Jak se zase na sebe těšit?

Od: Datum: 21.07.13 22:51 odpovědí: 7 změna: 22.07.13 20:02

Zdravím vás, mám vztah se super mužem a jsem v něm opravdu šťastná. Jen malá drobnost mě trápí a to je to, že už to prostě není jak to bylo na začátku :) Určitě znáte, že na začátku se na sebe lidé navzájem těšili, psali si krásné smsky, na dobré ráno či noc, ... jenže to se u nějvytratilo. Víte, ze začátku to tak bylo ... nevynechal den, aby mi nenapsal na dobré ráno, .. jenže teď nepřichází vůbec ... když si dopisujeme přes internet, napíše že se jde dívat na televizi a to jsem tam teprve přišla ... Když mu něco hezkého řeknu, jen se usměje a zeptá se na něco co nebylo k tématu ... Neříkám, že mě už nemiluje, semtam mi to řekne, jenže u něj se to vytratilo rychlejc než u mě .. Já se chovám pořád stejně jako na začátku vztahu. Když si chci o tom promluvit, jestli se něco nestalo, jedině to vede k hádce, protože mě nechápu co mi vadí... Možná přeháním, ale která žena by chtěla, aby ji muž přehlížel?:)

Rozumím, že muži to asi tak neřeší, ale mě to docela vadí, ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: hop®
Datum: 21.07.13 23:09
avatar

Je běžné, že se počáteční zamilovanost mění ve stálou lásku a bylo by opravdu neobvyklé, kdyby se toto dělo u obou partnerů stejně rychle, ve stejnou chvíli.

Asi chcete slyšet "miluji tě", ale mužům se tato slova většinou neříkají lehce, spíš na nich tu opravdovou lásku poznáte na tom, že jsou spolehliví a starají se o svoji partnerku, případě o rodinu. Zamilovaní muži o lásce mluví. Muži, kteří opravdu milují a mají rádi, se o tom neradi baví, slova jsou zbytečná.

Jestli Vám na vztahu záleží (předpokládám že ano). zkuste si udělat soukromý večer, bez telefonů, televize, počítače, stačí chvilka klidu a oblíbeného nápoje a o všem si promluvte.

Tahle debata nemusí být na celý večer, stačí nerušená půlhodinka k vyjádření a vyslovení základních problémů a dohodě na jejich řešení. Ale pokud chlap "neobětuje" 30 minut svého života na klidný a pohodový rozhovor se svou miovanou, je něco špatně...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: martin1965*
Datum: 22.07.13 02:05

Pro Hop, tak to musím jen souhlasit, a ani bych to nedokázal takto zformulovat, zejména to, o té spolehlivosti a starosti o svou rodinu. Taky se snažím se toho dosáhnout, většinou se to daří, ale je to dost těžké. Ale do smrti se o to budu alespoň snažit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.07.13 23:21
avatar

Dopisování přes internet, tomu se teď říká vztah? Pokud jsem zamilovaný, tak chci s tím druhým strávit každou volnou chvilku. I kdyby to mělo být z nedostatku času letmé setkání. Musím ho vidět naživo, cítit jeho přítomnost, moci se ho dotknout. Takže promiň, já v tom vztah nevidím a milostný už vůbec ne.

doplněno 21.07.13 23:44:

Hope, navázat ano, udržovat při odloučení ano. Ale v tom, co čtu v otázce, opravdu vztah nevidím. To spíš jakousi povinnost odpovídat. Taková komunikace z nutnosti.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: hop®
Datum: 21.07.13 23:36
avatar

Ládine, dopisování přes internet určitě plnohodnotný vztah není. Ale přes internet lze rozumný vztah navázat (třeba někdy pouhou náhodou) a lze ho i udržovat, pokud jsou ti dva nuceně vzdáleni a odděleni, třeba pracovně. A nemusí jít jen o vztah milostný...

Ale osobní vztah a kontakt to nahradit nemůže. A navíc když pak z toho prvního osobního setkání je jeden (či oba) překvapený, je to trošku fakt špatně...

doplněno 22.07.13 00:07:

No, Ládine, možná máš pravdu, nevím...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.13 08:49
avatar

Pozor! Je něco jiného pokec na netu a něco jiného je vztah s někým, kdo tady fyzicky je. Jestliže se "vztah", který vlastně ani vztahem ještě není, ustrne, zmrzne na fleku, k čemu je? Je potřeba, aby postoupil na vyšší úroveň, vyvíjel se a byl obohacením pro oba. A to nejspíš u vás nastalo. Stalo se to nezáživno záležitostí, ztrátou času, stejné řeči pořád dokola, zkamenělinou, nudááá! Lepší je v televizi poblbaný seriál, než monitor. *ee* Jestli o tento vztah stojíte, musíte to změnit. Ale jestliže o to nestojí on, marné volání, marná lásky snaha!

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 22.07.13 09:31
avatar

Také zdravím. Nepíšete, jak dlouho váš vztah trvá, že vám stačil již zevšednět. Ale v první větě píšete, že jste ve vztahu opravdu šťastná...Z Vašeho celého příspěvku to tak nevyznívá ale. Do každého vztahu se časem vloudí stereotip, to je normální. Špatné je, když se do něho vloudí nezájem. Pokud Vás Váš super muž přehlíží, pak to nevypadá, že byste byla až tak šťastná. Poblouznění a počáteční zamilovanost je pryč, takže je potřeba vztah neustále oživovat, budovat, upevňovat. Není to o tom denně si vyznávat lásku slovy a propsat kredit zamilovanými sladkostmi. Je to o činech. Dělat pro druhého něco hezkého, mile ho překvapovat, být s ním ve chvílích i když mu není nejlépe atd...Prostě trávit spolu čas, mít společné zájmy...Píšete, že Vy se chováte pořád stejně, jako na začátku...Vztah by se měl posouvat společnými silami a zájmem. Snaha na jedné straně nikdy nestačí. Promluvte si s přítelem, naplánujte společně výlet, či víkend...Důležité je, podnikat právě ty věci společně...Nezpohodlnět. Mějte fantazii a nechte také něco na něm, ať se ve vztahu snaží, jestli-že o Vás stojí...Vztah není o slovech - miluji Tě, či písmenkách mám Tě rád, chybíš mi atd... Ale o činech, z kterých je to poznat a cítit. Jen můj názor, Vám přeji abyste měla opravdu vztah, ve kterém budete šťastná...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.07.13 20:02
avatar

Přemýšlím, jestli nemůže být zádrhel právě v tom, že se chováte stejně jako na začátku vztahu. Vztah by se měl vyvíjet, včetně projevů a chování. Příliš mnoho "zamilovanosti" může partnera po určité době ubíjet.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.