Dvě hypotéky

Od: Datum: 24.07.13 00:25 odpovědí: 3 změna: 24.07.13 10:27

Zdravím,
chci se zeptat, zda-li má někdo z vás zkušenost se dvěmi hypotékami. Jednu mám, je na 100% ceny bytu. Z jistých důvodů, o kterých je zbytečné se rozepisovat, bych se chtěl odstěhovat jinam. Do konce fixace stávající hypotéky zbývají ještě 4 roky, takže prodej nehrozí. Druhá hypotéka bude zřejmě na 80% hodnoty nemovitosti.
Jak vidíte reálně šance na poskytnutí druhé hypotéky bankami? Čistý měsíční příjem cca 26 000 Kč, splátka stávající hypotéky 9 700 Kč. Druhá hypotéka by měla být (stejně jako stávající) na +- 2mil Kč.
Pomůže mi případně stávající byt pronajmout, a doložit tyto příjmy bance? Zohlední je při poskytování druhého úvěru?
Máte pro mě jinou radu, jak dosáhnout na druhý úvěr?
Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 24.07.13 08:54

Na druhou hypoteku s tímto příjmem nedosáhnete. Potřeboval byste minimálně 38.000,- Kč. Příjem z pronájmu banky zohlední většinou z poloviny.

Nejlepší by pro Vás bylo, kdyby stávající byt koupil někdo, kdo by v hypotece pokračoval.

Pak je tu i možnost ručitele na novou hypoteku (schání se těžko, ale dá se sehnat).

Další možnost je koupě nového bytu z peněz soukromého investora. Opět. Dá se sehnat opravdu velice rozumný úrok, ale musíte být opatrný při výběru.

No a jinak se v životě musí počítat se ztrátami. Takže jestliže se odstěhovat musíte, tak původní byt prodejte i když dostanete od banky pokutu za předčasné splacení úvěru.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: radulabb*
Datum: 24.07.13 08:56

Pokud vám zůstává životní minimum tak si myslím, že je to reálné! Ale sděluji jen z vlastní zkušenosti! Nejlépe se zeptat přímo banky, protože dost často se vyskytne nějaké to jejich ...ALE, ...

My druhou hypotéku nedostali,ale normální úvěr ano.

Přeji štěstí!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 24.07.13 10:27

Pokud byste refinancoval či se zbavil původní nemovitosti i s hypotékou (je to komplikace, nicméně jde to, ale nebude to zadarmo a záleží na vstřícnosti banky a další okolnostech), tak ano. Ale s tímto příjmem - dost těžko. Navíc si to spočítejte sám - z čeho chcete úvěry splácet? Za těchto okolností do toho banka nepůjde. Pronájem stačit nebude, to není stálý příjem, se kterým by se dalo pravidelně počítat.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.