Voda v lázních

Od: Datum: 06.10.13 19:15 odpovědí: 9 změna: 08.10.13 08:05
avatar

Je tu někdo z okolí Lázní Bohdaneč, nebo tam byl v lázních? Zajímá mě, zda jsou tam také prameny na pití venku přístupné, jako třeba v Luhačovicích, Karlově Studánce atd..Případně jak ta voda chutná a co podporuje zdravotně, někdy se to mocc pít nedá... Vím, že lázně jsou hlavně založeny na slatinných procedurách. Děkuji za informace, nikde jsem to nenašla.

doplněno 07.10.13 06:19:

Děkuji za odpovědi, ale stále nevím, jestli je někde pramen, jako třeba v Luhačovicích Vincentka, a zda je k pití. A z vodovodu tedy teče normální vodovodní voda? A co tím myslíte, že cesta trvá tři dny? Že je pramen někde daleko mimo Bohdanče? Děkuji za odpovědi. Jinak vím, že lázně jsou většinou založeny na minerálních vodách, ale využívá převážně na procedurách. Ale mě zajímá to pití. Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 06.10.13 20:04
Volne pristupne prameny jsou treba v Teplicich nad Becvou. Kyselka je moc dobra, lidi ji tankuji a oiji misto balene vody. Leci se tam nemoci srdce a kardiovaskularniho systemu.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.13 23:13
avatar

Že jsou volně přístupné je potěšující, ještě je však třeba dodat, že pěší vycházkou z Bohdanče je to pro zdravého jedince cesta na tři dny!

Ohodnoceno: 1x
 
Od: paw®
Datum: 07.10.13 07:22
Tak zhruba, zalezi na pocasi. Ale kdyz si pro tu vodu za 3 dny dojdete, tak jste zdravy a lazne nejsou treba.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 06.10.13 20:08
avatar

Většina lázní v Čechách byla v minulosti založena na vodě.I v Bohdanči mají vlastní minerální kyselku s obsahem fluoritových solí.

Asi není určena k přímému užívání,využívá se na bahenní obklady a léčbu pohybového ústrojí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 06.10.13 23:16
avatar

Možná by nebylo na škodu uvést, odkud čerpáte tyto zajímavé informace. Pokud se nepletu, tak voda v těchto lázních je z veřejného vodovodu a čerpána je z Labe nebo blízkého písníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.10.13 07:13
avatar

Od nás je to kousek, byla tam moje mamka i manžel, oba po operaci endoprotézy. Chválili si velice dobrou péči a vynikající stravu. Bohužel, o vodě nevím, manžel v té době, když tam byl, pil něco úplně jiného. Pokud by Vás ale lékař poslal do lázní a dal Vám vybrat a byl tam i Bohdaneč, neváhejte a berte to. Není tam tak rušno jako ve velkých lázních, noční život žádný, občas nějaký koncert apod. ale na léčení jsou jedničky. Kolem je samá rovina, doporučovala bych si vzít s sebou kolo, pokud to bude možné a dostanete se po okolí všude. Do Pardubic vede cyklostezka. Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.13 00:59
avatar

Vážená "babojago", nevím sice, co podle Vás znamená "noční život", ale vzhledem k tomu, že jsem v jedné z bohdanečských vináren aktivně muzicíroval více než deset let, tak označení "žádný" bych zcela jistě nepoužil. Pro každého je to takové, jaké si to sám udělá. V současnosti jsou zde mimo areál lázní nejméně tři či čtyři podniky s hudbou a tancem, což pro kapacitu lázní je více než dostačující.

Nic to však nemění na tom, že zde žádný pramen mimo třináctého karlovarského není.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.10.13 06:50
avatar

"A co tím myslíte, že cesta trvá tři dny? Že je pramen někde daleko mimo Bohdanče?"
Ano je trochu mimo centrum Bohdanče. Přesně 184 km. *smich*
Ohodnoceno: 0x
 
Od: lego®
Datum: 08.10.13 08:05
avatar

Nemam to daleko ale neco na piti jsem v Bohdanci hleal jidne.
Snad by http://www.estudanky.eu/1320-pramen-u-kuttnerovy-kaplicky to mohlo splnit Tve prani.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.