Kde sehnat pergamen?

Od: Datum: 19.07.13 12:04 odpovědí: 9 změna: 10.05.14 14:18

Zdravím,

můj přítel je blázen do historie a proto mě napadlo, vyrobit mu k narozeninám speiální přání, které by bylo napsáno na pergamenu a opatřeno pečetí. Pečetidlo je objednané, pečetní vosk mám doma už dávno, takže zbývá už jen ten pergamen. Ale právě to je ten největší oříšek. Kde mám sehnat opravdový knihařský pergamen z kůže? Vyrobit ho neumím, v papírnictvích se neprodává a eshop, kde by ho měli jsem taky nenašla. Prosím, poraďte.
Dodatek: Na různých diskuzích jsem našla lidi, kteří doporučují vyrobit si pergamen doma, že oni to tak dělají, takže pokud si doma umíte vyrobit pergamen, nabídněte cenu a já ho od vás mile ráda koupím :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 19.07.13 12:26

Zkus se obrátit na koželužny (např. http://www.kozeluzna.cz/ , případně si zadej toto heslo do vyhledávače - je jich u nás dost) - výroba pergamenu není až tak složitá, ale předpokládá nějaké to vybavení a znalosti (zejména bělení a napouštění oleji).

doplněno 19.07.13 12:40:

Nemáš zač... ;)

Ještě mne napadlo - můžeš zkusit sehnat palimpsest (např. na aukcích či burzách starožitností) - z toho by asi měl přítel velikou radost, ale cena bude ´vyšší´... :-D

Ohodnoceno: 3x

Od: ladyelle
Datum: 19.07.13 12:37

Díky :)

Datum: 20.07.13 08:45

Pravý pergamen se vyráběl z oslí kůže.Pokud znám kožaře,nemyslím,že se tím někdo zabývá.Jediný,kdo by ho mohl mít na prodej,jsou prodejny uměleckých potřeb.Kupoval jsem tam švakrovi malířské plátno.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 20.07.13 12:01

Dělala jsem něco podobného k padesátinám z obyčejného pečícího papíru. Opálila jsem kraje a napsala ozdobným písmem přání fixem a do pečeti jsem obtiskla prsten. Docela to mělo úspěch...pravý pergamen bude oříšek sehnat.

Datum: 20.07.13 12:35

Ale jo, pergamen lze koupit. Např. zde http://kutil-florenc.cz/k/pergamen

Datum: 24.07.13 09:59

Tam jsem se právě už dívala, jen bohužel jej nemají v eshopu a mi se kvůli tomu do Prahy moc nechce.

Od: zabu
Datum: 20.07.13 22:32

Vim, že moje rada je tak trochu OT. Pokud se Vám nepovede sehnat pergamen, tak použijte ruční papír z Velkých Losin. Ještě stále fungují a prodávají. Mají podnikovou prodejnu i zásilkovou službu.

Datum: 24.07.13 10:45

Už jsem sehnala, takže moc všem děkuji za rady a tipy :)

Od: pavka12
Datum: 10.05.14 14:18

Dobrý den,

můžu se zeptat kde? Děkuji.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.