Zanet delohy

Od: Datum: 21.07.13 20:33 odpovědí: 10 změna: 24.07.13 23:48

ahojky.je mi 22let.a doktor mi rekl,ze mam zanet delohy.krvacim.vic nez pri menstruaci,nejsem tehotna ani sem nikdy nebyla.pri sexu pouzivam kondom.chtela sem se zeptat,jak sem k tomu mohla prijit?jak dlouho trva lecba?a jak dlouho krvaceni?pry mam byt bez sexu.jak dloho?pak nesmim na slunko.z jakeho duvodu?a mam mit klid.v jakym slova smyslu.byla sem u doktora v patek rano.ale bolesti jsou vetsi.muze to byt neco jinyho nez ten zanet delohy?jinak v tydnu sem mela bolesti v krku,ze sem sotva mluvila,spatne polykala a velka mandle.nemuze to byt z toho?nakej bacil.a taky sem plavala v jezere,tak jestli to nema nakej vliv taky.nikdy sem to nemela.

doplněno 21.07.13 21:09:

jeste mi v tydnu tekla krev z nosu.a pred mesicem tez a hodne.pak mam spatnej tlak nizkej,se mi porad mota hlava a klepu se tolikrat.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: vera01*
Datum: 22.07.13 09:46

Ahojky.Je mi 70let a za mlada jsem ležela v nemocnici se zánětem dělohy.Od r.1985 jsem nebyla na gyndě.Pokud mám problémy,tak si dám acylpyrin a posvítím biolampou.Dosud se s ničím neléčím.Vše řeším bylinkama,biolampou a acylpyrinem.Hodně zdraví!

Ohodnoceno: 0x

Datum: 22.07.13 10:29

Toto jsou všechno závažné otázky, na které by vám měli odpovědět lékaři na gynekologii a na obvodu. Ne laikové, jako jsme my.*hej*

Od: beruska91*
Datum: 22.07.13 11:18

no ja k doktorovi pujdu.ale spis by me zajimalo,jak to maji lidi,co uz to prozili

Od: uska®
Datum: 22.07.13 12:20

Děláte si srandu? V první větě dotazu píšete, že jste u lékaře byla a v daším dodatku, že k lékaři půjdete. Kdybyste u lékaře byla, vše by vám vysvětlil. Jako laik říkám, že léčba antibiotiky nesnáší sluníčko.

Datum: 22.07.13 18:06

u lekare sem byla na pohotovosti v plzni.a pujdu ke svy!

Od: abc*
Datum: 23.07.13 01:49

Já měla tento zánět loni. Nejprve jsem měla anginu, ale bylo mi furt blbě a měla jsem zvýšenou sedimentaci, takže mě dr. "proklepla" . Řekla jsem jí, že je to možná tím, že krvácím dýl než obvykle a furt mne bolí břicho. Poslala mne na gyndu, kde to "okoukli" a řekli mi že mám zánět. Dali mi další, silnější atb a cca po 10 dnech bylo vše ok. Kde jsem k tomu přišla nevím, ale asi prý celkový vyčerpání a sedlo to právě na dělohu.

Datum: 23.07.13 13:06

no,ja prave sem mela ten krk,mandli velkou hrozne.u lekare sem nebyla.jen domaci lecba.pac sem byla mesic v nemecku...a je to uz ok s tim krkem.a pak sem taky v plavala v jezere.tak sem mohla chytnout i tam neco.takze taky z toho vycerpani,ze sem byla nemocna sem to mohla chytnout.nikdy predtim sem to nemela.jenze kazdej si hned mysli,ze to mam ze sexu.pritom pouzivam kondom.a mesic sem sex nemela.tak je to blbost si myslim.

Datum: 23.07.13 15:00

Beruško, co to proboha motáte dohromady? Mandle, jezero, kondom, absenci sexu *sok* Zánět nikde nemusíte "chytnout". Mluvíte o živém organizmu, kde se může zanítit cokoliv, kdykoliv, bez jasné příčiny. Netrapte se, takových a podobných zánětů, naprosto bezdůvodně, zažijete vícekrát. Ať se jedná o zánět nehtového lůžka nebo zánět slepého střeva. ;)Netrapte se zbytečným hledáním "pravdy" a obviňováním sebe. Žijte v klidu a hezky! Užívejte si léta a mládí, nechoďte problému naproti. Počkejte, až problém dojde k vám. *hej*

Ohodnoceno: 1x

Od: bibina777
Datum: 24.07.13 21:54

Zánět dělohy můžete mít z více důvodů. Např jen z nastydnutí, stejně jako zánět močového měchýře,nebo je také zánět vyvolávám virovou,či bakteriální infekcí. když se zánět podaří úspěšně vyléčit,tak krvácení by mělo ustat. Berte to krvácení trošku jako "pozitivní" věc,krvácíte kvůli zánětu, a krvácíte také proto, že tou krvetvorbou se Vám zároveň čistí krev a ta špatná infekční se odlučuje pryč. Jenom mě zaráží,proč nesmíte na sluníčko? Berete na to antibiotika? jestli ano,tak to je hlavním důvodem,že člověk na ATB by opravdu nesměl se slunci vystavovat dokud je v léčbě. Z toho jak popisujete bolesti v krku, může to s tou dělohou souvidet. Je ve vás zánět,čili se Vás krom dělohy může chytat i na něco jiného, bolesti by mohli poukazovat na zánět v krku, zvětš.mandle může být angína (nchci Vás strašit),ale s nejvěší pravděpodobností ve Vás koluje opravdu bakteriální zánět. ten se právě léři Antibiotiky. Běžte ještě ke svému obvodnímu lékaři,sdělte mu,.že Vás bolelo nebo bolí v krku,zvětšená mandle by opravdu mohl znamenat zánět mandle - Tonzilitidu, to je naprosto běžné,každý člověk si angínu někdy prodělá.

Jestě doplním,jak píšete že jste plavala - ano, samozřejmě to může být i z toho. nenechávete proto nic náhodě a raději navštivte lékaře. Čím dříve,tím dříve se zase uzdravíte.

Datum: 24.07.13 23:48

ty jo.tak to je uplne super odpoved.no.ja uz tu mandli nemam velkou a v krku uz taky neboli.takze kdyz bych sla k obvodni lekarce,tak nevim,co bych ji rekla.jinak na zanety v krku a vse co v nem je trpim dost casto.a anginu sem taky mela vickrat.ale vzdy se mi zvetsi jen prava a to fakt hodne.ale na vyndani se mi moc nechce.i kdyz mi doktorka zatim nic nerikala teda.jak mam tu slabou imunitu prave,tak chytnu fakt vse.i ledviny mam v cudu.a to sem mlada.ale hodne sem uz prodelala nemoci.antibiotika beru.mam doxybene a entizol.bleeee.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.