Zaměstnání po rekvalifikaci

Od: Datum: 11.07.13 14:55 odpovědí: 3 změna: 11.07.13 21:32

Dobrý den, prosím Vás, co se stane, když si vyřídím na ÚP rekvalifikaci s tím, že mám razítko od budoucího potenciálního zaměstnavatele a po rekvalifikaci mě ten zaměstnavatel nezaměstná z nějakého důvodu plynocího z jeho strany?

A opačně, když bych já po rekvalifikaci odmítla onoho zaměstnavatele ( který mi dal razítko ) a nastoupila k jiné firmě? Tedy, že bych se z úp odhlásila ...


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.07.13 15:20
avatar

Dobrý den. S ÚP musíte ještě před začátkem kurzu uzavřít písemnou dohodu o rekvalifikaci. V ní se mimo jiné upíšete k tomu, že pokud kurz bez vážného důvodu nedokončíte nebo pokud později odmítnete nastoupit do zaměstnání, které odpovídá nově nabyté kvalifikaci, budete muset úřadu všechny peníze, které na vaši rekvalifikaci vynaložil, vrátit.

Úřady sice chtějí příslib od zaměstnavatele, ale v reálu k danému zaměstnavateli nastoupit nemusíte. Nehrozí za to nikomu žádná sankce. Pokud nastoupíte do zaměstnání, které odpovídá nově nabyté kvalifikaci ( možno ik jinému zaměstnavateli, než od kterého jste příslib zaměstnání dostala) pak se nestane nic.

Viz. podrobnější info:

http://www.penize.cz/zamestna…aci-vam-daji-az-padesat-tisic

Ohodnoceno: 1x
 
Od: pacourek*
Datum: 11.07.13 18:52

Jen doplním tuto práci vám musí nabítnout UP Nemusíte honem honem hledat nahradního zaměstnavatele

Ohodnoceno: 0x
 
Od: tretra
Datum: 11.07.13 21:32

Děkuji Vám.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.