Život znepříjemňující truhlárna ve městě

Od: Datum: 24.07.13 08:34 odpovědí: 8 změna: 25.07.13 09:03

máte někdo zkušenosti z obtěžujícím provozem truhlárny ve městě, event.jak jste to řešili? jedná se o hluk z odsávacích zařízení (silo na piliny,odsávání z lakovny,kompresor), ekologie-likvidace(barvy,formaldehyd,lepidla),poletující piliny,hobliny.

doplněno 24.07.13 13:18:

jedná se o truhlárnu, která je v provozu už několik desetiletí


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.13 08:45
avatar

To budete muset jít řešit někde na úřad, třeba na životní prostředí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: johnyfalco*
Datum: 24.07.13 09:04

Zajděte si na stránky vašeho města, podívejte se na územní plán. S čím územní plán počítá? Je tam možnost výroby, nebo je to oblast jen pro bydlení?

Taky jak je truhlárna stará? pokud je to stará truhlárna tak mohla být postavena v době kdy tam platil jiný územní plán, jiné podmínky a s přibližující se zástavbou se měnil ale to pro stávající podnik není až tak problematické - spíše museli dokladat měření hluku, možná rozptylovou studii-lakovna...atd..ale záleží jak je to hustě obydlene)

v jak husté zástavbě je ta truhlárna? Pokud se tam nachází lakovna, a je to velká lakovna (střední zdroj - musela se zpracovávat rozptylová studie)

Hluk, pokud je tam nesnesitelný hluk, obrátil bych se na hygienu, ta má na starosti i měření hluku.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh*
Datum: 24.07.13 09:59

A co na to stavební úřad? Sousedi museli souhlasit při kolaudaci provozovny, jestliže byla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pravnik
Datum: 24.07.13 16:38

zajděte/pošlete na místně příslušnou hygienickou stanici stížnost - přijedou, změnří hluk i smrady (zda nepřekračují limity) a mohou i iniciovat uložení pokuty (přes berňák)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.13 20:54
avatar

Je to tak, po roce 1989 povolovali podnikatelům různé formy živností i v husté zástavbě, truhlárna, kovárna. Dnes by toto neprošlo, podmínky jsou velmi tvrdé a svazující. Obrate se na hygyenickou stanici. Provede u podnikatele kontrolu. HS řeší podněty obyvatel v oblasti životních, z Vašeho hlediska mimopracovních podmínek - hluk, ovzduší, odpady, voda apod.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radil*
Datum: 24.07.13 21:29

Stěžovat si, kde všude to lze, dokud to nevyřeší. Pak prosím nezakládat otázky typu: kde sehnat dobrou kuchyňskou linku levnější než 100 000, právě tyto zásady zdražují veškerý sortiment pro nás.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: olaf71*
Datum: 25.07.13 07:20

souhlasím s následným možným zdražením. byl bych raději,kdyby si tu provozovnu odvezli někam jinak, třeba k někomu, kdo pak bude shánět levnější nábytek, akorát mu pak bude šest dní v týdnu od 6 do 22 hod. hučet silo do hlavy, někdy i o svátcích či v noci, na autech, v bazénu na sušícím se prádle piliny a hobliny, v zimě smrad z dřevotřísky pálené v kamnech atd. :)

Od: johnyfalco*
Datum: 25.07.13 09:03

S tím co popisujete, a je vas více, tak se dá udělat dosti. Nebál bych se to postoupit na hygienu. Hluk, smrad atd,,,řeší + dále ochranu životního prostředí bych také oslovil (patřičný městský úřad) ve věci spalování dřevotřísky - nebo se přímo obrátit na inspektorát ŽP na krajském úřadě daného kraje...ale nejdříve bych ale jednal s městem...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright Š 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.