Tumor plic

Od: Datum: 12.07.13 07:22 odpovědí: 3 změna: 12.07.13 10:48

Mému otci, (75 let) včera na CT vyšetření diagnostikovali tumor plic prorůstající do períkardu. Je velký cca 35 mm, prý už nejde operovat. Prosím, nemáte někdo ósobní zkušenost s tímto nádorem, zejména pak s průběhem nemoci. Děkuji předem za odpověď.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.07.13 08:16

Můj tatínek, v podobném věku zemřel na rakovinu plic. Neměl bolesti, jen slábnul. *plac*Sama jsem prodělala rakovinu prsu tak, jako moje maminka. Vlastně se v posledních cca 20ti letech s rakovinou setkávám v rodině, u lékařů, v čekárnách, v poradnách. Nemá cenu zjišťovat, jak nemoc probíhá, co komu pomáhá nebo co někoho uzdravilo. U každého to probíhá jinak, ulevuje jiná léčba, hraje roli jiný čas. Co jednoho skolí během měsíce, jiný se trápí dlouho. *nevi* Jen jestli stojíte o radu, pak tatínkovi nijak neraďte a proboha neříkejte: Nesmíš, neměl bys, škodí ti to. Neopravujte ho při omylech, nic mu nevysvětlujte, nejednejte s ním jako s dítětem. Ponechejte mu jeho důstojnost a pocit, že je chlap. Nemocný, umírající, ale stále chlap! Buďte jen laskaví a dejte mu na co má chuť, co chce dělat. Podpořte ho v jeho přáních, splňte mu i nesmysly. *hej* Poohlédněte se po hospicu, kdyby bylo třeba, ať jste v pořadí, protože i tam se čeká. Je tam laskavá a odborná péče s léky proti bolestem. Chtěla bych vás všecky pohladit, protože to je nesmírně bolestné období, ale úleva nikde není. Vám všem, tatínkovi a celé rodině přeji hodně odvahy a sil.

Ohodnoceno: 9x

Datum: 12.07.13 09:23

*palec*. V posledních pár letech v mém okolí i rodině umřelo tolik lidí na rakovinu (plíce, mozek, játra), že mě z toho až mrazí. Prakticky všichni maximálně do roka od diagnózy. A většině bylo jen mezi 50..60..*nevi*

Ohodnoceno: 0x

Od: jklk
Datum: 12.07.13 10:48

Otec na tom byl podobně. V řádu cca 8 měsíců zhubnul, zeslábnul a umřel. Průběh měl bez bolestí, několik měsíců fungoval relativně bez problémů, předposlední měsíc ležel, byl schopen dojít na záchod, poslední měsíc ležák, pak dva týdny v nemocnici a umřít jsme ho vzali domu. Hodně síly vám i jemu...

Umřít musí každý, ať si užije zbytek života dokud může. Vývoj v léčbě jde ale rychle dopředu, je možné že to už jde vyléčit.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.