Dlužný úpis - směnka

Od: Datum: 14.07.13 22:03 odpovědí: 2 změna: 15.07.13 08:55
Dobrý večer všem, byl jsem vykraden a pachatel se nechce přiznat k celé částce ale jen k 1800kc, pokud se ale dohodneme o vině a trestu že nebude muset k soudu je ochoten podepsat že mi bude splácet celou částku tedy 12000Kc. Otázka je jak to sepsat, aby byl dlužný úpis skutečně vymahatelny, třeba exekučně. Je to takový malý cikanek ale překvapivě vlastní dům.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 15.07.13 00:05
avatar

Dobrý den, toto lze sepsat u notáře se souhlasem obou stran. Takový dokument má stejnou váhu, jako rozsudek soudu (platební příkaz) a je vymahatelný do 10 let. Můžete dluh prodat nebo vymáhat exekučně. A k tomu notáři se musí dostavit osobně i ten dlužník. Zdravím!

Ohodnoceno: 3x
 
Od: notarskaporadna
Datum: 15.07.13 08:55

Řeší to notářský zápis se svolením k vykonatelnosti, který je přímo exekučním titulem. Takový notářský zápis obsahuje uznání dluhu dlužníkem a jeho závazek dluh splatit a také souhlas k vykonatelnosti exekuci, pokud dluh nebude splacen v dohodnutém termínu.

http://www.nkcr.cz/index.php?page=notarskyzapis

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.