Zarustani nehtu - bolest

Od: Datum: 17.07.13 07:02 odpovědí: 17 změna: 22.07.13 10:38

Dobrý den. Už mám asi rok problémy stím že mě zaroste nehet a udela se mi tam na boku tajova tvrda boulicka a boli to jak cert,nevite jak to vylecit?Dekuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 17.07.13 07:08
Pravidelne strihat driv, nez to zaroste
Ohodnoceno: 0x

Datum: 17.07.13 07:10

Zatít zuby a špičku zarůstajícího nehtu vystřihnout. V místě, kde to tak bolí, je špička, která není vidět a zarůstá do masa. *hej*Anebo s tím zajít na chirurgii, tam to udělají s umrtvením a ustřižením kusu nehtu navíc.

Ohodnoceno: 2x

Od: ivik®
Datum: 17.07.13 07:48

Běžte s tím k doktorovi,řekněte si i o Framykoin mast a budete mít za 3 dny pokoj..

Datum: 17.07.13 08:38

Krom výše uvedených rad, se můžete ještě spolehnout na Orthonyxii - což není nic jiného, než rovnání zarůstajících nehtů pomocí speciálních "rovnátek".

Datum: 17.07.13 10:21

Prý to jde úplně vyléčit roztokem zvaným Rivalon - více ti poví "martinaa".

Datum: 21.07.13 18:39

Zdravím, Praivo, nevím, zda to "jde úplně vyléčit"... o prst je pak potřeba se starat. Před pár dny jsem si špatně zatrhla nehet, tak snad to bude ok:) Ale je fakt, že Rivanol beru jako malý zázrak, před týdnem jsem se na noze pořezala o sklo, bylo to na šití, ale nebyl čas... trochu se to podebralo, tak jsem to zase natřela Rivanolem a za dva dny byl pokoj...

Datum: 17.07.13 10:25

Šikovná pedikérka, lékař, pravidelně ošetřovat-stříhat. Žádná mastička to nevyřeší ta vás zbaví jen zánětu ale zarůstající nehet zůstane.

Od: jodo*
Datum: 17.07.13 12:01

V žádném případě NEPOUŽÍVAT JAKÉKOLI MASTIČKY! Právě ty způsobují růst té bolestivé boule, která se dá následně odstranit jen chirurgicky, odoperováním. Aby nehet nezarůstal, ostrouhává se a zeslabuje uprostřed, takže pak netlačí do masa. Pokud zarostlý nehet zahnisá, koupat prst v růžovém roztoku hypermanganu - k dostání v lékárně. Nasypat zrnka do vody, rozmíchat, vykoupat.

Datum: 17.07.13 12:13

Souhlasím s odpovědí od babkazov, akorát ještě doporučím rozmočit prst v teplé vodě, ať je poddajnější lůžko nehtu.

Vím o čem mluvím - včera večer jsem si na palci u nohy nehet vystříhl - neskutečná úleva...

Datum: 17.07.13 18:28

Vubec nevím jakou špičku nehtu,

Od: parazit
Datum: 17.07.13 21:49

Dojdi si na Chíru(chirurg).na nejbliší polikliniku a maš to odstřihne to vyčistí to. a dá mazání.budeš FREE*smich*

Datum: 18.07.13 07:25

Nehet, ta část, kterou vidíš, je rovná, soubežná s koncem palce. V té části, která bolí, je lůžko nehtu a ten schovaný kousíček roste rychleji a není někdy vidět. A udětá špišku, takový jako trn. a ten píchá do toho místa, kde to bolí a to tak, že se to až bodebere. Právě to místečko musíš odhrnout od nehtu a střihnout a jakoby vytrhnout. Je to bolest pekelná, ale ta úleva potom!

Datum: 21.07.13 17:17

Nechápu,byl by nějaký obrazek?

Datum: 21.07.13 18:42

Tady

Datum: 21.07.13 19:27

A u většiny co mají jen 5 prstů je to stejné.

Datum: 21.07.13 18:36

Předoperační stav svého prstu (masivní otok, hnis, fuj) jsem léčila roztokem Rivanol - většinou se dá sehnat pouze v nemoční lékárně. Používá se po operacích, aby se do ran nedostal zánět apod. Roztok nanést na gázu (pozor, silně barví), připlácnout na postižené místo, ovázat a zalepit. Nesmí tam vzduch ani voda, za tři dny opakovat a dále dle potřeby. Rivanol vytáhne ven hnis.

doplněno 22.07.13 21:15:

Jojo, je to pomoc u akutního stavu s hnisem a zánětem. O prst se pak musí pečovat, nehet pečlivě zastřihovat*placni*

Datum: 22.07.13 10:38

Marti, to co píšete, pomůže jen tehdy, netlačí-li špička nehtu do bolavého lůžka. Je-li tam nepomůže nic, jen vystřihnout. *hej*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.