Psi na vodítku? - Praha

Od: Datum: 26.07.13 16:09 odpovědí: 3 změna: 26.07.13 16:58

Existuje v Praze vyhláška, která nakazuje, že psi musí být na vodítku nebo musí být náhubek? Nikde jsem nenalezl, zda už toto vzešlo v platnost nebo zda se jedná pouze o návrh. Díky za info.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 26.07.13 16:50
avatar

Aháá, máte pravdu! Všichni víme, že pes musí být na vodítku a s náhubkem, ale nikdo neznáme číslo a znění zákona. Také si ráda přečtu odpovědi. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: fribble*
Datum: 26.07.13 16:57
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 26.07.13 16:58

Info od Mestske policie zde

http://www.mppraha.cz/caste-d…zy/prestupky/volny-pohyb-psu/

Zákon č. 246/1992 Sb., o ochraně zvířat proti týrání ve znění pozdějších předpisů hovoří o tom, že zvíře se nesmí omezovat na pohybu pokud to není nutné a toto omezení nepůsobí zvířeti utrpení. Tento zákon zmocňuje obce k vydání obecně závazné vyhlášky, který by upravila pravidla pro pohyb psů na veřejném prostranství a vymezila prostory pro volné pobíhání psů. Hlavní město Praha takovou obecně závaznou vyhlášku nemá. Částečně je tato problematika řešena v obecně závazné vyhlášce HMP č. 6/2001 o ochraně veřejné zeleně, která stanoví zákaz činností ve veřejné zeleni a v příloze této vyhlášky jsou vyobrazeny značky, které tyto činnosti povolují. Značky jsou umístěny při vstupu např. do parků nebo parkové úpravy nebo do veřejné zeleně. Občan podle nich pozná co v daném místě je povolené a co zakázané.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.