Cena zahradních malin - prodej

Od: Datum: 13.07.13 12:54 odpovědí: 7 změna: 14.07.13 21:11
avatar

Akutně prosím o pomoc všechny poradce! Na zahradě máme docela velký kus malinového porostu, a ty jsou letos opravdu vydařené. Dnes mně oslovila sousedka s tím, zda bych jí nějaké maliny neprodala. Já jsem jí slíbila, že až je budu sbírat, že na ni budu myslet. No a je to tady. Nasbírala jsem je a neumím si určit cenu, za kterou bych je měla prodat. Zadarmo to taky nechci dávat, protože to není bez práce a vkladu do energie, vody, hnojiva atd. Ale zase to nechci nijak přehánět, protože je to mladá rodina se 4 dětmi, která určitě taky nemá na rozhazování a nerada bych z toho udělala zvyk. Máme taky děti, maliny bych zpracovala i doma, ale tohle není poslední sbírka a pro nás ještě určitě uzrají. Na internetu jsem nikde nenašla aktuální ceník, od kterého bych se mohla odrazit. Máte někdo zkušenosti nebo alespoň přehled o cenách? V obchodě jsem viděla maliny na pultě - 20 dkg za 45,- Kč, ale to se mi zdá moc! Na tržnici jsem je nikde neviděla. Taky bych přivítala ceny rybízu (červeného, bílého a černého), o který mi také říkala. Prosím, zkuste mi poradit. Díky.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: bonie*
Datum: 13.07.13 13:38

viděla jsme dnes na trhu - vanička, dle mne tak půl kila 40 kč.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 13.07.13 14:47
avatar

Viděl bych to tak litr max. za 50 ale i to se mi zdá hodně. Vrámci dobrých sousedských vztahů bych podaroval děti zdarma.

doplněno 13.07.13 14:55:

50 za litr to mělo být.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 13.07.13 15:40
avatar

Pokud je to sousedka, nechal bych ji, ať si natrhá sama (bude to bez práce) a nechal bych ji, ať taky navrhne kompenzaci sama. Když nabídne prachy, dobře, když dá něco ze své zahrádky, taky dobře, a když jenom pámbu zaplať, tak se taky svět nezboří.

Ohodnoceno: 6x
 
Datum: 13.07.13 17:16
avatar

Cenu malin neznám, ale v sousední vsi prodává jedna rodina černý a červený rybíz. Je to jen za 30 kč kilo, ale je to samosběr. Takže pokud byste to trhali sami, bylo by to jistě o něco dražší. Jaga.

doplněno 13.07.13 17:17:

Když jsou to sousedi, dala bych dětem asi jednu mísu zdarma, ale bylo by nepříjemné, kdyby se to mělo stát každoročním pravidlem. Pokud je paní rozumná, jistě se vyrovná.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mirka1
Datum: 13.07.13 17:55

Jen si za to řekněte o peníze, protože kdybyste to dala zadarmo, tak by na to čekali každý rok. Jednou by jste nedala a byla by jste za lakomce, který nechce dát dětem maliny. Za chvli by koukali přes plot vaší zahrádky, paní by se ptala neprodala by jste nám to a to? Samozřejmě by myslela nedala. Normálně si řekněte cenu, kterou by jste prodala jinde. Něco jiného by bylo, kdyby jste jim byla něčím zavázaná a chtěla to dát jako dárek. Například jsem dala sousedce koš zeleniny za to, že mi její syn rozřezal mot. pilou strom.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ron*
Datum: 13.07.13 22:12

Sousedce bych jednou dala maliny zdarma pro děti. Ale opravdu jen jednou a jen ty maliny, určitě je zbytečné dávat ji ochutnávku z každé plodiny, co se Vám na zahrádce urodí. Na druhé straně sama víte, jaké máte se sousedkou vztahy. Pokud je trošku soudná, určitě si najde způsob, jak Vám sladkou dobrotu oplatit.

Nechat sousedku, aby si maliny otrhala sam, bych ale nedoporučovala. S tím mám špatné zkušenosti. Nemůžu pustit do malin ani manžela. Nedává pozor, maliní pak vypadá, jako by jím proběhlo stádo slonů.*smich*

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.07.13 21:11
avatar

Díky všem rádcům! Vyřešila jsem to vlastně tak, jak napsala @ron . Napřed misku zadara jako ochutnávku, ale pak mi sama nabízela za kilo 100,- Kč, že prý na trhu jsou za 130. To jsem si ale nevzala, ale doslova mi pak vnutila (přehodila přes plot) 300,-Kč. Má předplaceno, budou ostružiny :). Ještě jednou díky za všechny odpovědi, příště se na vás zase obrátím!*placni*.

doplněno 14.07.13 21:14:

*bzum* zapoměla jsem napsat, že to byly mimo tu misku 4 kg!

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.