Poradí mi nějaký zubař?

Od: Datum: 23.07.13 18:37 odpovědí: 5 změna: 24.07.13 07:10

Dobrý podvečer,

Rád bych jsem se zeptal jak dlouhou záruku mají blomby tzv. tvrzené? 6 měsíců nebo 12? Když bych se chtěl stěžovat na zubaře, s kterým jsem nebyl vůbec spokojen a byl na záskoku jiného zubaře. Dá se podat případná stížnost, případně kde? mockrát děkuji za odpovědě. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: veq*
Datum: 23.07.13 20:06

dobrý den, vím že Vám přesně neodpovím, ale na internetu jsem se dočetla že snad i dva roky ;)
A stížnost bych podala na Českou stomatologickou komoru.
Doufám,že jsem Vám odpověděla dobře :)
VeQ

doplněno 23.07.13 20:07:

zubař bohužel nejsem :( :)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 23.07.13 21:01

Zubař také nejsem ale něco o tom vím. Záruka na jakékoliv výrobky, tedy i zubní plomby je již nějakou dobu 2 roky. Pokud nejste spokojený s výsledkem, obra´tte se s reklamací nejdříve na zubaře. Nejlépe i písemně, když se bude cukat. Když nepochodíte, jsou další možnosti: stížnost na stomatologickou komoru nebo krajský zdravotní úřad, kerý je pravděpodobně zřizovatelem ordinace. Pojišťovna v tomto případě nemá moc pravomocí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: poradteee
Datum: 23.07.13 21:59

Děkuji za odpověd. Tím pádem jsem platil zbytečně když plomba tvrzená byla stará jenom asi 9 měsíců :( . Prej záruka jenom 6 měsíců tak už v záruce není a musel jsem platit znova.. Příště si už dám Větší pozor aby mě neoškubali.. Člověk se v tom moc nevyzná když jednou říkají že záruka je 12 měsíců a pak zas 6 měsíců.

 
Od: koukolik
Datum: 24.07.13 07:10

2 letá záruka byla rozšířená na všechny výrobky bez výjimky, a tedy i na plomby, od března 2011. Viz třeba zde http://www.dent.cz/detail-nov…hp?id_polozka=229&id_strana=4 Zubař možná není informovaný, nebo to na vás jenom zkusil a prošlo to.

Jestli vám plombu dělali později, vztahuje se na ni už delší záruční doba. Podle mě máte ještě možnost se proti tomuto postupu ohradit a žádat zpět peníze. Samozřejmě jen v případě, že bude poškození uznáno jako vada materiálu nebo postupu zubaře. A co si budeme povídat, to se u těchto výrobků určuje a prokazuje dost těžko. Takže to zvažte i s ohledem na to, kolik vás plomba stála. Těžko říct, proč

Jinak jen pro vaši informaci: znovu se uvažuje o zkrácení záruky na některé zboží a výrobky, protože někdy je to opravdu nesmysl. Třeba z důvodu kratší životnosti výrobku, než je 2letá záruční doba, nebo právě z důvodu problematického prokazování.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 23.07.13 21:09

... no a samozřejmě, jako v případě jakékoliv jiné neuznané reklamace je možné se bránit právní cestou: znalecký posudek + žaloba

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.