Je pravda, že se minerálky ředí?

Od: Datum: 21.07.13 21:13 odpovědí: 8 změna: 22.07.13 23:08

Je pravda, že se minerálky ředí, jelikož zřídla nejsou schopny dodat dostatečné množství vody, tak se např. Mattoni nastavuje vodou, aby se toho mohlo víc prodat?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.07.13 21:35

Urcite ne, jako vodou by to redili? Pitnou z kohoutku? To by pak nebyla prirodni mineralni. Takze ne. Mattoni urcite vodu neredi.

doplněno 21.07.13 21:48:

cituji:

Zákon navíc přesně stanovuje, kolik vody je možné čerpat, aby zůstala její hladina zachována i pro příští generace a předepisuje péči o prameny i jejich široké okolí. Určuje rovněž, že minerální voda musí obsahovat neměnný původní obsah minerálů či stopových prvků. Její dodavatel musí jednoznačně prokázat, že voda svým složením prospívá lidskému organismus, a že přirozeně obsahuje prvek, který tělo potřebuje ke zdárnému vývoji a jsou pro ni stanoveny přísnější limity. Dodavatel může minerální vodu pouze minimálně upravovat bez použití chemikálií, zároveň nesmí ovlivnit původní složení vody. Většinou se tato voda pouze filtruje přírodními cestami

doplněno 21.07.13 22:05:

Pokud se uvadi ze se jedna o mineralni vodu, pak jakakoliv uprava doplnenim CO2 neni mozna, ani se tak nedeje.

Opakem sou ruzna sodovky, ktere se vyrabeji z pitne vody, sirupu a CO2.

Ohodnoceno: 0x

Od: paw®
Datum: 21.07.13 21:53
Mam ale za to, ze se mineralky dosycuji CO2 nebo jej zbavuji.

Od: hop®
Datum: 21.07.13 21:55

Rád bych tomu věřil, ale nějak to nejde. Rád bych věřil třeba i tomu, že pivovar Staropramen bere veškerou vodu na výrobu svého piva ze své vlastní studně, o Plzeňském pivovaru ani nemluvím, beru to jako určité mýty, které dál raději nekoumám...

Datum: 21.07.13 22:02

Nevim jak to maji tyto pivovary, ale Radegast, Bernard, a Hainekeen uvadi na sve etikete pitnu vodu. Takze obycejnou kohoutkovou.

A ano, je to skoda, protoze voda pouzita pri vyrobe piva je ruzna.

Pokud by to ale uvadeli na etikete, popripade delali si na tom reklamu, dostali by vysoke pokuty. Potvrzeni o nezavadnosti vody, ktere dela hygiena musi souhlasit se slozenim daneho piva. tak samo mineralky.

Datum: 21.07.13 22:29

Zajímalo by mne, kde jste to slyšel/četl. Minerálky se neředí.

doplněno 22.07.13 06:15:

Mattoni ani další "výrobci" minerálek minerálku neředí (přišli by o licenci, ale hlavně o dobré jméno).

Spíše bych věřila, že může ředit některý prodejce - tam, kde minerálku rozlévají.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 21.07.13 23:56

Jen jsem to někde zaslech. A úplně bych to nevyloučil, jelikož Mattoni je velmi populární, prodá se toho měsíčně kvanta hektolitrů, čili bych nevyloučil, že to výrobci mohou nařeďovat. ale fakt nevím, třeba ne...

A pokud ano, tak asi jen populární minerálky jako Mattoni, Magnezia. Lokální malé minerálky asi problém mít nebudou.

Datum: 22.07.13 22:34

Ahoj. Jak to dělají u Mattonů nevím, ale např. na Malé Skále v Českém ráji je poblíž řeky Jizery hloubkový 300 m. vrt . Jím se plní asi tucet různě pojmenovaných stáčených vod, které se ještě dělí na dva druhy: sycené, jemně sycené a bez sycení. Naštěstí pro zaměstanace tady nepřidávají sladké přísady, to by se uzalepili. Asi znáte Tanju, Saguáro, Clever a také tam dělají dětskou vodu. Nemůžu si pomoct, ale vodovodka mi je příjemnější na pití, než tahle stará vykopávka z hlubin země. Někdo z ní přednostně vaří kafe. Lidé mají různé preference u pití vody. Tuto tajnou informaci mi prozradil v opilosti jeden bývalý vedoucí tohoto závodu.

doplněno 22.07.13 22:57:

Ach já nepozorný. Tři druhy a ta dětská je dokonce kojenecká. To je to zvláštní. Vlastně je všecka kojenecká!

Datum: 22.07.13 23:08

Mattoni neperlivá - jsou dva druhy. Vlastně jeden, který má různou etiketu. Jedna je označena jako neperlivá, druhá jako kojenecká. Dvě různé nálepky se stejným čárovým kódem. Možná, že některá šarže prochází důkladnější kontrolou a pak je z ní kojenecká. Nevím, ale připadá mi to pravděpodobné.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.