Tajemná / záhadná / strašidelná místa v ČR

Od: Datum: 13.07.13 23:31 odpovědí: 34 změna: 20.11.16 13:06

Dobrý večer, znáte taková místa, ať už s pozitivní či negativní energií, hrady, zámky, hřbitovy, kde údajně straší? Místa opředená legendami, nebo jen místa, kde jste byli a cítii se tam divně? Stala se Vám někde nevysvětitelná událost? Hledám tipy na výlet ...(v ČR)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 13.07.13 23:34

Dobrý den, tak jen stručně - hrad Houska, hrad Trosky nebo lom Malá Amerika (studánka). Zdravím!

doplněno 13.07.13 23:41:

doplním - na hradech Houska a Trosky má být údajně vchod do pekla. Na Malé Americe straší Hagen.

Ještě je prý zajímavá věc na hradě Kost, kdy je někdy o půlnoci slyšet odbíjení věžních hodin. Jenže na věži nikdy žádný hodinový stroj nebyl.

doplněno 14.07.13 00:01:

Svatý Jan pod Skalou - tam je naopak takový pozitivní "luft". A pohled z té vyhlídky je fantazie.

http://cestovani.idnes.cz/sva…?c=A070905_143032_igcechy_tom

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.07.13 23:41

Potvrzuju ty Trosky! Je tam taková divná energie - a v tomhle kraji se údajně dějou i "divný" věci.

doplněno 13.07.13 23:42:

A já sama za sebe doplním ještě kobky na Špilberku. Fuj tajbl. Tam mi fakt nebylo dobře.

Ohodnoceno: 1x

Od: wamp®
Datum: 14.07.13 10:24

Cocinko:Rozepsat,síííím:D*sok*

doplněno 14.07.13 13:12:

Děkuji,zajedeme*palec*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.07.13 11:32

Wamp, ty Trosky, tam je prostě "divno". Slyšela jsem, že kasteláni Trosek umírají vždycky nějakým "divným" způsobem (nehoda atd.), ne přirozeně, ale třeba je to jenom kec.

A ten Špilberk - tam mi bylo opravdu špatně. Tam je divno kvůli tomu, jak tam ti lidi trpěli, jak je mučili atd. I nacisti tam za války měli základnu, takže se tam opravdu nic pěkného nedělo a hodně lidí tam umřelo dost blbou smrtí. Podobně jsem se cítila i v Osvětimi. V Osvětimi i na Špilasu je navíc takový divný puch, který ty moje pocity ještě víc umocnil.

Datum: 14.07.13 13:18

Ty kobky nejsou příjemné, souhlasím. Já jsem se asi nejdivněji cítila ve Žlebu v Českém Švýcarsku (Děčínsko, u hranic s Německem). na fotkách to vypadá nádherně, ale to místo je samo o sobě dost divné (bylo nás tam víc, a ten pocit jsme měli všichni).

Datum: 14.07.13 01:37

Mezní Louka po 21. hodině (tam nemusíte čekat až na půlnoc) ...

Datum: 14.07.13 08:45

Co se má dít na Mezní louce*sok*? Strávil jsem tam před pár lety několikrát několik nocí a nic mimořádného jsem nezažil.

Od: martin1965*
Datum: 14.07.13 02:15

Vrch Boreč, Mechová jezírka v Jeseníkách, Sněžné jámy v Krkonoších,, vrcholy Brd ve středočeském kraji (zatím nepřístupné).

Od: wamp®
Datum: 14.07.13 09:04
Ivzez:Me take zajima ta Mezni louka,bububu:-DKde to prosim je,a co se tam deje?

Datum: 14.07.13 10:15

Čelákovice (hřbitovy upírů) Jihlava (tejemství podzemních chodeb, tajemné obrazy bylo to i v pořadu "Na vlastní oči" a spojeno s WW2 pokusy) Čertova brázda cca 30-40km původní středověké cesty ( http://cs.wikipedia.org/wiki/%C4%8Certova_br%C3%A1zda)

Od: jumba
Datum: 14.07.13 14:05

Ano, Jihlava(tajemství podzemních chodeb). Byl jsem tam a opravdu hustý. Nepříjemný pocit, jako by za mnou někdo byl, nebo sledoval, někdo dýchal. Byl jsem rád, že jsem venku. Nejsem nějaký strašpytel, ale nepotřebuji tam znovu jít.

Datum: 14.07.13 10:46

Dobrý den. Taková místa na lidi též působů rozdílně. Pro někoho záhadné nejsou vůbec třeba. Jsou jen opředena pověrami atd. Přidávám odkaz s pár typy. Ale za sebe mohu říct, že najstrašněji jsem se cítila v koncentračních táborech. Tam tam tíseň dopadá a mráz po zádech běhá snad všem...Zrovna tak na Vás dýchne podivná atmosféry třeba i v Lidicích...Ať už se vydáte kamkoli, všude je hezky a přeji Vám, aby se Vám tam líbilo.

http://www.menworld.cz/clanek…nejsi-mista-v-ceske-republice

Datum: 14.07.13 12:56

Všem moc děkuji za užitečné tipy, bohužel bodíky k ohodnocení všech odpovědí mi nezbyly, i když si je zaslouží každá odpověď.

Datum: 14.07.13 16:22

Mrkni se na obrázky. Ukázkově strašidelné místo jsou katakomby pod Velehradem. Kdysi dávno v nich byly krypty, ve kterých se pohřbívali mniši. Krypty jsou pospravované a propojené dlouhou, tmavou a klikatou chodbou, ale asi tě zklamu. V katakombách pod Velehradem strašidlo nepotkáš. Uvidíš jen pár kostlivců, ale strašidlo asi ani jedno. To místo je tak svaté, že si tam žádné strašidlo nedovolí strčit ani nos.

Jestli chceš vidět živé strašido, pak bych ti poradil jít na nějaký večírek celebrit. Tam se vždycky nějaké vyskytuje.

Datum: 14.07.13 17:11

Usedlost sériového vraha Pohádka na Šumavě. Byl o ní natočen i dokument, nechá se vygooglovat, myslím, že na Moskytech se vyskytuje.

Od: vojtaberglbergl
Datum: 07.08.13 16:56
Já jsem v pohořanech(vesnice)vyděl s kámošem zarostlou chalupu, chvili jsme na ní koukali a potom se ze stromu vznesl průhledný tvar který se mněnil . Asi po 2 mněsících jsme grilovali a šli jsme tam se 6 lidmi a kámoška vydela u té chalupy postavu ,otočila se a když se po chvíli otočila zpět bylo to pryč . Nevím co to je , ale je to strašidelné navíc jsme to vydeli na vlastní oči a radi bysme věděli co to je.
Jestliže vás to zajímá tak napište díky

Od: natalie
Datum: 31.05.15 20:26

Místo poblíž Milířů na tachovsku. Legenda malé dívky které bylo 8let - socha připomínající Mučení Malích dívek. Cesta ve tvaru osmičky matoucí.

Datum: 31.05.15 20:31

Když už je to tu znovu otevřené: u Sloupu v Čechách je kopec, na kterém prý pověsili 250 židů, v kruhu na stromech. Rodinným příslušníkům se prý výlet moc nelíbil...

doplněno 19.11.16 15:21:

Daverko, je mi líto, ale já nic víc než tuto pověst nevím. Snad jen, že kopec se jmenuje Ortel. Ale tipuji, že v různých materiálech pojednávajících o Sloupu a okolí (a těch málo být nemůže!) určitě něco najdete.

doplněno 19.11.16 15:22:

Něco málo má i Wikipedie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Ortel_(Cvikovsk%C3%A1_pahorkatina)

Od: daverka
Datum: 19.11.16 14:53

K tomu Sloupu v Čechách, poskytl byste bližší informace? Ráda bych ten příběh zpracovala. daverka@email.cz

Pěkný den přeje Veronika

Datum: 19.11.16 15:23

Ta Wikipedie, jak tak koukám, může posloužit hlavně jako zásobárna literatury, kde něco zjistíte ;)

doplněno 20.11.16 09:39:

Slyšela jsem ji od rodičů, jezdí tam na chatu. Víc o ní opravdu nevím. V těch materiálech, které zmiňuje Wiki, by nic nebylo?

Datum: 20.11.16 09:27

Děkuji *placni*. Vzpomenete si alespon kde jste pověst slyšel? Byla by to krásná kapitola. Jde mi o to, zda je to pověst novodobá, nebo se třeba vypráví už dlouho. Co se kopce Ortel týče zahrála jsem si na detektiva a podle mapy jsem ho také určila!) Musím si poklepat na rameno, že bych konečně také někdy něco našla? *ua* Ten kopec byl soudní vrch, to určitě víte, proto nese ten název. Pakliže se využíval ve středověku mohlo jít o středověkou vraždu,ale tohle řádění, které popisujete by mi sedlo i k válečným časům...*sok* Ta datace by mohla dost pomoct, protože historické prameny Sloupu v Čechách jsou hádejte kde)a hádejte v jakém jazyce) Kroniku jsem zatím nedohledala.

Datum: 20.11.16 12:31

Na wiki toho kromě obecných informací moc nebývá, tohle chce archiv. Taková událost by nezůstala určitě bez povšimnutí. Škoda, ale ještě po tom chvilku budu pátrat

Datum: 20.11.16 12:36

Daverko, já mám na mysli ten seznam zdrojů...

Od: balzerka
Datum: 20.11.16 13:02

Jinak je tam krásné koupání. Když je hezky, jako u moře.

Datum: 01.06.15 06:28

Kde se budete cítit dost divně a mít strach jsou cikánské čtvrti.

Datum: 01.06.15 21:23
Kazda zricenina vecer kolem pulnoci je plna zvuku ze starych casu, to vim jak z tv tak od pratel. Proste pichnete prst a jedte!

Datum: 19.11.16 15:46

Zajímavá je nedostavěná kaple v Panenském Týnci, tam je prý hodně pozitivní energie. Jen kousek - cca 10km jsou Klobuky v Čechách, tam je menhir, tzv.kamenný slouha. Dá se to stihnout i bez auta - do Panenského Týnce autobusem, pak pěšky do Klobuk, odsud jezdí i večer vlak. Negativní energii jsem pociťoval na mohyle v Lipanech u Českého Brodu. A taky nádraží v České Skalici, kde se kdysi válčilo, na fasádě nádraží jsou dodnes vidět zbytky střel. Před pár lety jsme mohli na tom nádraží ve služebním bytě jednoho našeho kamaráda strávit týden, zajímavé bylo to, že ač se nám tom líbilo ( nedaleko je Babiččino údolí ), tak jsme v tom nádražním bytě nemohli v noci vůbec usnout ( ač v noci vlaky nejezdily a byl klid ). Prostě takové ty noci, kdy se člověk furt převaluje a ne a ne usnout. Zřejmě se tam za té války něco špatného stalo- viz.např.: http://www.ceskaskalice.cz/cs…/nase-mesto/o-meste/historie/

Datum: 19.11.16 15:51

Zdravím, les Bor v Branišovicích. Je tam spousta negativní energie,strom oběšenců a záhadná postava v černém,která nabádá příchozí k sebevraždě. Před revolucí tam býval muniční sklad,který dnem i nocí hlídala skupina vojáků. Jednou v noci se všichni záhadně postříleli,prý viděli spoustu duchů oběšenců. Hodně se to tutlalo,ale dle očitých svědků měli prý vojáci po nalezení úplně šedivé vlasy..., bydlím nedaleko,ale sama po setmění bych tam nešla.*sok* JISKRA

doplněno 20.11.16 11:05:

Teď koukám,že jsem se spletla,vesnice se jmenuje Branišov...:-D. Jestli Vás to zajímá,je spousta info na netu. JISKRA

Datum: 19.11.16 16:17

Kdysi jsem s kamarádkou navštívila hrad na jihu, na jméno si nemohu vzpomenout...stojí u přehrady nebo u velké vodní nádrže. Byla tam nějaká věž ve které jsem měla hrozně stísněný pocit a bylo mi na omdlení, venku se vše vrátilo do normálu. Pamatuji se že jsem pak o tom hradu a věži někde četla ...je to nějaké tajemné místo, kde má hodně lidí špatný pocit. Ví někdo co je to za hrad?

Ach ta pamět...*bzum*

Datum: 20.11.16 13:03

Vranov? Bítov?

Od: duch
Datum: 19.11.16 16:24

Nedávno tu byla otázka, která se duchů týkala, už přesně nevím jak zněla. Já na duchy věřím a byl jsem dost překvapený, že se tam v odpovědích vysmívali těm, kdo věří v duchovní bytosti.

Proto je na místě otázka všem, kteří tu píší příspěvky - vy na duchy věříte? Nebo jak si vysvětlujete svoje pocity?

Od: nikc®
Datum: 19.11.16 19:17

Nekoukal jste dneska náhodou na pořad na stanici Kino svět? Dávali tam pořad Creepy - duchové. Ukazovali tam místa jako Ukrajina, Skotsko, Anglie, kde se ukazují duchové. Měla jsem husí kůži, když jsem na to koukala. V kostele se zjevují a v nějaké uličce, kde byli vězňové před 200 lety a v divadle. Mluvili k tomu očití svědci.

doplněno 19.11.16 19:48:

Hlavně s tím duchem toho vězně bych se setkat nechtěla. Protože když se objevil z jedný strany uličky, ta osoba se otočila, běžela zpátky a objevil se před ní znovu. Prodavač nedalo říkal, že viděl vybíhat lidi z tý uličky. Popátral po minulosti. Zjistil, že dříve tam bylo vězení a vězňové byli krutě týráni.

Datum: 19.11.16 22:47

Neratov v Orlických horách, ten zbořenej a znovu vskříšenej kostel.Mystické místo. Svatá Hora v Příbrami. Poutní místo Hostýn. Plešné jezero na Šumavě. Kladská u Mariánek. Pro mne silná místa.

doplněno 20.11.16 13:06:

Pardon, chyba : vzkříšenej se z. Jinak o těchto místech jsou knížky. Naposled jsem četla jednu takovou od Olgy Krumlovské. Snad jsem jméno nepopletla.

Datum: 20.11.16 12:44

Možná něco najdete tady http://www.ceskozemepribehu.cz/pribehy . Přeji št´astnou cestu ;)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.