Jak ukončit pracovní poměr!

Od: Datum: 24.07.13 09:18 odpovědí: 10 změna: 25.07.13 00:37

Dobrý den.

Od října 2008 pracuji ve společnosti "A" a.s. na hlavní pracovní poměr na 8 hodin denně. Od září 2012 pracuji ve společnosti "B" s.r.o. (je to dceřinná společnost společnosti "A" a.s.) na hlavní pracovní poměr na 5 hodin denně PLUS na DPP pracuji ve společnosti "A" a.s. První dohoda byla na zbytek roku 2012, v roce 2013 uzavřená nová DPP na rok 2013.

Nyní chci odejít, tak se ptám, co všechno a jak mám ukončit?

1. postačí výpověď ve společnosti "B" s.r.o.?

2. mám něco a jak ukončit ve společnosti "A" a.s.? DPP i smlouvu na hlavní pracovní poměr?

Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.13 09:21

Dejte prní výpověď v A, a zeptejte se na perzonální zdali to stačí vůči B, pokud ne, tak dáte výpověď i v B.

Ohodnoceno: 0x

Od: filj
Datum: 24.07.13 09:37

Děkuji za odpověď.

Ale na personálním se ptát nemůžu. Jsme malá firma, personální otázky řeší buď majitel (jednatel). jemuž budu výpověď dávat.

A našeho právníka se taky ptát nemůžu.

Uvažuji dát výpověď v B, kde nyní pracuji a odvádí se na mne odvody a Dohopdou zároveŇ ukončit A a to buď ke stejnému datu a nebo antidatovat k datu, kdy začala běžet smlouva v B.

Datum: 24.07.13 09:36

Dceřinná nedceřinná, podle mě to jsou samostatné pracovní smlouvy, které se musí samostatně vypovědět (resp. dohodou ukončit).

Ohodnoceno: 3x

Datum: 24.07.13 09:40

Takže si myslíte, že bych měl ukončit prac.poměr i v A?

Když teda v B ukončím výpovědí s výpovědní lhůtou 2 měsíce, tak ten samý postup tedy zvolím i v A.

Předpokládám, že DPP ukončovat nemusím.

Od: jh*
Datum: 24.07.13 09:54

DPP snad v dostatečném předstihu oznámit a oznámení si nechat pro jistotu potvrdit

Datum: 24.07.13 10:03

Jinými slovy:

V B klasicka výpověď se 2 měsíci.

V A HPP ukončit dohodou, pokud ji nebudou akceptovat, tak klasická výpověď jako v B.

V A ještě dohodou ukončit DPP.

Rozumím tomu dobře?

Datum: 24.07.13 10:18

Nerozumím příliš dobře, kolik těch smluv je aktuálně platných. Původně byla 1 smlouva na celý úvazek v "A", nyní máte 1 smlouvu na 5 hodin v "B" a 1 smlouvu na DPP v "A"? Nebo stále platí všechny tři?

Vypovědět musíte vše, co platí. Nehledejte v tom žádné problémy. Pokud potřebujete dohodu (třeba chcete odejít dříve než je dvouměsíční výpovědní dobu), zkuste se dohodnout, pokud dohodu nepotřebujete, tak se nedohadujte a rovnou pošlete výpovědi, což je jednostranný právní úkon z vaší strany.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 24.07.13 10:40

No HPP v A ukončený nemám, respektive si vedení myslelo, že ho ukončuje DPP.

V současné době mám v B HPP a v A DPP a neukončený HPP, pokud ho neukončuje jeden z předešlých dokumentů (HPP v B nebo DPP v A).

Datum: 25.07.13 00:37

I DPP byste měl ukončit, buď dohodou nebo DPP skončí uplynutím sjednané doby. Pracovat ale můžete přestat po dosažení 300 odpracovaných hodin.

Od: pt®
Datum: 24.07.13 10:34

Všechny pracovní smlouvy v A i v B ukončit písemnou výpovědí a zrovna tak písemně ukončit i DPP. - pt

Ohodnoceno: 3x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.