Zapsání otce - cizince do rodného listu dcery

Od: Datum: 15.07.13 12:24 odpovědí: 1 změna: 15.07.13 12:59

Dobrý den, hledám pomoc na mou otázku, na kterou nemůžu najít dostatečnou dopověď. Mám problém, co se týká zapsání otce do rodného listu naší nenarozené dcery. Malá se má narodit 21.10.2013. Otec je cizinec, původem z Nigérie, a žijeme spolu "na hromádce". Podali jsme žádost o prodloužení pobytu za účelem spolužití a že se nám narodí dcera. Potřebovala bych vědět, co je nutné učinit pro to, aby byl zapsán do rodného listu naší dcery, jestli to bude příliš komplikované, pokud není občanem České republiky. A taky řešíme, jestli není lepší se z tohoto důvodu vzít, nebo se vzít až příští rok. Děkuju za odpovědi. :)


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 15.07.13 12:59
avatar

Dobrý den. Je nutno, aby se oba rodiče dostavili na matriční úřad a tam vám požadované aktuální info již poskytnou. Ale pokud vím a nic se nezměnilo, pak je nutno předložit tyto doklady:

matka – svůj rodný list, občanský průkaz (rozvedené ženy - rozsudek o rozvodu manželství s doložkou právní moci nebo doklad o zániku manželství), těhotenský průkaz.
otec cizinec– cestovní doklad, rodný list opatřený příslušnými úředními ověřeními a přeložený českým soudním tlumočníkem, potvrzení o trvalém pobytu nebo o pobytu na území ČR (není-li patrno z cestovního dokladu) se zápisem od kdy - do kdy.

Před matričním úřadem učiní oba rodiče souhlasné prohlášení o určení otcovství nenarozeného dítěte, které oba podepíší. Otec musí znát český jazyk slovem i písmem (učiní před matrikářkou prohlášení). Pokud úřední jazyk neovládá, musí se dostavit s českým soudním tlumočníkem, který tento zápis otci přečte a potvrdí. Náklady spojené s řízením (tlumočníkem) hradí rodiče.

Jestli je lepší se k vůli tomuto vzít, to musíte vědět vy dva. Ale nebojte se na názor zeptat na té matrice též. Řeknou vám, co je složitější na vyřizování, jestli jste to myslela takto.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.