Jak urovnat vztah s rodiči?

Od: Datum: 16.07.13 15:36 odpovědí: 8 změna: 01.04.14 22:24

Dobrý den předem bych se chtěl omluvit že to řeším takhle,ale nedá se nic dělat chodím s přítelkyni asi rok a půl,vídáme se jen na víkendy protože já o týdnu chodím dopráce,a mámsport,ona chodí do školy,její rodiče by nás nechali u ní na víkendy jenže je jich tam dost přítelkyně má 2 sestry,takže bychom byly v 6 lidech ve 2+1,a sestry jsou malé takže je i tak nějak nemorální tam jako spát v jednom pokoji atd,prostě tam není místo,za to mé rodiče mají barák +zahrada atd tak paráda,jenže poslední měsíce začla spíše máma nadávat že jsme furt tady,že oni nemají klid,a když tam třeba nejsme tak jednou pryč a v baráku nikdo není,a že prý nejsme manželé,já se nemužu odstěhovat ze dne na den neutáhl bych to,občas už i mají blbí keci i před přítelkyní což mě jako kluka docela raní,jenže jak jim vysvětlit,že tam není místo,atd.Máma mi říká že prý to není holka pro mě,a že prý jí dám za pravdu atd že se do toho nebude míchat,ale furt má blbé připomínky,chodím dopráce,přispívám,občas pomůžu,ale jako rodičům by to málo bylo,přišel jsem oprácia od matky jsem to poslouchal celí víkend i s přitelkyní,matka do toho zahrnula vše co se týče vztahu atd,tet jsem práci našel opět tak je to v klidu,když chci něco udělat po svém třeba vyměnit něco,nebo co by se mi líbilo tak musím se jich zeptat,když to není podle nich v nějakých věcech hned jsou hnusný,a vyhrožují hned vyhazovem atd a tak dále,nevím jak todle řešit přitelkyni miluji,a ona mě vím oba dva že máme hezký vztah,ale když pak je se mnou o samotě a brečí co se to tady děje trápí mě toje jasný že jsem taky někdy drzí,ale když někdo na mě řve jak blázen tak se to nedá vydržet,tak jsem prostě nepřijemný taky,prosím o radu jak vyjít s nimi?Jak říct mámě at si nechá připomínky kolem vztahu,atd.Jinač mě je 19 a přitelkyni 20.děkuji moc za radu. -


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 16.07.13 15:55
avatar

To je těžký. Rodiče jsou rodiče a pokud u nich bydlíš, měl bys mít jakous takous úctu. Chápu že tě to štve, ale vidíš, že sám ještě domácnost neutáhneš, tak ani nemůžeš sám o všem rozhodovat. Počkej na vhodnou chvíly až bude máma trochu na měko, řekni jí že ji máš rád, ale že tě trápí to a to a co byste s tím mohli dělat?

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 16.07.13 16:00
avatar

Nepotěším Vás: Dokud bydlíte v domě, který patří Vašim rodičům, budete muset dodržovat jejich pravidla.

Pokud Vám společné bydlení nevyhovuje, nezbývá, než řešit situaci vlastním bydlením.

Ke vztahům, výčitkám, řvaní apod.: Můžete se pokusit s rodiči dohodnout na určitých pravidlech z obou stran a ta pak oboustranně dodržovat. Pokud však mají rodiče výhrady k Vaší přítelkyni, nic s tím nenaděláte (maximálně dosáhnete chladného přijetí skutečnosti).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 16.07.13 16:18
avatar

Tak, buď to vydržet,nebo si najít podnájem,nebo si zařídit u vás doma svoji domácnost. Myslím jako,že si budete sami vařit,prát a tak.

Vžijte se do role rodičů. Také záleží,kolik přispíváte a jak pomáháte. Znám to, mám dva syny a Vy jste ještě moc mlaďonký ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjoza*
Datum: 16.07.13 16:24

Tak děkuji moc a tet mi jen poradtě jestli tenhle vzkaz jde nějak vymazat =)

Od: wamp®
Datum: 16.07.13 16:30
avatar

Nejde*cteni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kjoza*
Datum: 16.07.13 16:36

ok =)

Od: jajinka*
Datum: 01.04.14 22:15

Ahojky. Tak tenhle problém, jsem měla od 17let s rodičí. Chci Ti řict čekala jsem 15let na změnu, a ve finale jsem se odstěhovala 120km. Bydlím rok od rodiču a muzu Ti řict, že už bych se nevratíla ani omylem. Tohle a mnohem horší problem jeden za druhym jsem poslouchala noostop. Uplně Tě chapu, a rada je takova. nikdy se to nezmění. Věř mě. A to jsem matce koupila novou kuchyn za 120tisíc korun a ani mě nepoděkovala..stačí Ti to takhle. Jestli přitelkyní miluješ, tak ti radim jedno nikdy se změny nedočkaš...věř mi.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jajinka*
Datum: 01.04.14 22:24

Ahojky. Tak tenhle problém, jsem měla od 17let s rodičí. Chci Ti řict čekala jsem 15let na změnu, a ve finale jsem se odstěhovala 120km. Bydlím rok od rodiču a muzu Ti řict, že už bych se nevratíla ani omylem. Tohle a mnohem horší problem jeden za druhym jsem poslouchala noostop. Uplně Tě chapu, a rada je takova. nikdy se to nezmění. Věř mě. A to jsem matce koupila novou kuchyn za 120tisíc korun a ani mě nepoděkovala..stačí Ti to takhle. Jestli přitelkyní miluješ, tak ti radim jedno nikdy se změny nedočkaš a budeš se jen trapit,...věř mi. Viš jak se to říka, kdo uteče vyhraje..pak napiš, jak to dopadlo, ale daš mě pak za pravdu, jaky maš svaty klid, a že jsi to měl udělat hned, jak to začalo skřipat...uvidíš sam a zjistiš, že to tak je. Mam to za sebou...a doufam, že mě to už nikdy nepotka...

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.