Upravená pracovní doba

Od: Datum: 24.07.13 21:00 odpovědí: 4 změna: 25.07.13 00:15

Zdravím,

rád bych se zeptal, jestli mi může zaměstnavatel upravit pracovní dobu jednostranně - nařízením? V pracovní smlouvě mám uvedenou pracovní dobu od X do Y a nyní bych měl do zaměstnání chodit v jiné hodiny než je uvedeno ve smlouvě.

Děkuji

JD


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pepab
Datum: 24.07.13 21:19
podepisujes novou smlouvu nebo dodatek? podepisovat nic nemusíš a tak můžeš pořád pracovat stejně. dokud té nevyhodi.
Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 24.07.13 21:42

Rád bych se zeptal, kolik máš týdně nabídek na lepší práci, než kterou zastáváš nyní a jaké jsou tvé náklady na živobytí, kolik měsíců vydržíš bez práce?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 24.07.13 22:27

Důležité asi je, jak moc se ty hodiny změní a jak moc naruší chod domácnosti. Jestli má někdo ve smlouvě, že pracuje 8-16 a nyní chce zaměstnavatel, aby pracoval 7-15 nebo zaskočil na týden i za kolegu na dovolené, tak asi není co řešit. Jestli najednou chce, aby člověk dělal noční a ten se kupříkladu nemá jak potom dostat z práce, nebo by musel nechat malé děti přes noc doma samotné, pak to je důvod k diskuzi. Víte co se vyplatilo mě? Plnit bez keců a pokud možno okamžitě žádosti mého šéfa. A i když je nějaká práce fakt opruz, tak člověk tak nějak chápe, že někdo to udělat zkrátka musí a celý systém musí nějak fungovat. On se jinak řídí kolektiv lidí, kteří vědí, co mají dělat a nestane se, že by někdy nebylo hotovo a jinak se řídí lidé, kterým se dělat nechce a dávají to najevo. A dobrý šéf tohle ví a umí ohodnotit. Kdo nedělá a remcá, ten dostává vyhazov jako první.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 25.07.13 00:15
avatar

Opravdu máte pracovní dobu sjednánu přímo v pracovní smlouvě? Podle zákoníku práce určuje pracovní dobu zaměstnavatel, který ji může (stejně jako směnnost provozu) měnit podle svých potřeb.

___ Vše, co máte sjednáno přímo v pracovní smlouvě, lze měnit pouze s Vaším souhlasem a na návrh zaměstnavatele nejste povinen přistoupit.

Přesto bych doporučila situaci zvážit a pokusit se dohodnout se zaměstnavatelem na nějakém kompromisu (práce se dnes nehledá snadno).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.