Osamělost asi nemá řešení

Od: Datum: 24.07.13 20:58 odpovědí: 12 změna: 25.07.13 00:34

Co má člověk dělat, když je osamělý? Co je lepší - chodit venku sám a pozorovat lidi, sedět u pc sám, když je venku hezky, je to začarovaný kruh ze kterého není cesty ven. Je obrovský rozdíl, když je člověk 1 sám a když má aspoň někoho, když jsou 2 tak vždycky se dá něco dělat, ale sám je člověk asi navždy ztracen. Nebudu tu vypisovat, proč na tom tak jsem, ale proč na tohle neexistuje žádná rada, je to možná blbost, jsou větší problémy, ale proč na různé kraviny jsou třeba na netu tisíce rad a na tohle nic? takové to jdi někam sám, to nic nevyřeší, všude jsou lidi už spolu, co se znají. Nemá to ani cenu tu psát, ani nevím proč to tu zase píšu, asi jak je venku hezky a tak.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 24.07.13 21:05
avatar

Co má dělat? Snažit se seznámit, příležitostí přece není tak málo. I ti lidé co jsou spolu se nějak seznámili, a jsou i lidé, kteří jsou osamělí stejně jako Vy a také je to trápí, jde jen o to je najít. Ale aby člověk našel, tak musí především začít hledat, málokdy přijde náhoda, která svede dohromady dva lidi, z nichž ani jeden aspoň trošku aktivně nehledal společnost jiného člověka. A pokud hledat nebudete, budete muset čekat, jestli si někdo najde Vás. Štěstí přeje připraveným, tak tomu svému štěstíčku trošku pomozte! *slunce*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: az*
Datum: 24.07.13 21:24

na to se tu právě ptám, jak, kde? když všude jsou už lidi spolu nebo to aspoň tak vypadá. Jak má vypadat to hledání?

Od: hop®
Datum: 24.07.13 21:32
avatar

No pokud bych chtěl hledat, asi bych se začal rozhlížet po těch, kteří také hledají, na různých seznamovacích serverech jsou rubriky "na pivo" nebo "na sport", na většině chatů jsou "místnosti", kde si povídají lidé se stejnými zájmy, případně ze stejného konce republiky či světa.

Já jsem nijak nehledal, a jen díky této poradně mám (a samozřejmě tedy znám osobně) několik zákazníků, kamarádů a už i jednoho mladého nadějného brigádníka ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 24.07.13 21:12

Co má člověk dělat, když je osamělý. No tak si někoho najíít! Tento stav je problémem toho jedince, za to nikdo jiný nemůže. Takže se ptát sám sebe - proč jsem takový a změnit se.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: az*
Datum: 24.07.13 21:27

Tento stav je především způsobený mojí minulostí v dětství. Ano je to můj problém a právě proto už hodně dlouho nevím, co s tím. Proto se tu ptám, co s tím, když nevím.

Datum: 25.07.13 00:34
avatar

Nemyslím si, že by byl pocit osamělosti způsoben "minulostí v dětství". Možná sis jen v dětství nenašel kamarády, kteří ti teď chybí.

Kde hledat? Přece v oblastech svých zájmů.

Zkus se přihlásit do některého zájmového oddílu, kroužku či klubu. Seznámíš se tam s lidmi, kteří budou mít stejné zájmy jako ty, takže bude začátek konverzace snazší - všichni budete mít něco společného.

Dobré bývají sportovní oddíly, kolektivní sportovní či jiné pohybové aktivity.

___ Nebo jen hledáš záminku, jak zůstat sám doma u PC? Cituji: "takové to jdi někam sám, to nic nevyřeší, všude jsou lidi už spolu, co se znají..."

To přece není pravda. Každý ze zmíněných lidí musel jednou vystoupit ze své ulity a někde se s někým seznámit.

Domů k PC za tebou nikdo nepřijde. Aktivitu budeš muset vyvinout ty.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.13 21:14
avatar

budhisti říkají, že vše co tě potkává, vychází z tebe. Něco na tom pradávném postulátu je. Jestli se zavřeš do svého vlastního světa, pak zůstaneš sám a sám a sám, protože v tom světě jsi jenom ty a pak už nikdo.

Se mi zdá, že takový je i tvůj případ.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.13 21:30
avatar

Sám člověk není navždy ztracen. Záleží na tom, z jakého úhlu pohledu na to nahlížíte. Možná, že jste zrovna osamělý/á, ale nemyslete si, že ve vztahu osamělý být nemusíte. Stačí špatný výběr partnera a hned byste možná to partnerství za osamělost rád vyměnil/a. A nejde pořád partnery střídat jako ponožky. No - někteří to možná tak dělají, ale to je jak z bláta do louže. Zkuste na to pohlížet z té pozitivní stránky. Nevíte, kolik lidí vám možná zrovna nyní závidí, zatímco vy závidíte jim. ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 24.07.13 21:38

Je zvláštní, že před érou internetu mladí podobné kraviny vůbec neřešili, protože prostě mezi lidi museli.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: az*
Datum: 24.07.13 21:52

Asi jste/jsi to nepochopil/a , mezi cizí lidi chodím nakoupit, v autobuse atd. , můj příspěvek je o něčem jiném.

Datum: 24.07.13 23:10
avatar

já bych se porozhlídla ve svém nejbližším okolí - v práci, popř. ve škole - po lidech, se kterými si rozumím, a s těmi bych se pak snažila navázat bližší kontakt, jak? navrhla bych nějakou společnou akci, např. teď v létě jít se koupat, do kina apod. - no a když se s nimi budeš cítit dobře a najdete společné zájmy, tak by se z toho mohlo časem vytvořit přátelství - a budete dva...

Ohodnoceno: 0x
 
Od: askmenow*
Datum: 25.07.13 00:31

Seznam se.

Kde? Z hlavy mě napadá např.:

- sporty (zapsat se do nějakého týmu, chodit do posilovny, nebo najít nějaké cvičení ve skupině, které tě baví)

- jiné zájmové činnposti organizované například Domy dětí a mládeže a podobnými organizacemi )nenech se mýlit názvem, dělají i akce pro dospělé všeho věku - sportovní, umělecké a další)

- jazykové kurzy

- existují i speciální "firmy", které organizují akce, výlety, minigolf a podobně pro lidi, kteří nemají s kým vyrážet - takže s etam chtějí poznávat všichni

- na internetu

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.