Katastr - informace o parcele

Od: Datum: 23.07.13 06:35 odpovědí: 7 změna: 23.07.13 08:52

Co prosím může znamenat informace o parcele když v kolonce JINE ZAPISY je napsano toto:

Změna výměr obnovou operátu ...Objekt je dotčen změnou právního vztahu..děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 23.07.13 08:07
avatar

Dobrý den, v současnosti probíhá postupná digitalizace parcel v KN. Ten první zápis znamená, že ta parcela je již digitalizována (je tam i číslo zápisu). Pokud tam to číslo není, může ta druhá informace znamenat, že digitalizace probíhá a není ještě ukončena. O digitalizaci je majitel informován a musí se dostavit na KN (tak tomu bylo v mém případě), protože dochází většinou k drobné korekci ve výměře pozemku. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.13 08:10
avatar

Co znamená tenhle zápis konkrétně Vám nepovím, ale doporučuju OKAMŽITĚ kontaktovat katastrální úřad. V poslední době se rozmáhají krádeže nemovistí, které se projevují právě změnami v zápisu. Pokud tomu chcete zabránit, máte na to docela málo času. Když řízení proběhne (i bez Vašeho vědomí), nemáte už šanci dostat nemovitost zpátky (bohužel, takové máme zákony).

doplněno 23.07.13 08:12:

Já Vás nechci strašit, možná o nic nejde, ale za aspoň telefonické vysvětlení to rozhodně stojí. Nepodceňoval bych to.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.13 08:16

V počtu přijatých smluv na katastrální úřady jsou ty podvodné v řádu promile. A byly tady vždy, jen poslední dobou se to víc medializuje v souvislosti s novým Katastrálním zákonem. Nicméně souhlasím, že je třeba být ve střehu.

Dotaz na mne působí tak, že se ptá človíček, který tu parcelu kupuje, podíval se do nahlížení do KN a teď shání informace k tomu, co mu není zcela jasné.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.07.13 08:11

Změna výměr obnovou operátu:

V rámci digitalizace katastrálního území se přišlo na to, že parcela má ve skutečnosti jinou výměru, než měla dosud evidovanou. Výměra byla opravena na základě nového měření.

Objekt je dotčen změnou právního vztahu:

Pokud je u parcelního čísla zapsáno písmeno "P", tak je na parcele tzv. "plomba" - s parcelou se aktuálně něco děje, katastr přijal vkladovou listinu (např. kupní smlouvu).

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cz
Datum: 23.07.13 08:32

Totiž přijízdím k domu asi 2 metry jedu po sousedově pozemku na ktere mam věcne břemeno chuze a jizdy..Jelikož jsem se vloni nepohodli a přestali jsme spolu bohužel komunikovat a tak mi vyhrožoval,že bude hájit sve práva.A tím asi myslel zrušeni věcneho břemene.Náhodou sem se mrkl na katastr a zjitil že se tam objevili tyto informace a ja samozřejmě nevím co to znamená.

Od: ben®
Datum: 23.07.13 08:45
avatar

Dobrý den, myslím, že zrušení věcného břemene je právní akt, který nejde zrušit jen jednostranně, ale došlo by k nějakému jednání a vyžadovalo by to Vaši součinnost, ale možná se v tom mýlím. A tak budete muset pro informaci osobně na KN. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cz
Datum: 23.07.13 08:52

Aha,tak myslim že sem mě to netýká.Zřejmě to bude tím,že si nechával svůj pozemek letos vyměřit a u sousedova pozemku a pozemku obce to vyšlo jinak.A v informacích je že učastnící řízení sou právě oni sousedi a obec.

tak to bude ono...:)

Přesto díky vše...;)

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.