Ulepene auto od pylu - kde si stěžovat?

Od: Datum: 14.07.13 13:02 odpovědí: 43 změna: 18.07.13 21:45

Dobrý den,

potrebovali bychom poradit s našim problémem, ohledně parkování auta. V naši ulici bylo odjakživa zavedené parkování na pravé straně ( jedna se o jednosmerku), cca před dvěma lety přišli z úřadu na to, ze je to takto špatně a ma se správně parkovat na straně druhé, tedy vlevo po směru jízdy. Tedy jsme byli nuceni začít parkovat vlevo a na pravou stranu byla umístěna znacka zákaz zastavení. Nic z toho by nás, obyvatele domu, netrapilo, ale bohužel na levé straně jsou stromy, jeden vedle druhého, kaštany a lipy. Bohužel nejhorší lipy nicí již třetím měsícem auta parkující pod nimi. Auta jsou ulepena, žlutá, plna květu, na podzim vetvicek. Pyl lepta gumu u dveří a auta jsou plna musek. Jsou tací, kteří musí mít auto kvůli práci denne čisté, tedy denne se musí jezdit do myčky či na vapku. Bohužel toto stojí nemalé peníze. Dá se tento problém resit? Existuje možnost proplacení těchto nákladu na mytí, když nám není městem umožněno parkovat vpravo, kde nejsou stromy? Kam se obrátit s touto otravnou situaci, na koho? Řešili jste někdy něco podobného? Budu se těšit na reakce...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: dexx®
Datum: 14.07.13 13:07
avatar
a) parkujte jinde
b) myjte každý den auto
c) prodejte ho
d) stezujte si kde chcete, je to marný
doplněno 14.07.13 13:11: nechci být neuctivy ale pokud bych seděl jako úředník města a vy jste přišla s timhle problémem tak se po...smíchy.
Ohodnoceno: 9x
 
Od: kocicka1*
Datum: 14.07.13 13:34

Tak jsme se zasmáli Vasim radám a poznámkám, haha a rada bych Vás poprosila, pokud čtete a reagujete na něčí dotaz, poradne si ho pročtěte a pochopíte, ze auto prodat nelze, jelikož je nutné k výkonu povoláni, denni mytí je doposud nezbytne ale vyjde nás na kolem 1800 Kč měsíčně( dvě auta) a nejedna se o levnou zalezitost. Parkování jinde není mozné, kdyby ano, tak nic neřeším. Proto jsem se tázala, zda z těchto důvodu není mozné řešit tuto situaci jinak. Až budete kazde rano v mycce tak Vás bude toto také trápit, chápu ze Vám to přijde jako banalita, ale zkuste si to představit. Mám pocit, ze problémy jsou různé z různých oblasti, nekteré vážnější, nekteré min, a nevidím důvod proč bych sem já přispět nemohla.

a mimo jiné jsem měla za to, ze poradna slouží k tomu, aby zde ostatní poradili a ne aby to tu někdo trolloval a zlehcoval můj dotaz..

tedy ještě jednou a doufám ze chapatelne - řešili jste již tuto situaci někde, např. na radnici, a jake to melo vysledky?

Datum: 14.07.13 22:35
avatar

asi tak no , to by pak kazdy chtel neco co by mu vyhovovalo , auto je spotrebni zbozi

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 13:10
avatar

řešení existuje víte jaké? vlastní garáž a máte klid*smich*

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kocicka1*
Datum: 14.07.13 13:36

Mít 200 tis na garáž, koupím ji a neotravuji zde pány dokonalé ;)

Od: ruze®
Datum: 14.07.13 23:34
avatar

No nevím,stěžovat si asi Pánu Bohu.Za 200 tis.koupím v našem městě garsonku a nebo 2 garáže,já osobně ji mám za 80.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.13 13:13

A já mám garáž za 300. Myslíte, že to vyřeší problém tazatelky, když si koupí garáž ve vašem městě za 80?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 13:13
avatar

Tak na autí nám padá pyl a vono je celý uleptaný? *smich*. Je to fakt marný, to by potom existoval precedent pro to, že na někoho padá třeba prach, když jde po ulici. U nás v ulici je to stejný. Ještě by to šlo přikrývat autoplachtou.

doplněno 14.07.13 13:30:

Anebo si představte, že byste si na úřadě stěžovala, že vám na prší a a auta rozstřikují kaluže... Vidíte, že je to nesmysl.

doplněno 14.07.13 13:31:

na něj prší (na auto)

Ohodnoceno: 3x
 
Od: kocicka1*
Datum: 14.07.13 13:40

Ano, je uleptane, a pokud vlastní té auto a setkal jste se s tím, jistě uznáte, ze to není nic příjemného.

Řeším pouze pyl, který je nutné za určitý obnos denne odstraňovat, tak mi sem prosím netahejte kaluze a vodu. Pokud se jednalo o vtip, směji se, teď už bych šle potřebovala opravdu o tip, co a jak.

tak se tu prosím nedmete pýchou, jak jste mě krasne setreli, spíše mi opravdu poraďte, co s tím...

Od: k2
Datum: 14.07.13 13:45

Tak polopate. Pozadovat muzete cokoliv, narok nemate na nic. Mesto Vam nemusi umoznit parkovat ani vlevo, ani vpravo. Pokud se rozhodnou, muzou tam dat klidne zakaz stani ci zastaveni. Zrizeni jakychkoliv parkovacich mist je pouze a jenom "dobra vule" jejich zrizovatele.

Parkovat Vas tam nenuti, ani nutit nemohou.

Spokojen s odpovedi?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocicka1*
Datum: 14.07.13 14:07

Ale jo... Spis nechápu , ze x let jsme parkovali na druhé strane a nikomu to nevadilo, najednou si někdo uvědomil, ze to bylo špatně a udělal tuhle blbost.. To nechápu... Stalo se tam takhle dříve nějakých 20 let a vse bylo v pořádku. A nyní to nelze.

Z jiného soudku... Představte si, mate souseda, který chova holuby. Holubi sedaji nejraději napr.na Váši střeše. Kakaji na Vás balkon/pergolu/bazén, nevím .. Budete mlčky se sklopenou hlavou sbírat a čistit výše zminene na vlastní náklady, nebo budete sjednávat u souseda náhradu? Nebohé holoubky nelze vystrilet. Co teď? Takové situace se určitě řeší, jen nevim jak a vzdáleně mi toto připomíná můj problém.. Hodně vzdálené,ale podstatou stejně...

Od: k2
Datum: 14.07.13 14:22

Ze neco nekomu 20let nevadilo, nebo to neresil neznamena, ze mu to nemuze zacit vadit/resit nyni.

Pokud Vas dum stoji na Vasem pozemku a cizi element ho znecistuje nad "beznou miru", tak se brante. Nicmene Vase auto urcite nestoji na Vasem pozemku. Opet opakuji, ze to, ze tam to auto stoji (a zdama) je pouze a jenom dobra vule vlastnika pozemku. Vlastnik ma pouze "nevyuzity" pozemek, ktery znecistuji stromy. Nejakou upravou (znackou) na jeho casti povolil parkovani. Vy na nem parkovat nemusite.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 13:35
avatar

Stěžovat a požadovat náhradu škody (naklady na myčku) po přírodě nebo Bohu (záleží na Vašem smýšlení-zda věříte v evoluci či ve stoření!)

doplněno 14.07.13 18:19:

Číčo,nevím kde bydlíte a jak na tom jste i když díky autu za mega a něco a druhému za více jak půl míče byste mohla mít na garage.Ale za tím spíše vidím lenost zaparkovat jinde,neboť byste museli chodit třeba 300m pěšo,Pokud to tak není a jste třebapohybově postižen tak se omlouvám.Potom to není lenora a nutnost.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kocicka1*
Datum: 14.07.13 13:43

Pane nafto, první čast Váši reakce se mi líbila, ta další nikoli, protože se opět jenom tresu smíchy ale rada opět na pytel. Tak jdeme dal, napíše někdo něco ještě více vtipnejsiho, nebo se už objeví někdo, kdo toto tez řešil a uspěl/ neuspěl?

Datum: 14.07.13 13:44
avatar

Vždy jak přijedete zabalte neprodyšně auto do igelitu. Časem sice zrezaví ale nebude od pylu.Nebo použijte pilu...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kocicka1*
Datum: 14.07.13 13:54

Děkuji, sice denne balit auta jak vánoční darecky není příjemná představa, ale porad lepší než cestovat na mycku a utrácet korunky za nic. To bude hezky obrázek rada aut pod plachtou, ale proč ne, vložím to sem následně pro zasmani

Od: akr*
Datum: 14.07.13 13:48

Jak již bylo jednou řečeno, ta plachta by nebyla špatná.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kocicka1*
Datum: 14.07.13 13:51

No konecne někdo plachta nás opravdu nenapadla, sama se divím. Děkuji. Tez by bylo super jakožto přechodné řešení. Dík moc!

Datum: 18.07.13 21:19
avatar

Číčo, tu plachtu jsem navrhnul já a byl jsem od tebe zprdnutej, že se povyšuju nebo tak. Jenomže to má taky svoje. Pod plachtou má zloděj, vniknuvší do auta, větší šanci dělat si co chce, aniž by byl nápadný. I když to bude plachta průhledná. Jinak k meritu věci: opravdu nemáte žádný nárok, ulice je zřizovatele, může si tam upravovat co chce bez ohledu na to, jestli se vám to líbí nebo ne.

doplněno 18.07.13 21:23:

Ještě doplním, že myslím, že je to tak dobře, když si vlastník pozemku/objektu může rozhodovat o tom jak si pozemek/objekt upraví a že hosté na něm se musejí přizpůsobit, není-liž pravda?

Ohodnoceno: 0x
 
Od: achtapriroda
Datum: 14.07.13 13:58

Pyl leptá gumu?! To teda slyším prvně.To spíš jí leptá nějaký saponát,kterým to drhnete. *smich* Ulepená auta jsou od medovice,jež skapává z listí.Produkují jí miliony mšic,které se na lípě pasou.Doporučuji prostě parkovat jinde,protože s tímto požadavkem se Vám každý vysměje.Stromy odkvetou a bude po pylu. Přijde déšť a spláchne medovici i se mšicemi.Plachtu na auto nedoporučuji.Není to dobré,když do toho pak pere slunce.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocicka1*
Datum: 14.07.13 14:15

Nevím, zda je to pyl, ale je to žluté, lepkavé a ošklivě zřejmě se jedna o Vami zmíněnou medovici, je to mozné, tomuto nerozumím. Tuhle mi rano nesly ani otevřít dveře, jak to drželo. Je to neřád. Pak prudce otevřou, jelikož chvatam a guma to nevydrží. Proto raději už nechvatám a otevírám opatrné... Parkovat jinde.. Jedna se o centrum, takže horko těžko najdete místo, musíte se spoléhat na své pridelene... Už jsem takto také řešila, ale nelze takto činit denne a své místo nechat zahalet, když je tak drahé ze. Jsou to proste starosti...

Od: uska®
Datum: 14.07.13 14:06

Nevěřím, že by se ve městě nedalo parkovat jinde. Jen to nebudete mít přímo pod nosem a projít se 10 minut se vám asi nechce.

Plachta je dobrý nápad, ALE ... Ráno se oblečte do pracovního,srolujte plachtu do něčeho neprodyšného a dejte do auta. Pokud tak neučiníte, budete mít sedačky od pylu. Pak se běžte domů osprchnout a převléci neboť od plachty budete jak čuně. To se vám chce? To bych se raději prošla 10 minut k jinému parkovišti.

Pořád si myslím, že to byl od vás hec chtít proplatit náklady od přírody, vlastně od města (zas nevím, zda město vlastní přírodu, uf...)

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pepr®
Datum: 14.07.13 14:15
avatar

Tady se zase objevilo vtipálků. Co si pánové osvěžit pravidla poradny? Třeba hned první dvě.

...

K věci: Ptala jste se na úřadě, proč je špatně stání vpravo? V zákoně v tom nevidí oporu.

Zákon 361/2000

§25
(1) Řidič smí zastavit a stát jen
a) vpravo ve směru jízdy co nejblíže k okraji pozemní komunikace a na jednosměrné pozemní komunikaci vpravo i vlevo,
b) v jedné řadě a rovnoběžně s okrajem pozemní komunikace; nedojde-li k ohrožení bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, smí v obci řidič vozidla o celkové hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg zastavit a stát kolmo, popřípadě šikmo k okraji pozemní komunikace nebo zastavit v druhé řadě.
(3) Při stání musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro každý směr jízdy; při zastavení musí zůstat volný alespoň jeden jízdní pruh široký nejméně 3 m pro oba směry jízdy.

doplněno 14.07.13 14:56:

Potom bych chtěl ukázat z čeho vycházeli při určení toho, ze když se jedna o jednosmerku, mají auta stát vlevo, není pry mozné, aby byla vpravo, na straně kde ma byt volný průjezd. Zákon, vyhlášku apod.

doplněno 14.07.13 15:02:

Navíc ta argumentace volného průjezdu vpravo staví na hlavu výše citovaný §25 odst. (1) a)

doplněno 15.07.13 01:34:

Jirka2 18:51h.: Když má odpověď tazateli, případně rádci k něčemu bude, tak odpovím, ale dělat si z tazetele srandu místo rady je k ho... k ničemu.

Když vím odpovím, když ne držím ústa. Kolikrát jsem měl chuť něco perpného napsat, ale když jsem si to promýšlel, tak mi došlo, že k vyřešení otázky nepomůže a jen ze sebe udělám vola.

Neříkám, že jsem svatý (některé dotazy prostě řešení nemají), ale v téhle otázce se mi to zdá už moc.

...

Dotaz Kočičiky1 je sice na první pohled nesmyslný, ovšem pokud místo dělání si sradny přemýšlím jak to vyřešit, tak řešení problému lze najít. Zjistit proč byla změněna strana pro parkování a jak to zas vrátit zpátky. Řekl bych, že ten argument s volným průjezdem po pravé straně je jen zástěrka pro někoho, kdo má na tom zájem např. majitel pozemku na pravé straně.

...

Nevím kde mezi řádky čtete, že znám odpověď na vše, ale na vaši otázku je též jedna rada. Ovšem jen teoretická. Tlačit na "svého" poslance, ať podá návrh na změnu legislativy, míň se solí a více škváruje. Např. v horských oblastech a u vodních zdrojů je to běžné.

Ohodnoceno: 4x
 
Od: kocicka1*
Datum: 14.07.13 14:33

Zajimavé... Jedna se pravé o jednosmerku, která je hodně úzká. Změnili to s tím, ze když se jedna o jednosmerku, mají auta stát vlevo, není pry mozné, aby byla vpravo, na straně kde ma byt volný průjezd. Nám to tenkrát bylo jedno, neřešili jsme to, ale bohužel teď je to otravne... Pokud to tedy chápu, stát se muže na obou stranách v případe, ze je ulice široká. Pokud ne, je zřejmě tedy nutné auta parkovat pouze vlevo, není možnost vyberu... Je to nejakym zpusobem zřejmě dané, ale nikde nevyctu jak.

Od: pt®
Datum: 15.07.13 09:30
avatar

V naší městské čtvrti se dělaly nové silnice, chodníky a osvětlení. Pak nám dali i nové značky, omezující jízdu na jednosměrky a zákaz zastavení. Po celých x desítek let nic a nyní omezení, které bydlícím nevyhovuje. Ale k té jednosměrce, které máme také a tam se parkuje většinou v pravo. Myslím si, že někdo z úřadu rozhodl, ale nikdo neprokonzultuje s bydlícími, pokud přímo nenakazuje zákon. My naštěstí máme garáž, ale někdo nemá ani pozemek, kde by garáž postavil. ještě mně napadlo, zda ve Vaší blízkosti není garáž k pronájmu, nebo k prodeji. - pt

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kocicka1*
Datum: 14.07.13 16:55

Trochu víc se do toho ponorime a zkusíme to uargumentovat spíše místem parkování, nežli stromy. Uvidíme, určitě dam vědet a děkuji za poskytnuty vynatek...

Datum: 14.07.13 18:51
avatar

Pane mravokárče když tak vše víte kam si mám stěžovat když v zimě musím jezdit po nasolené silnici a tudíž mi auto více rezne? Tato otázka je tak hloupá tak jak ta první.

doplněno 14.07.13 18:52:

Pro pana docenta pepr.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jh*
Datum: 14.07.13 14:32

Chce to je- li vás víc takto postiženo. Sepsat petici. Jednotlivec proti úřadu nemá šanci. Udělají z něho věčného stěžovatele a jeho problémy budou ignorovat. Navíc si tichou poštou vymění mezi odbory úřadu informace a člověk si už ani neškrtne.

Pozoruji že někteří rádci postrádají empatii, ale to je pouze jejich vizitka.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 14:41
avatar

stezovat ze mate ulepe auto? To mate auto za 2mega? To uz je fakt moc , stezujte si vsude kde to jde , nejlepe vzit motorovku a nacerno shodit vsechny stromy...*haha**haha*

doplněno 14.07.13 22:34:

proc? je to muj nazor , pokud mam auto pod stromem , venku na verejnem parkovisti tak ano , auto budu mit mokre , ulepene , nekdy dotlucene , ocorovane , pokud chcu mit jistotu tak podzemni parkovani , hlidane parkoviste , garaz. Auto je spotrebni zbozi , staci se podivat v USA co je to spotrebni zbozi a ne , ze me se neco nelibi a mesto hnedka ihned vse zmeni a udela jinak ... to je mega utopie

Ohodnoceno: 1x
 
Od: kocicka1*
Datum: 14.07.13 15:08

První za 700tis, druhé za 1.2 mega, když už to potřebujete vědet. Z toho důvodu nám nezbylo na garáž, Vy vtipalku. I kdybych měla feldu za 10 tis, dotaz a problém by byl stále stejny, nejedna se o to, v jake hodnote jsou auta a zda mohou byt špinavé nebo ne, ale o otravne denni čistění a náklady za toto čistění.

Stromy tam byt z jistých důvodu musí, tak ani tudy cesta nevede, ale děkuji presto za radu s motorovkou.

Nejaký další upřesňující dotaz?

Od: k2
Datum: 14.07.13 15:23

Nevim, kde se bere v nekterych lidech (h0nz490) predstava, ze kdyz nechci mit auto spinave, ulepene, odrene ci omlacene (nebo vse dohromady), tak to musi byt nutne auto v cene nekolika milionu. Verte, ze znam hodne lidi, ktere toto stve i u auta za 10tis.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 15:39

Zkuste zajít na magistrát a situaci jim vylíčit. A pak POPROSIT, zda by to nešlo nějak udělat, aby auta mohla opět stát na druhé straně silnice. Třeba tam bude někdo vstřícný a najde řešení.

doplněno 14.07.13 17:46:

k2. Vidíte to. A já občas poprosím i na úřadě a ejhle, ono to zafunguje.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 14.07.13 15:50

Tak takto to opravdu nefunguje. Ono to bude trochu slozitejsi, nez ze tam urednik na zaklade svyho rozhodnuti posle nekoho, kdo nasroubuje znacku na 2. stranu.

Navic na urade se neprosi, na urade se ZADA.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 14.07.13 22:53

pokud mam auto pod stromem , venku na verejnem parkovisti tak ano , auto budu mit mokre , ulepene , nekdy dotlucene , ocorovane

To sice ano, ale proc by to melo vadit jen tem, co maji auto za 2mega? Tem co maji auto za mene to vadit nemuze? Mate autoa nestve Vas, kdyz Vam ho nekdo orve ci oboucha na parkovisti? Skatulkovani lidi podle toho, za kolik maji auto mi prijde uhozene.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 15.07.13 10:35
avatar

ano mam dva auta za a rozhodne mi ulepene , dotlucene a mokre auto nevadi , auto je spotrebni zbozi , stoji venku a kde kdo mi ho muze poskodit , tak to mam stat u okna a sledovat , aby se mi nekdo o neho neoprel? Nebudte naivni

Ohodnoceno: 0x
 
Od: virus*
Datum: 14.07.13 18:25

Ta verze s plachtou je dobrá i pro zloděje,který pod plachtou nerušeně koná svou činnost. Ráno nebudete moci dospat,jak se budete těšit na překvapení,co Vás čeká..nebo už nečeká,protože už je autíčko na cestě k novému majiteli.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 21:35

Ahoj. A co takhle tam na tu značku nasměrovat nějakého magnetního hnědoobčana? Když nebude značka, není ani zákaz a parkuji tam co dříve. A co takhle zabalit plachtou tu značku? Dělává se to v případech, když se má provést dočasná úprava dopravní situace.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: buss
Datum: 15.07.13 10:05

Není problém si pročíst zákon, jak je to s parkováním. Ovšem dle nich se jinde pak parkuje špatně? Též máme h... a můžeme se zeptat, dle čeho takto rozhodli (i něčí zájem, jak to bývá..). Nikdo vás tam přece nenutí parkovat. A co tak plachtu? Můžete žádat pokácení stromů.
Tady mám též stromy, z nich padá listí, serou ptáci, kape ščááva. Takže když je místo pod stromem, jedu jinde, cca 300 m a mám klid.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asd*
Datum: 15.07.13 12:24

Spojte se s ostatníma a tlačte na odbor dopravy ať to změní zpátky - návrhy městu, petice, zvolte nové zastupitelstvo které to změní atd.. Nevim o předpise, který by v jednosměrce zakazoval parkování vpravo.

Rád bych viděl všechny ty chytráky (spíš ovce), jak jim vůbec nevadí každý den čistit čelní sklo od lepkavýho sajrajtu nebo chodit k autu do tramtárie (kde navíc neni pod dohledem), když stačí jednoduše přesunout parkování zpátky na druhou stranu silnice a auto bude u baráku a čisté...

Ohodnoceno: 0x
 

 

Datum: 15.07.13 12:47

A ta strana silnice, na které se parkuje a padá pyl, je ve Vašem vlastnictví? Protože pokud ne, vy můžete být rádi, že je Vám umožněno zde parkovat. Taky by mohl být zákaz stání či zastavení po celé ulici a parkujte si na svém, případně kde chcete, pokud je to na daném místě povoleno. Kupt si na auto plachtu a máte pokoj.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: axus®
Datum: 15.07.13 13:04
avatar

NaClO3

KClO3

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.07.13 21:36
avatar

U nás se na parkoviště skláněly dva stromy jakýchsi maličkých, nedobrých jablek, několik let parkující psali a psali na obecní úřad až docílili toho, že jabloně vykáceli. Já bych to zkusila sepsat s podpisy všech parkujících a třeba to výjde ale, že by vám platili myčku to si nemyslím.

doplněno 18.07.13 21:37:

Plachtu byste u nás dal večer a ráno už by tam nebyla.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jodo*
Datum: 18.07.13 21:45

Kdybychom byli normální fungující stát, pak byste obešla sousedy se žádostí, aby byla parkovací místa přemístěna, z důvodu toho a toho. Zašla byste na úřad, dala si schůzku se starostou, přednesla žádost s podpisy, on by se vyděsil, jak to mohli jeho úředníci takhle zmrvit a nezeptat se občanů, což byla jejich prvořadá povinnost, protože město je určeno pro lidi, ne proto, aby si s ním svévolně hráli úředníci, dosazení nějakou stranou (oni tomu říkají "zastupitelská demokracie a samospráva", ale je to spíš rozdávání politických trafik, svévole a výsměch občanům). Bohužel, mé osobní zkušenosti s místními úřady jsou vcelku špatné (jsou i světlé výjimky) a to se jednalo o maličkosti. Neumím si představit, že bych je tam přišel žádat o něco, co oni nemusí udělat, nebo co od nich vyžaduje práci navíc - to by mě asi nechali vyvést ochrankou.Ale je možné, že natrefíte na rozumného člověka, který pomůže. Slyšel jsem, že mezi úředníky se vyjímečně takoví najdou.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.