Dedictvi - cena obvykla

Od: Datum: 26.07.13 16:24 odpovědí: 9 změna: 26.07.13 23:31

Jak prakticky a dostatecne spravne zajistit pro ucely dedictvi "obvyklou cenu nemovitosti". dekuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.13 16:33

Pro dědictví cenu nemovitosti dodá odhadce nebo realitka.

doplněno 26.07.13 16:56:

Soudní znalec být nemusí, stačí odhadce. Nejrychleji to však máte od realitní kanceláře.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.07.13 16:52

Muzete upresnit, jestli soudni znalec nebo staci odhadce?

Datum: 26.07.13 17:17

souhlas s qert a s vyznamemem onoho elaboratu. To jsem nepotreboval. Ta realitka, jako odpoved mi staci. Sice jsem nasel nejakou internetovou akci "posudek on-line" za par stokorun, ale to urcite ne. A soudni znalec s kulatym razitkem je zase zbytecne drahe. Takze odhadce z realitky to staci. No jeste me napadlo zneuzit realitky majici ve svem portfoliu nabidku stejneho bytu ve stejnem dome, ale to taky nechci riskovat (poloha bytu je jina - cena se muze lisit atd). takze zati staci. Dik to prokop@

Datum: 26.07.13 16:58
avatar

Dědictví organizuje státní notář na základě rozhodnutí soudu.

Pravidla dědění stanoví Občanský zákoník. Dědí se ze zákona nebo podle závěti, ale je možná i kombinace obojího. Závětní dědic má přednost před dědici ze zákona, výjimkou jsou však potomci pořizovatele závěti, takzvaní neopomenutelní dědici. Dědí se majetek nebo jeho část, ale do výše ceny tohoto majetku na dědice přecházejí i dluhy zemřelého. Dědictví lze také odmítnout, ale v některých případech pak dědický nárok přechází na potomky toho, kdo dědictví odmítl, což jsou důsledky většinou nechtěné. Vypořádání dědictví se většinou řeší dohodou dědiců, která musí být uzavřena před notářem. Až při uzavření této dohody může dědic vyjádřit to, že z dědictví nepožaduje žádný majetek.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: qwert*
Datum: 26.07.13 17:06

Přesný a správně opsaný elaborát. Ale co má společného s položenou otázkou?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.13 17:57
avatar

Vcelku málo,vložil jsem odpověď do jiného dotazu.

JB

Ohodnoceno: 0x
 
Od: notarskaporadna
Datum: 26.07.13 21:17

Notář jako soudní komisař zjišťuje obvyklou cenu majetku, aktiva a pasiva dědictví. Zákon nepředepisuje formu takového zjišťování a tak záleží na praxi konkrétního notáře. Nemovitost může být oceneněna například shodným prohlášením dědiců, realitním makléřem nebo jiným hodnověrným způsobem. Pokud však někdo z dědiců takové ocenění zpochybní, pak notář bude vyžadovat znalecký posudek. Stejně bude notář postupovat, pokud ocenění nemovitosti předložené dědici je zjevně podhodnocené.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.13 21:54
avatar

Pokud se dědicové dohodnou tak žádného odhadce není třeba, cenu obvyklou určí notář a dědicové ji odsouhlasí nebo neodsouhlasí. Nám notář určil vše, dům, auta, traktor, pole, les a nebránil se změnám jim navržených cen. Máte ale právo si odhad nechat udělat a zaplatit, pak bude notář vycházet z odhadu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 26.07.13 23:31

Ahoj. Tak v našem případě si o provedení odhadu řekla notářka s tím, že až bude připraven tak si dohodneme schůzku pro věci další. Odhadkářku mi doporučil kámoš z realitky. Stálo to 3 litry + zaplacení výpisů na poštách.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.