Co koupit dědečkovi k narozeninám?

Od: Datum: 25.07.13 12:28 odpovědí: 12 změna: 26.07.13 20:46

Dobrý den,
dědeček bude mít 80té narozeniny a už dlouho si lámu hlavu, co mu v mém věku (15) s omezenými možnostmi koupit :(.
Žije v paneláku. Na počítač moc nechodí, na televizi se dívá akorát na zprávy.. Má doma korelu, napadla mě nějaká knížka o korelách, ale tu mu dávala minulý rok sestra a knížky i jiného druhu dostává pořád a mě už to připadá trapné :(. Rodiče dávají nějakou pokázku nebo pobyt (nevím, co to je) do pivovaru, tak možná něco originálního s pivem odemně k tomu? Čokoládu nejí a nesmí, takže bonboniéra bohužel nepřipadá v úvahu :(. Když hledám, nenacházím nic originálního, moc fantazie nemám, takže bych potřebovala pomoc, protože mu chci udělat radost :(.

Díky za všechny nápady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 25.07.13 12:32

Tlustou knizku krizovek.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 25.07.13 12:33

Tchánovi bude bylo 79, sháním mu k vánocům modely autíček , které kdysi vlastnil, aby měl potěšení pro oko a zavzpomínání. Myslím, že by to mohl být jeden z příkladů ...

doplněno 25.07.13 12:34:

slůvko bylo neplatí..

Ohodnoceno: 0x

Datum: 25.07.13 12:41

Nedávno jsem viděl v TV, že nějaká věkově podobná babka dostala vyhlídkový let sportovním letadlem a docela si to užívala.

doplněno 25.07.13 12:43:

naše babička dostala poukaz na "den v lázních", kde ji různě namáčeli, masírovali, relaxovali... taky se jí to moc líbilo.

doplněno 25.07.13 13:03:

jo sory, nevšiml jsem si věku. Tak předpokládám, že dostane něco většího od rodiny jako celku, a ty mu můžeš dát za sebe prakticky jakoukoliv drobnost, co potěší. Nebo mu něco vyrob, to je taky vděčné.

Datum: 25.07.13 12:59

ve tvém věku nemůžeš kupovat žádné zázraky - kup mu tedy jak píšeš ve spojistosti s pivem -pěkný půllitr na pivo

Od: wamp®
Datum: 25.07.13 12:59

Verunko,což takhle dědečkovi koupit pěknou knihu o cestování,myslím různé kraje,jejich zvyky,jejich památky,atpod.Kniha je opravdu nejlepší přítel člověka,a zvláště pro starší lidi.;)

doplněno 25.07.13 13:00:

Maminka ti jistě s finanční částkou pomůže*placni*

Od: verkaberka15*
Datum: 25.07.13 13:03

Děkuji všem! *slunce*Zítra se půjdu po něčem podívat. Aspoň mám teď nějakou inspiraci.

Od: pavla*
Datum: 25.07.13 19:11

Na podobné příležitosti si u mě lidé objednávají kreslený portrét. Není to tuctový dárek a nestojí mnoho. Nechci si tu dělat reklamu, pokud máte zájem, zadejte do google potrétistka a vyberte si mne nebo konkurenci, co se Vám bude líbit.

Datum: 25.07.13 19:22

Tento problém jsem resil nedávno a clověk kolem 80 mi na tuto otázku odpoveděl: Chlapče, v tonto věku se člověku můžes zavděčit už jen pořádnou rakví...

Datum: 25.07.13 20:11

to je pěkně dementní odpověd *zed*

Upozornění od sys hejkal 29. 07. 2013 04:48:00
Stany cituje 80tiletého človeka, který má na určitou demenci nárok...
Kromě toho mnozí lidé v i nižším věku už po světských statcích moc netouží.

Datum: 25.07.13 20:11

Dědeček je asi podle "čokoládu nejí-nesmí" cukrář? (tedy má cukrovku) , v tom případě něco slaného tím děda určitě nepohrdne nějaký dobrý koš se štanglou lovečáku , vysočinu a různý dobroty a k tomu nějaký časopis s křížovkama, mého dědu strašně zajímají zvířata a nic ho neupoutalo do křesla víc než DVD s cizokrajnými tvory.

doplněno 25.07.13 20:13:

Můžeš koupit bombonieru pro diabetiky (tedy bez cukru) jsou dobré.

Od: pt®
Datum: 25.07.13 20:32

Nevím, kde dědeček bydlí, ale obvykle se staří lidé rádi vracejí tam, kde prožili dětství, nebo mládí, nebo prázdniny. Já bych dědečkovi navrhla takový výlet. Mohli byste jej s rodiči vyvézt autem, tam, kde by rád zavzpomínal na pěkný, prožitý kus života. Určitě Vám bude rád vyprávět, kdo tam bydlel, s kým kamarádil, kam chodíval a bude moc rád, když to prožijete s ním. - pt

Ohodnoceno: 2x

Od: mirka1
Datum: 26.07.13 20:46

kup mu pár lahviček plzně, nebo karton, podle toho kolik máš a přáníčko

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.