická zdrženlivost.

Datum: 30.07.13 19:17

Ahoj "kravina"

- no - myslela jsem samozřejmě předmanželský sex.

Ale je přece pravda, že katolická církev zakazuje manželství farářů, zatímco jiná církev (nevím přesně jaká - omlouvám se) manželství svých duchovních povoluje? - a je přece pravda, že náboženští fanatici např. v Polsku (?) zakazují antikoncepci a potraty i ze zdravotních důvodů?

Já jsem měla svého času zavedeno antikoncepční tělísko (tz, Danu) - a jsem moc ráda, že jsem antikoncepci měla - jinak bych asi nyní měla dost problémů. O jiných formách antikoncepce jsem neuvažovala - ale vždy to závisí taky i na partnerovi, nebo se mýlím? Tak ahoj. Marcela.

Datum: 01.08.13 11:00

Ta metoda je super. Potkal jsem více párů, co ji používají, většina má 4 a více dětí. Pochopitelně tvrdí, že to tak chtěli. Pokud to někomu vyhovuje, proč ne. Ale tvrdit, že je spolehlivější než hormomální antikoncepce, to je poněkud odvážné. A hlavně je to blbost.

Datum: 01.08.13 13:03

Tady si o tom kovisi něco přečti, když nevěříš v účinnost. Lidem hlavně vadí ta periodická zdrženlivost, že se rozhodnou brát h. antikoncepci.

Datum: 31.07.13 16:45

No - nedá mi to - a asi zase dostanu vynadáno - ale se sexem jsem si nikdy nedělala nijaké starosti - je to tak přirozená věc, jako dýchání - když jsem byla mladá - měla jsem partnery - a chtěla jsem i sex - ale nechtěla jsem se hned vdávat a zakládat si rodinu!

- to už je docela velká zodpovědnost - a myslím, že mladá a "blbá" holka by se měla řádně rozmyslet, než takový krok učiní. Každý partner přece není hned ten pravý! - Já si to rozhodně nemyslím - a toho pravého jsem potkala až ve 30-ti letech. Marcela.

Datum: 01.08.13 13:09

Stanovisko sexu po svatbě dokážu pochopit lépe, než lidi, kteří mají např 12 sexuálních partneru za život nebo dokonce víc.

Od: buss®
Datum: 01.08.13 10:54

Sex po svadbě - a dá se pak partner reklamovat? Každý je nějaký, někdo to potřebuje, někdo nikdy.

Datum: 01.08.13 13:07

Já beru sex jako projev skutečné lásky (žádné takové ty úlety s kamarádem, co slyším vypravovat své kamarádky). Nedokážu je pochopit. Člověk by to měl zažívat jen s tím koho má skutečně nade vše rád. A ne jako projev nudy či alkoholového opojení.

Sex po svatbě nás učí bezpodmínečné lásce. Když mám někoho ráda, jeho vlastnosti, beru ho takového jaký je i jeho chybami, je nám spolu dobře, tak nějaké ty chybičky v sexu mu prominu, no ne? Nejsem žádná nymfomanka, která potřebuje každý půl rok jiného chlapa...Když člověk bere sex jako zkoušky u které může buď propadnout nebo projít, tak to není láska, ale sobectví ve dvou.

Od: j0ck3r*
Datum: 01.08.13 16:57

Až to bude z lasky, tak si vubec nebudeš klast otazku jestli toho budeš litovat :). Pokud to neni planovaně, tak až po svatbě, ale jak chcete vy :).

Od: lenilele
Datum: 11.08.13 08:23

A proc se proste nevezmete? Nechcete spolu zustat?

Datum: 16.08.13 10:43

sex pred svatbou je v teto dobe uplne mimo , jakmile to nekde reknes , kazdy se smeje a ukaze si na tebe prstem , katolictvi uz neni co byvalo ... jdi do toho at vis , zda vubec vam to klape i v sexu a prece jen , kazdy normalni muz je cim dal vic nadrzeny jakmile to nema a pak sahne po vsem , kde je nejblizsi deloha...

Od: achjo*
Datum: 16.08.13 17:42

Zase jedna nešťastnice,která byla takhle vychována zfanatizovanými rodiči,kteří nebyli schopni použít vlastní selský rozum a raději přihlouple poslouchali někoho jiného,kdo jim nakukal takové pitomosti.Uvědom si,že takové hlouposti,že sex má být jen po svatbě vymyslel zase jen člověk.Nebo máš důkaz,že pámbůch zakázal člověku mít sex před svatbou?Bohužel i takoví hlupci se naskytnou.

Od: davidp*
Datum: 16.08.13 18:25

Ahoj Kláro,

hlavní otázkou pro Vás je, jak silná bude Vaše víra před a poté. Já jsem přesvědčen, že stejná a že budete dál žít podle zásad, podle kterých jste žila do teď. Pokud milujete svého přítele, pak by Vás ve Vaší lásce a jejích přirozených projevech nemělo nic brzdit.

David

Od: heidi
Datum: 18.05.15 13:03

Klára už to vyřešila asi po svém,ale každému, kdo by tuto otázku řešil znovu.

1. Korintským 6:18. Varujte se smilstva! Žádný jiný hřích, kterého by se člověk dopustil, netýká se jeho těla; kdo se však dopouští smilstva, hřeší proti vlastnímu tělu.
Já katolička nejsem, ale jsem znovuzrozená křeesťanka, která žije podle Bible a ne podle tradic. Není výmluva. Jestli chce někdo žít tak, aby se líbil Bohu, je třeba dodržovat to, co Bůh chce. Bůh sex stvořil a chce, abychom si ho užili. Ale dal určité hranice a tou hranicí je manželství. Jestliže je sex praktikován v manželství, přináší požehnání, jestliže mimo, člověk není v Boží vůli, hřeší a měl by se z toho obrátit.

Každý ať si dělá co chce a volí si svou cestu, ale lidé, kteří chtějí následovat Ježíše Krista mají odpověď jasnou. Ve Starém i Novém zákoně najdeme jasný postoj Boha ke smilstvu a cizoložství (čili sex před svatbou a sex s někým mimo manželského partnera). Je to špatné, je to hřích.

Ale když se z toho obrátíte a odevzdáte se Bohu, přijmete to, že Ježíš zemřel za naše hříchy i nemoci, vstal z mrtvých a učiníte Ježíše Pánem svého života, odpustí vám to. Je to jako dostat nový list, nové svědomí.

Jen ať nikdo nehledá výmluvu, Bůh se po dvou tisících letech nezměnil a proto je sex před svatbou špatný a ne jen ten čistě technický, všechno, co vzbuzuje příliš brzy vášeň k tomu postupem času dovede, takže je dobré vést své předmanželské vztahy v čistotě, s nějakou tou pusou a těšit se na to, co je připraveno po svatbě.

TOTO je Boží názor!

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.