Bezmocnost v soužití

Od: Datum: 17.07.13 11:33 odpovědí: 10 změna: 19.07.13 10:52

Dobrý den,mám syna kterému je přes 21let.Jelikož se chytil špatné party,sem tam krade a fetuje,tak jsem jej odhlásila z bytu a nyní je hlášen na úřadě. Syn se mi usadil v bytě a nechce ho opustit i když ho o to žádám. Každou chvíli se hádáme,on mi sprostě nadává a sem tam mi v bytě něco rozbije nebo poničí.Nyní mi dokonce vyhrožuje,že mě dá k soudu,že ho vyhazuji na ulici. Já už jsem díky němu finančně na mizině a na nervy. On nedělá a jenom se celý dny fláká a ze mě různými způsoby tahá peníze. Mám strach ze skandálů a ostudy,proto nikomu nic neříkám. Prosím poraďte co mám dělat. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.13 11:40
avatar

Obávám se, že máš jenom jednu jedinou šanci. Ve svém zájmu postupovat tvrdě a nekompromisně bez ohledu na to, co tomu kdo řekne. Vyměnit zámek, nepustit ho do bytu. Pokud se tam bude snažit dostat násilím, zavolat policii. Čím déle to budeš odkládat, tím to bude pak horší. Pro tebe.

Ohodnoceno: 8x
 
Datum: 17.07.13 12:08
avatar

Ano, zříci se vlastního děcka je pro mámu hrozné a sama sebe začne obviňovat kde udělala chybu ale nic jiného než radí Láďa nezbývá.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 17.07.13 12:39

Dobrý den.

Milá paní, sama mám syna, takže vím, jak moc Vás to musí trápit a bolet. Ale souhlasím s radami přede mnou. Musíte jednat tvrdě. A nejen kvůli sobě, ale i kvůli synovi. Možná právě to, že mu nebudete ustupovat a sponzorovat, ho donutí změnit způsob života.

A strach z ostudy mít rozhodně nemusíte. Pokud máte někoho v rodině nebo přátele, kterým se můžete svěřit a požádat o pomoc, udělejte to. Není to vaše ostuda a za jeho chování nemůžete, je to dospělý a svéprávný člověk, který musí být sám za sebe zodpovědný. Přeji odvahu.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: sepi®
Datum: 17.07.13 13:11
avatar

Zcela souhlasím s ostaními, jiná možnost skutečně není.Pokud máte v místě bydliště K-Centrum, tak jej kontaktujte a začněte docházet na skupiny rodičů, kteří mají stejný problém.Z vlastní zkušenosti vím, jak je tato skupina potřebná.Zjistíte tam, že může být mnohem mnohem hůř.Přeji hodně štěstí

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ruze®
Datum: 17.07.13 13:20
avatar

Dobrý den.Pokuď již nemá u vás trvalé bydliště,vyměnit zámky a syna do bytu již nevpustit.Pokud se bude dobývat násilím,zavolat policii.Krade,sprostě nadává,ničí vám věci,fetuje,nepracuje,soud se s ní moc párat nebude,vše si sepište a nebojte se,přece kvůli synovi neskončíte na dlažbě! Peníze mu už žádné nedávejte,dokuď bude mít jistotu,že mu je dáte,pracovat nebude! Držím palce!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 13:26
avatar

A pokud z něho máte strach, pojistit se pro začátek nějakým chlapem. Bratrem, strýcem, v nejhorším sousedem. Kdyby dělal synek dusno, aby ho ten bafl za límec a vynesl v zubech.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.07.13 15:59
avatar

Jedna paní, s podobným osudem, také přihlásila syna na úřad, ale exekutor naběhl opět a znovu. Od ní vím, že jediná obrana je útěk do domova důchodců. *hej*Nemá cenu vám něco radit, protože je to syn. Do krajnosti, abyste uhájila sebe, stejně nepůjdede. Tak jako ta paní. Jak se to říká? Krev není voda!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: krki
Datum: 18.07.13 23:26

Souhlasím s ostatními. Jenom mě napadá, jestli by bylo správné, kdyby jste mu něco sehnala sama a zaplatila třeba nájem jenom první měsíc. Tím by jste se necítila tak zle, že vyhazuje svého syna na ulici. A on by si snad uvědomil, že to je už jenom na něm. Možná zkusit najít mu i nějakou práci- brigádu a tak.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pt®
Datum: 19.07.13 09:09
avatar

A co jeho otec? Požádejte jej o pomoc. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 19.07.13 10:52

Jedinně jak můžete synovi pomoci je vyhodit jej z bytu, vyměnit zámky. Lehce se to píše, těžko provádí. Pokud opravdu nespadne až na dno, aby se mohl od něj odrazit, tak na tom dně zůstanete Vy a synek bude v pohodě. Máte strah z ostudy atd ... proč? Myslíte, že již dávno vás sousedi nedrbou, nepomlouvají? To už máte za s sebou. Toto rozhodnutí neodkládat, ne zítra to udělám, ale DNES. Držím palečky.

JIná cesta není. Takto máte šanci, že synek se bude snažit vrátit do života. Až bude pracovat a slušně se chovat, pak teprve mu nabídněte svou náruč. Pokud se tak nestane, je to smůla, ale vy máte nárok na důstojný život.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.