Spoření s liškou

Od: Datum: 15.07.13 15:45 odpovědí: 4 změna: 16.07.13 10:16

Zdravím, potřebovala bych poradit..Když jsme si začali s partnerem spravovat dům, půjčil si od lišky 100 000,- z toho už tam měl 45 000,- svých naspořených..Půjčku dostal a zároveň uzavřel novou smlouvu, nové spoření, kdyby si někdy chtěl zase půjčit,, tehdy jsme říkali, že to bude asi na střechu..Teď je to přesně dva roky a dva měsíce co pořád splácí a spoří, splácet by měl ještě dva roky, ale chtěl si zrušit to spoření, kam posílá každý měsíc 1000,- Volal na tu lišku, jenže tam mu paní řekla, že to nejde jen ak zrušit, že to takhle nefunguje, za tyhle dva roky by tam měl mít 26 000,- naspořených, tak právě nechápem proč by to nemělo jít zrušit?Spořit nechcem, žádná střecha nebude, tak chce jen splácet ještě tu půjčku..Mohl by nám někdo poradit, proč to nejde? Myslela tím, že budeme platit nějaký výpovědní poplatek, nebo já fakt nevím.?.Děkuji za odpověď


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.13 15:51

No stavební spoření se sepisuje na 6 let. A vypovědět to asi opravdu nejde. Jedinné co jde, je to, že přestante platit a po 6 letech dostanete vše co jste naspořili bez sankcí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: uska®
Datum: 15.07.13 16:31

Mrkněte do smlouvy, vše tam musíte mít. Pokud nejsou změny, tak zrušit spoření jde, ale kdo s vámi smlouvu uzamřel, musí vracet provizi. Proto se nikomu do toho nechce. Přítel musí osobně (ne felefonicky) navštívit pobočku a spoření zrušit. Budou vám odpočteny příspěvky od státu a myslím, že i úroky, Ale vaše uspořené peníze dostanete. Výpovědní lhůty byla 3 měsíce. Kdybyste z nějakého důvodu nepochodili, tak si snižte spoření na 100,- Kč měsíčně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.13 17:14
avatar

Stavební spoření se uzavírá na šest let. To skutečně neznamená, že ho nemůžete ukončit za žádných okolností dříve, pokud nereflektujete na úvěr. Nějaký strvýpovědní poplatek se obecně neplatí, ale nedostanete příspěvek od státu, (ten, který vám tam byl již připsán, vám zase strhnou), takže se to nevyplácí. Ovšem je fakt, že příspěvek od státu dostáváte jen na jedno stavební spoření. Podívejte se na http://www.financnivzdelavani…/webmagazine/page.asp?idk=329, tam se nějaké ty obecné věci dozvíte, a prostudujte konkrétní smlouvu, ale mám pocit, že by to mělo jít ukončit.

Něco o výhodách stavebního spoření je i na http://www.finance.cz/zpravy/…ni-prinasi-jen-danove-vyhody/, ale to jsoou jistě věci vám známé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: loretta*
Datum: 16.07.13 10:16

Dobrý den, pokud Vás chápu správně, tak má přítel zřízeny 2 stav.spoření, z níž u jenoho čerpá úvěr a druhé spoří. Osobně nevidím důvod, proč by nemohl to, kde spoří, vypovědět předčasně - smlouva o stav.spoření je na 6 let. Samozřejmě že za nedodoržení této lhůty přicházíte o jisté výhody, např. statní příspěvek, i když ted si nejsem jistá, protože tento příspěvek se poskytuje jen na jedno stavební spoření, i když jich má někdo třeba 5. Nicméně vy nemusíte vkládat peníze každy měsíc, stačí i občas. Ale pokud chcete smlouvu zruši, ať vezme přítel občanku, všechny papíry ke stavebku a nejlépe své č.účtu a zajděte na nejbližší pobočku u Vás s tím, že prostě chcete stavebko zrušit a jste si vědomi toho, že příjdete o statní podporu apod. Výpověď je 3 měsíce, za tu dobu Vám pak příjdou na účet peníze se stavebka ;) Pokud by byla nová střecha potřeba, můžete si vždycky vzít např. úvěr na bydlení.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.