Rozchod s holkou

Od: Datum: 13.07.13 17:53 odpovědí: 16 změna: 14.07.13 22:33
Ahoj. Chci se rozejit s holkou. Ale pokazdy kdyz jen neco jemne naznacim, tak se rozbreci. A ja nesnesu pohled n nekoho kdo breci. taky mi to je nefer vuci jejim rodicum. Poradte prosim jak na to?
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 13.07.13 18:08

Nějak nerozumím, co je nefér vůči jejím rodičům (leda snad, že jim holčinu ´hodíš´ zpátky na krk), ale pokud se dotyčná rozbrečí vždycky, když něco o rozchodu naznačíš, velmi pravděpodobně jsi obětí vydírání - a to není dobré ani pro tento, ani pro budoucí vztahy - takové chování bys měl důsledně ´utnout´ - ani ona, pokud se naučí (naučila) své požadavky prosazovat takto, si nedělá dobrou službu. A nebo je chorobně hysterická a měla by se léčit.

Každopádně - pokud jsi o rozchodu přesvědčen, sděl jí to čím dřív - tím líp. A nenech se zviklat, to k ničemu dobrému nevede.

doplněno 13.07.13 18:21:

Nepodlehnutí vydrání není bezcitné - ani v uvozovkách... *smich*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.13 18:21
Asi mate pravdu. Kdyz jsem se vecer zminil o tom ze se k sobe jako lide nehodime (jine konicky, zpusob zivota) tak si ustlala na zemi mimo spolecnou postel a zacla plakat.. Bylo mi ji moc lito.
Datum: 14.07.13 21:03
avatar

Pláč bych citovým vydíráním nenazvala, (myslím, že je pro Vaši dívku bolestná představa ukončení vztahu). Ovšem ostentativně si ustlat na zemi ...

Mně by v této situaci bylo líto spíše ztraceného času a energie, jež bych musela věnovat člověku, s kterým už nechci být.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mirka1
Datum: 13.07.13 18:12

Jednoduchá odpověd, přeci se nebudete vázat a ztrácet čas s někým koho nemilujete a kdo, když mu řeknete o rozchodu začne brečet? Brečí, bude doma brečet ale zvykne si na to. Na rodiče se vykašlete s těma žít taky nebudete. Život už je takový, ted brečí, za čas nechá brečet jinýho a všechno jde dál. Žádný strachy, všechno řekněte na rovinu a konec.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.13 18:17
Ano, asi se musim naucit byt vic "bezcitny". Chapu. Jde to ale tezko..
Od: mirka1
Datum: 13.07.13 18:24

Pokud máte problémy s tím to ukončit, tak to nechte jít dál, budete se trápit v bludném kruhu, místo aby jste začal žít tak, jak si představujete.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 03:07

Stačilo by být menší slaboch. Spousta lidí už se setkala s citovým vydíráním. Někteří to dokáží ignorovat, jiné to naštve a někdo před tím ustoupí, ale i ten si časem uvědomí, že nelze ustupovat donekonečna.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: slunatko*
Datum: 13.07.13 18:24

Ahoj, myslím , že to je jen prodlužování mrtvého vztahu . jestli brečí již při náznku je evidentní, že tak jako tak to obrečí . nekoukej na to co řeknou její rodiče a vůbec co řekne okolí je to tvůj život a oni ho za tebe žít nemohou. Jestli mohu doporučit , řekni to jak to cítíš a z lítosti by určitě nechtěla aby jsi s ní byl . Řekni to jak to je a hned odejdi a neohlížej se . Tak to bude lepší i pro ni. Je to těžké ale to je život :(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 13.07.13 19:14

Pokud jsi se pevně rozhodl, tak rozchod neodkládej. Budeš-li rozchod protahovat, nebude to pro tvou dívku jednodušší, naopak. Bude se s tím muset vyrovnat, stejně jako ty. Řekni ji vše v klidu, bez zbytečných emocí, neustupuj. Vím, že je to těžké, ale pokud už teď víš, že vztah nikam nevede, tak je jasné, že by s tebou stejně nebyla šťastná. Přeji odvahu oběma.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.13 19:14
avatar

Ahoj. Tomu se říká citové vydírání. A jen na Vás záleží, jak dlouho se necháte slzičkama vydírat. Když s ní být nechcete, musí to respektovat a vyrovnat se s tím. Když jí budete ze soucitu ustupovat, nebudete šťastný ve vztahu ani jeden. Prostě naprosto v klidu jí řekněte, že nechcete prodlužovat a udržovat vztah jen ze soucitu a setrvačnosti, když si spolu nerozumíte a to hezké se ze vztahu vytratilo. Stává se to, není to příjemné, ale život tím nekončí ani pro jednoho z vás.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 01:34
avatar

Otázka je, jestli se rozcházet - rozdílné pohledy na svět většinou jsou spíše ku prospěchu věci. Jiné koníčky taky, člověk má potom i ve vztahu určitou svbodu. Snažit se najít svůj klon opačného pohlaví je ta největší blbost co jsem tak zjistil z vlastní zkušenosti. Příliš stejní lidé spolu většinou nevydrží i když by logicky vydržet měli.

Pokud je taková citlivka a kvůli všemu jen brečí, je to na jednu stranu dobré - znám typy, které by ve stejné situaci reagovaly místo pláče hroznou scénou a rozmlácením většiny vybavení bytu :) To jsou potom těžké rozchody, toto je pohoda.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: pb®
Datum: 14.07.13 07:20

Opravdu tu všem rádcům přijde pláč v takové situaci jako psychické vydírání? Co je špatného na tom plakat, když je člověk opravdu hodně smutný? Jako citové vydírání mi přijde, když třba studentka na VŠ, co nedostane zápočet, brečí a přemlouvá, jestli by ho přece jen nemohla dostat. Ale brečet ve chvíli, kdy ztrácím milovaného člověka, to mi přijde naprosto normální rekce. Nebo by většina z vás mávla rukou nad tím a vzala úplně v pohodě, kdyby vás opustil životní partner?

Ohodnoceno: 1x
 

 

Od: chrest*
Datum: 14.07.13 21:52

Přesně. Chtěl bych vás ostatní tvrďáky vidět na místě jeho partnerky, kdyby se s váma rozcházel někdo, koho milujete. Brečeli byste jak malé děcko, když mu někdo vezme dudlík.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 07:50
avatar

Soucit je moc špatný základ pro vztah. Moc špatný! *hej*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 15:13
avatar

A vy spolu již bydlíte v jednom /svém/ bytě, nebo pokoji u Vašich rodičů. Pokud bydlíte ve Vašem bytě a děvče je již u Vás nastěhované a chodíte spolu nějaký ten rok, tak se nedivte, že je takováto reakce. Rodiče si zřejmě také mysleli, že to bude vážný vztah? Ono stěhovat se nazpět k rodičům je jistě velmi stresující záležitost. A když zjistila, že po jejím pláči, uražení a podobných manýrů dosáhne svého, bude toto používat vůči nepříjemným sdělení stále. Ona to jinak řešit neumí. Novou situaci si nedokáže představit a je pro ni zřejmě velmi bolestná. Sbalit si svoje nastěhované věci a odejít sama zřejmě nedokáže. Bylo by nejlepší, i když tady nevíme, jak to u Vás chodí, kdyby jste se domluvil s nějakou její kamarádkou, která by ji s tím pomohla, nebo ty věci sbalil sám a nějaký kamarád donesl, dovezl a předal rodičům - le i to děvče, protože děvče může reagovat velmi spontánně a nemusí to stěhování psychicky unést. Nemyslete, odstěhování bude stresující i pro vás. Druhá varianta je rozejít se, jestli má klíče, tak aby je odevzdala a jenom s nejnutnějšími věcmi odešla. Doprovoďte ji domů, Vy nebo s kamarádkou, kamarádem, aby neměla nějaké blbé myšlenky. Po opadnutí nejhorších emocí je odstěhování zbylých věcí již ne tak emotivní záležitost, první je lítost, pak vztek a nenávist. Přikláním se k té druhé variantě, vydání věcí později. Situace je nepříjemná, ale pokud to vezmete z té stránky, že je to takový SLABÝ ODVAR při rozvodu manželství, dělení majetku, tahanice o děti, výživné apod., tak budete poučen a svatbu si se ženou, se kterou si již tolik nerozumíte, rozmyslíte. Zvolte takovou ženu, se kterou vydržíte celý život. Držím Vám palce, ať to dobře dopadne.

doplněno 14.07.13 15:18:

Ten, kdo navrhne rozchod je vždy ve výhodě, než ten, který dostane kopačky. Tedy myslím tím, že toho prvního to bolí méně.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 14.07.13 22:33
avatar

Tenhle problém měl i Curtis z Misfits. Pak jí řekl nějakou hlášku ze Spider-mana (jako rozchodovou) a ona se naštvala a rozešla se s ním sama. Zkus něco podobného - udělat nebo říct něco, aby se naštvala a ukončila to sama a bez breku. Aspoň budeš vědět, že tě a) nebude citově vydírat, b) nebude "dolézat", aby tě získala zpět, c) nebude odhánět případné další přítelkyně, d) nebude vyhrožovat sebevraždou atd.

Ohodnoceno: 2x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.