Stavební spoření

Od: Datum: 16.07.13 15:59 odpovědí: 8 změna: 16.07.13 21:44

Dobrý den. Jak reagovat na ukončení smlouvy o stavebním spoření ze strany spořitelny, když si myslím, že jejich zdůvodnění nemá oporu v obchodních podmínkách, které ke smlouvám o stavebním spoření přikládají. Podle nich naspořená cílová částka byla dosažena a tím se účel smlouvy zcela naplnil a " my ji tímto ukončujeme a vypovídáme". Takový důvod pro ukončení smlouvy, ale není v podmínkách dán.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.13 16:05

aus. Bohužel, je to tak. Proto se dříve klientům psal dopis, že budou mít naspořenou CČ a mají-li zájem si ji navýšit. Nyní není zájem toto dělat v případě starších, pro klienty více výhodných smluv. Proto se klient nechá, aby dosáhl CČ a pak se mu smlouva vypoví.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.07.13 18:26
avatar

To nemá oporu v obchodních podmínkách, ale pojišťovny našly kličku a výpověď opírají o jiné předpisy. Je toho plný net, podívejte se například na http://byznys.ihned.cz/c1-594…ke-uroceni-stavebniho-sporeni nebo http://finance.idnes.cz/stave…spx?c=A130702_152233_spor_sov. Nebo zagooglujte, něco je myslím na Měšci

Ohodnoceno: 2x
 
Od: aus
Datum: 16.07.13 19:01

Díky za radu - už jsem vyhledávala, ale zatím ne úspěšně, podívám se na vámi doporučené. Při sepisování smlouvy a ve styku se spořitelnou se vždy vycházelo jenom z obchodních podmínek, takže je to asi sporné, aby jedna smluvní strana, když je to pro ni výhodné se odvolávala na jiné předpisy, které jako účastník smlouvy ani neznám, ne?

Datum: 16.07.13 19:10
avatar

U stavebka pokud jste naspořil cílovou čásku a včas nenavýšil, vám výpověď a u některých i sankce za přespoření přišly vždycky. Mě na toto člověk který semnou smlouvu uzavíral upozornil.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: aus
Datum: 16.07.13 19:59

Oni přespoření mají v podmínkách ošetřené, o to jim nejde, argumentují pouze tím, že cílové částky bylo docíleno a smlouva, že vlastně pozbyla fu nkčnost i když je na druhé straně na dobu neurčitou. Chtěla bych zkusit argumentovat, ale nevím jakou formou mám na jejich dopis o ukončení smlouvy reagovat - stačí doporučený dopis? Oni to považují za hotovou věcpo třech měsících pokud jim nezadám co s naspořenými penězi, tak mi je pošlou složenkou na moje náklady. Žádná dohoda o ukončení smluvního vztahu...

Datum: 16.07.13 21:32
avatar

Ahoj - mám dvě " stavebka" - jedno staré z roku 1999 se 4%-ním úrokem - které mi teď taky vypověděli, protože tyto výhodné smlouvy letos šmahem ruší!

- a druhé - z r. 2003, se 2%-ním úrokem, na které stále spořím. Na opakované žádosti o navýšení cílové částky mi pracovníci ČS stále odpovídají, že to není třeba, že mi poplatek za navýšení cílové částky strhnou najednou při ukončení spoření, namísto, aby jej strhávali každý rok zvlášť

- Mám podezření, že je to pro mne nevýhodné - mám pravdu a trvat na navyšování cílové částky každý rok, jako dosud, anebo se na to vykašlat?!

Děkuju za odpověďi. Marcela

doplněno 16.07.13 21:36:

V mém případě jde stejně jenom o pár stovek, protože tam moc peněz nemám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.13 21:40
avatar

Spoříme u Buřinky a minulý měsíc manžel bez problémů svojí cílovou částku navýšil. Za navýšení cílové částky se platí jednorázově, nenavyšujete přece každý rok znovu. Pokud spoříte 6 let a navýšíte cílovou čásku tak za navýšení sice zaplatíte celý poplatek ale vybrat můžete i když není dospořená.

doplněno 16.07.13 21:44:

Z cílové částky se platí 1%.

doplněno 16.07.13 21:53:

Není zač Marcelko ale pozor, vynutit si navýšení nelze a pokud nebudou chtít tak prostě nezbývá než ukončit a založit smlouvu novou kde ale musíte dodržet těch 6 let (nemusíte ale je to nevýhodné).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 16.07.13 21:44
avatar

Liduško - děkuju za odpověď - a pro jistotu si navýšení cílové částky prostě vynutím. Ahoj.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.