Hřebíček proti roupům

Od: Datum: 06.08.13 21:55 odpovědí: 25 změna: 09.08.13 19:00

Ahoj, je mi 15 a zjistila jsem, že mám roupi.

mamce se s tím rozhodně svěřovat nebudu a četla jsem, že stejně nejlépe pomáhá hřebíček a česnek. Česnek si dám zítra a teď tu sedím s hřebíčkem a nevím, jak s ním naložit. Vyvářet to nebudu. Nevím, jestli to můžu polknout, bojím se jíst i ryby kvůli zánětu apendixu (sl. střeva), tak aby mi tam ten hřebíček něco neudělal :( A rozdrtit mezi dvěma lžičkama to nejde. Mám to jen tak rozkousat v puse? Pálí to. Poraďte prosím, fakt už nevím.

PS.: nepotřebuju vaše moudrosti, že jsem mladá a blbá, že to neřeknu rodičům, nebo nezajdu k doktorce, potřebuju jen radu.

Děkuju moc předem všem ochotným lidem :))


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 06.08.13 22:00

Ahoj.

Hřebíček ani česnek nepomůžou. Když nechceš mamce nic říkat, je to tvoje věc a celkem to i chápu. Zajdi ale do lékárny, dostaneš tam volně prodejný (bez předpisu) sirup proti roupům (Pyrvinium).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tecka
Datum: 06.08.13 22:03

A kolik to stojí?

Od: vosikac*
Datum: 06.08.13 22:14

Pyrvinium se dnes již nevyrábí ;) (čerpáno na netu)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zuzee*
Datum: 06.08.13 22:44

Prodává se http://www.lekynainternetu.cz/p/vermophyt/ volně prodejné

Ohodnoceno: 0x
 
Od: vosikac*
Datum: 06.08.13 22:21

http://cs.wikipedia.org/wiki/Roup_d%C4%9Btsk%C3%BD

Nevím,zda-li jste četla toto a nebo kde jste čerpala co je to "roup dětský", ale pokud bych já měl podezření, že něco takového mám,tak peláším k doktorovi. Přestaňte experimentovat a at s mamkou nebo bez, navštivte lékaře ;)

Ohodnoceno: 2x
 
Od: tecka
Datum: 06.08.13 22:23

Vím to, příznaky sedí a navíc jsem si tu potvoru nejednou našla...

Už jsem to měla před časem a když jsem omezila jídlo a hlavně cukry, svědění přestalo a měla jsem pokoj.

Teď se to zase objevilo...

Od: vosikac*
Datum: 06.08.13 22:35

Děvče ... tím spíše bych dal na odborníka *mala* Když to tak pročítám:


Komplikace infekce roupy

Pokud se roupy neléčí, může se infekce dál rozvinout a objeví se průjmy, neprospívání z malabsorpce (nedostatečné vstřebávání živin z trávicího traktu), noční pomočování (enuresis), svědění genitálu, vaginální výtok, který může být spojen s drážděním kůže v okolí vulvy a vznikem vyrážky.

Při postupu červů výš pohlavním ústrojím žen a dívek, mohou následkem zánětu vznikat jizvy v stěnách reprodukčních orgánů.

Při průniku nákazy do močových cest může dojít k zánětu močového měchýře, výjimečně až zánětu ledvin.

I když roupy napodobují zánět slepého střeva, je jejich skutečný podíl při jeho vzniku rozporuplný. Někteří autoři uvádějí, že zánět slepého střeva roupy vyvolat mohou, jiní, že se jim to nikdy nepovedlo prokázat.

Jistě jste rozumná mladá dáma a nebudete se už pokoušet o samoléčbu ... *palec*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: tecka
Datum: 06.08.13 22:21

Achjo...

Datum: 06.08.13 22:30
avatar

Tak jsem si zadala do počítače "roupy". Já sama je neznám, ale zarazilo mne, že to nechceš říci doma, jakoby to byla nějaká ostudná nemoc. A k mému překvapení jsem si přečetla, že nejsi sama. Tedy opravdu nerozumím proč. Ale skutčně tam píší, že je na noc, dobré zasunout do konečníku stroužek česneku, jako to děláme s čípkem. Dále radí užívat šťávu z kysaného zelí, asi třikrát denně dvě lžíce. Pytlík kysaného zelí stojí pár korun. Já bych Ti poradila udělat to co já, protože je tam o této nemoci spousta informací. A pokud nechceš nic řešit přes lékaře, tak to zkus a uvidíš. Česnek, ani š´táva ze zelí Ti určitě neublíží. O hřebíčku jsem tam ale nic nečetla. Ten se používá proti zánětu dásní. Prý.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.13 22:43

Nebojte se, u dětí je to vcelku běžná nemoc, tím nechci říct, že jste ještě dítě mladá slečno...u doktorky se stydět nemusíte, řekněte si - nejsem první, ani poslední, komu se toto přihodilo a paní doktorka už jich viděla...a mamce - mami mám k Tobě důvěru, stalo se mi to a to a směle s ní vyrážte ráno k doktorovi, klidně upusťte i slzu, když jí to budete říkat, spadne z Vás ten stres...

Blbá nejste, docela Vás chápu, já když jsem poprvé dostala např. holčičí věci, moje máma musela stát v pozoru a přísahat na smrt, že to nikomu neřekne ( bylo mi tehdy strašně zle) ...

Hřebíček nejezte, akorát Vám po něm bude blbě od žaludku, zítřejší česneku to jen dorazí...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.08.13 23:35
avatar

Petajo, to myslíte menstruaci, ty "holčičí věci"? Ale já už jsem fakt dost starý ročník a i za komunistů jsme měli ve škole přednášky na toto téma, abychom nebyly, my holky zděšené, že umíráme.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.13 09:50

Suzymon, ano, ano, ja se strašně tenkrát styděla - bylo to poprvý, měla jsem jet tenkrát s tátou sjíždět řeku a kvůli bolestem jsem nejela a měla panický strach, že mu pravý důvod jako chlapovi máma řekne, to víte puberťačka ...dneska už se to tak nebere ).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tecka
Datum: 06.08.13 22:53

Roupi má dnes každej druhej, spousta lidí o tom ani neví... Kdyby se ty léky na to daly sehnat alespoň bez předpisu -.-

To přijdu k doktorce a vystrčím na ni zadek... tak to děkuju pěkně :D

Mám jít k praktické, nebo na gyndu? Na gyndu stejně za pár dní půjdu pro HA, možná mě bude i prohlížet

Datum: 06.08.13 23:01

Klidně ho na ní vystrčte, nebudete první, ani poslední...no já bych šla klidně na gyndu- úúúplně v klídku, s doktorkou to ani nehne, uvidíte, cinkněte tam ale zítra, jestli můžete přijít hned, čím dříve to budete řešit, tím dříve Vás přejde Vaše trápení...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.13 00:02

tecko. Na nikoho zadek vystrkovat nebudeš. Řekneš doktorovi, že máš roupy, že seš si tím jistá /klidně mu řekni, že jsi ho i objevila), doktor Ti dá recept a je to. A pak praventivně zkus to kysané zelí. Tak jednou za týden se jím nadlábni a snad budeš mít pokoj. Jinak ty potvůrky nemají rády i jiné kyselé potraviny, ostré jídlo, česnek ( v žádném případě do konečníku - rozleptal by Ti sliznici a pěkně dlouho by Tě to bolelo).

Roup se sice jmenuje dětský, ale trpí jím i značná část lidí staršího věku. někteří ani netuší, že jej mají. Zvláštní je, že když ho někdo z rodiny bude mít, tak někdo se nakazí a jiný ne. A není to ovlivněno např. mytím rukou před jídlem. Holt někdo je na ně náchylnější a jiný ne.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 07.08.13 08:14

tecka- říci to mamce, bys měla. Protože jestli máš roupy, tak je mohou dostat ostatní členové rodiny. Musí se stejně přeléčit celá rodina. Zajdi si do lékárny a popros, at Ti prodají sirup na roupy. Dostaneš to bez předpisu. Kolik to stojí nevím, ale určitě to nebude závratná částka, tak kolem 150,-.

Cpát si do konečníku česnek, je pěkná kravina. Česnek Ti může pěkně zadek spálit, udělají se i puchýře. Jíst rozetřený česnek na topínce ano, ale nacpat do zadku, stroužek česneku, nedělej!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.08.13 21:16
avatar

Jumbo, chápu Vaše rozhořčení, ale taková je skutečně rada, kterou jsem přečetla na internetu. Nevím, kdo to radí, ale je to tam napsáno. Klidně se koukněte. Tady vidíte, jak můžou být laické rady na internetu nebezpečné. Ale tazatelka nechtěla navštívit lékaře a hlavně nechtěla, abychom ji na něho odkazovali. Tudíž co dělat? Já bych rozhodně k lékaři zašla. A být matkou dítěte, které by trpělo něčím podobným, tak bych tam přímo letěla. Takže klídek, "kravina" to asi bude, ale "jak jsem nakoupila, tak jsem prodala".

A mimo jiné, také je tam psáno, že je to nakažlivé, může to mít celá rodina.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jumba
Datum: 09.08.13 08:32

suzymon- jasně o.k.*slunce* Jen vím, co dokáže udělat česnek se sliznicí.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.08.13 08:56
avatar

Ve školkách jsem mnohokrát zažila roupy. A také jsem zažila výzkum lékařských odborníků , specialistů na cizopasníky, kdy dělali stěry. Je zajímavé, že ze 35 dětí mělo roupy 26. Dostávaly sirup, ale znovu se roupy objevily, tak sirup dostávaly celé rodiny. Nikomu už stěry nedělali, jen při tom výzkumu.*hej*Já si myslím, že v dnešní době je hodně vnitřních cizopasníků a nikdo ani o tom neví. Záchodové mísy jsou stavěny tak, že hovínko ihned spadne do vody a není vidět. Když jsem ve školce šla splachovat, záchodky s plochou mísou, tak vždycky s brýlemi. Velmi často jsem musela říkat rodičům, kteří ani netušili, protoža doma měli tu mísu s vodou. ;) A po mnoha letech zkušenosti vím, že nepomůže žádný domácí prostředek, žádná babská rada. Ani ten česnek v konečníku, který naopak je natolik agresívní, že může konečník poškodit dost zásadně a bolestivě. Pomůže jen lék. Ať už jako tableta nebo sirup. S největší pravděpodobnosti má roupy celá rodina. *hej* Nechápu, proč takový ostych před nejbližším člověkem, kterým je maminka. Navíc, maminka by to měla vědět a pohlídat celou rodinu a prádlo. Roupy kladou vajíčka kolem konečníku večer, kdy z konečníku vylézají. Jejich vajíčka zůstávají na prádle, v posteli. Je snadné dostat je znovu do zažívacího traktu.:) Tečko, jednou budeš také maminka a myslíš, že by tě těšilo, kdyby tvé dítě mělo takové nesmyslné tajnosti? A taky nebezpečné.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 08.08.13 21:32
avatar

Babko, tak nakonec to odnesu já. Kdybych napsala okamžitě, aby si tazatelka zašla k lékaři a na to jsem skutečně i myslela, tak by se ozvalo několik lidí a i ona sama, že přesně tuto odpověď nežádá. Je to přímo v základní otázce. A i to, že nechce ani rady stylu, aby to řekla mamince. Chtěla "babskou" radu. Já jsem si ten čas udělala a koukla se na internet, abych vůbec věděla o co jde. Už mám nějaký "pátek", ale neznám tuto nemoc. Tam je toho hodně a skutečně jsem se dočetla o tom česneku. Ale v prvé řadě jsem radila, aby se tazatelka sama na stránky podívala a poučila se o této nemoci. Já si napřed myslela, že se jedná o tasemnici a že se tomu asi lidově říká "roupy". A abych řekla úplnou pravdu, vzpoměla jsem si, že jsem kdysi koupila mamince pejska a u toho lékař konstatoval onemocnění "roupy" a dal nám nějaké léky. Vůbec jsem netušila, že to můžou dostat i lidi.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.08.13 07:11
avatar

Suzy, však jo, vůbec nic se neděje. Je na tazateli, aby si vybral. ;) Je zataženo, příjemně chladno, už je konec těm vedrům, která mě zabíjela. Vezmu Dorotku na procházku dřív, než se rozprší. A s červíkama si musí tazatelka poradit sama. Že? Vám přeji krásný den! *jasne*

Ohodnoceno: 0x
 

 

Od: jumba
Datum: 09.08.13 08:36

suzymon-klídek, nic se neděje. *mala*Kdyby si tazatelka ten česnek do konečníku strčila, tak by pak aspon letěla k tomu lékaři.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lenkeena*
Datum: 08.08.13 19:46

Ahoj,

když jsem byla v tvém věku, stala se mi stejná věc. Objevila jsem u sebe roupy a bylo mi trapné to doma říct. Šla jsem do lékárny, koupila volně prodejný růžový syrup proti roupům za pár korun a druhý den bylo po problému. Myslím, že to klidně můžeš takto diskrétně vyřešit, ale pro jistotu bych doma udělala 3 věci, aby se paraziti nešířili dál:

1. vyčistila bych WC

2. vyprala bych aspoň na 60 stupňů svoje kalhotky, pyžama a ložní prádlo

3. pár týdnů bych si častěji důkladně myla ruce, zvlášť pŕed jídlem.

Není potřeba to dramatizovat, je to banalita, školkové děti mívaj roupy často, i celé jejich rodiny, jen se tím nikde nechlubí.

Jo a hřebíček klidně rozkousej, manžel ho kouše každou chvíli kvůli zánětům dásní a nic mu pak není.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 08.08.13 21:37
avatar

Ano ano, Lenkeena, je tam hodně psáno o té čistotě. A čím víc o tom přemýšlím, tak začínám chápat, proč se lidé za tuto nemoc stydí. A to asi bude i důvod, proč se tazatelka pídí po tom, jak by se toho parazita zbavila, aniž by chodila k lékaři. Jenomže jestli to má celá rodina, tak je její úsilí zbytečné. Ach jo.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.08.13 19:00

Suzy. Já se nedomnívám, že se lidé stydí mluvit o tom, že mají roupy, z toho důvodu, že by se styděli za svoji čistotu. Podívej, co lidí se naprosto samozřejmě a beze studu baví o žlučníku, o migréně, o infarktu...ale pozor - hemoroidy už se tak neprobírají. a proč? Protože jsou v zadku. A to je pro nás jaksi nečisté místo a o tom se nemluví. Obdobné je to i s roupy :D

Roupy se objevují v rodinách, kde se velice dbá na čistotu. Pochopitelně tam je jejich výskyt nižší, než tam, kde je špína. Je to obdobné jako např. se vší. Veš se taky objeví u lidí, co jsou čistotní. A boj s ní je někdy opravdu dost těžký.

Jinak není bez zajímavosti to, že roup dětský má dost velké procento dospělých lidí a vůbec o tom neví *nevi*. Nedávno jsem zrovna o tomhle četla jakýsi článek a ta čísla mě dost udivila. No, jen si teď nevzpomenu, kde to bylo, abych sem dala odkaz.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.