Je potřeba pojištění?

Od: Datum: 15.07.13 16:03 odpovědí: 5 změna: 16.07.13 10:29

V sobotu odjíždíme autem na Slovensko.Je potřeba se připojistit nebo si pojištění vzájemně uznáváme jako spoustu dalších věcí.Myslím zdravotní pojištění.Já mám nějaké pojištění spojené s bankovní kartou ale manželka ne.Má někdo zkušenost? Děkuji za radu.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: axus®
Datum: 15.07.13 16:22

Snad kazda ceska zdravotni pojistovna dnes jiz automaticky vadava Evropsky prukaz zdravotniho pojisteni, na zaklade ktereho jste zdravotne pojisten pro pripad akutniho osetreni ve vsech clenksych statech EU a tedy i na Slovensku.

Ohodnoceno: 2x

Od: uska®
Datum: 15.07.13 16:24

Co si se Slovenskem uznáváme nevím. Ale každoročně jezdíme do termálu na Slovensko a vždy jdu pojistit auto a osoby. Stovku na osobu a týden mileráda zaplatím a jsem v klidu v případě havárky, odcizení vozidla nebo zdravotních potíží. Zavazadla nepojišťuji neboť s sebou beru jen věci určené k rekreaci.

Ohodnoceno: 0x

Od: pravnik
Datum: 15.07.13 16:28

Vstupen ČR a SR do EU padla veškerá vzájemně sjednaná zvýhodnění pro občanjy uvedených států. Záleží tedy jak na Slovensko jedete a co tam hodláte dělat. Po českých autech tam jsou jak místní poliši, tak zloději. Na tatranskou magistrálu se sanitka nedostane a transport vrtulníkem je o tisích €. Nešetřil bych na nesprávném místě...

Od: asd*
Datum: 16.07.13 00:35

Pokud si platíte pojištění v ČR, tak v SR máte nárok na to co slovák. Je pozor např. v Tatrách - na zásah HS (vrtulníkem za desítky až stovky tisíc) musíte mít extra pojištění, buď koupit na Slovensku nebo doma - a pořádně si přečtěte smlouvu, hlavně výluky kdy pojišťovna neplní (např. na lyžích vyjedete mimo vyznačenou sjezdovku a tam se zraníte = cvakáte ze svého a podobné drobnosti)

Od: loretta*
Datum: 16.07.13 10:29

Dobrý den, nevím, co kokrétně myslíte tím, že máte pojištění spojené s bankovní kartou, ale rozhodně bych doporučila se před cestou do zahraničí (což je i Slovensko) nechat pojistit. Stojí to "pár korun" a je lepší mít jistotu. Nevím, kde máte vedený účet, ale možná právě Vaše banka tyto služby poskytuje. Mám poštovku a jen dojdu na poštu, vypíšu jeden papír (pokud je víc osob, apk více papírů, můžu pojistit kohokoli) a jedu. Zkuste se zeptat na pobočce Vaší banky nebo přímo na pojištovně. Každá Vám nabídne svoje varianty, srovnáte a vyberete si. Ale rozhodně doporučuju pojistit se.

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.