Jiné trvalé bydliště a Urad prace

Od: Datum: 06.08.13 21:43 odpovědí: 2 změna: 07.08.13 15:51

Dobrý večer,můžete mi prosím poradit,jak postupovat,když mám trvalé bydliště 100km od mého současného a přišla jsem o praci?bydlím u kamarádky a ta mi žádnou nájemní smlouvu vystavovat nechce a nemůže,sama tam je přes rodinu a trvalý pobyt tam má vzdálená příbuzná.Jak postupovat na úřadu práce,aby mě převedli tam,kde se nachazim?Všem děkuji za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.08.13 01:20

Zaregistrovat se musíte na pobočce v místě trvalého pobytu.

Budete-li moci doložit, že se z vážného důvodu zdržujete ve skutečnosti v jiném místě, můžete požádat o zprostředkování zaměstnání pobočkou, v místě, v němž se zdržujete.

Pokud byste vážný důvod doložit nemohla, musela byste dojíždět na pobočku v místě trvalého pobytu.

___ Více informací najdete v základním poučení uchazečů o zaměstnání (PDF, 248 kB), případně přímo v zákoně o zaměstnanosti.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 07.08.13 15:51

Ono to tak horké nebude...

Mám přítelkyni z jiného okresu, řešila to samé a jeli jsme k ní na okres s tím, že to jinak nepůjde a tam na nás koukali jak na magory, proč se registruje tam a ne na místě kde normálně bydlí, tak se zaregistrovala na UP v mém okresu a úplně bez problémů. Defakto podobné je to i s pojišťovnou, tam jen trochu remcají, že to musí posílat na pracoviště kam spadá bydlištěm, ale to mi přijde v době elektronické komunikace trochu podivné, ale prostě to jde taky.

Jen ještě podotknu, že nikde nic nedokládala, nic specielně nezdůvodňovala, bylo jim to jedno

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.