Sestřenka mlátí svou sestru

Od: Datum: 09.07.13 22:19 odpovědí: 23 změna: 12.07.13 09:17
avatar
Mám 2 sestřenky, jedna je mladší (6) a starší (10) a jsou sestry. Jenže starší sestřenka tu mladší mlátí. Když jí třeba něco řekne, třeba ať si něco uklidí, dá jí facku a řekne jí, ať drží hubu. A někdy, když jí bouchne, tak i brečí a říká, že se zabije. A když to chce mladší sestřenka říct své mamce, tak jí řekne, ať nežaluje. Dnes jsem se se starší sestřenkou pohádala a ml. sestřenka něco řekla a st. sestřenka jí kopla několikrát mezi nohy a ona zase brečela a říkala, že nemusí mít kvůli ní děti a když jsem jí řekla, ať jí nemlatí, tak řekla proč a kopla jí znovu. Furt o tom přemýšlím a nevím, jak ml. sestřence pomoct. Nevíte jak? Děkuji.
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.07.13 22:35

Já bych to vyřešil ručně - stručně. Někdy to po dobrém nejde.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.13 22:35
avatar

Zkus třeba nainstalovat foťák s kamerou aby to natočil a pak to pusť její mamince.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.07.13 22:51
avatar
Jo, to je dobrý nápad, ale už vidím jejich mamku, jak nás s tím posílá někam, ona to tak klidně řekne ať jdem do...
Datum: 09.07.13 22:53
avatar

V tom případě už zbývá jen násilí proti násilí.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 09.07.13 23:16
avatar

Tohle by mohlo být brané jako týrání svěřené osoby. Pokud to její matka toleruje a nezajímá ji to, nejlepší by asi bylo jít s tím na policii. Řekni o tom svým rodičům, přesně vše popiš, jestli ještě nejsi plnoletá. Nakonec by to pro tu menší holku mohlo skončit těžkým ublížením na zdraví s doživotními následky nebo i smrtí, pokud je ta starší holka nějaká psychicky narušená. Ti co to přehlíželi by potom měli co vysvětlovat.

Naprostá většina rodinných tragédií se nestane rychle - většinou k ní dojde až po letech soustavného teroru, kdy všichni, kteří mohli zakročit tak jen dělali, že nic nevidí a nechtěli se do ničeho plést.

Btw. opravdu nechápu, proč se tu vůbec ptáš na tak jasnou věc. Pokud máš svědomí, nemůžeš přece dopustit, aby v Tvojí přítomnosti silnější surově týral slabšího a vůbec nic proti tomu neudělat. Proti něčemu tak zbabělému je nutné zakročit okamžitě.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: k2
Datum: 09.07.13 23:20

opravdu nechápu, proč se tu vůbec ptáš na tak jasnou věc. Pokud máš svědomí, nemůžeš přece dopustit, aby v Tvojí přítomnosti silnější surově týral slabšího a vůbec nic proti tomu neudělat. Proti něčemu tak zbabělému je nutné zakročit okamžitě.

Jo a tazatelky otazka znela JAK nejlepe zakrocit.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.07.13 23:44
avatar
Jo, a zapomněla jsem napsat, že dnes jsme se s ml. sestřenkou domlouvaly, že by u nás někdy spala a starší ses. jí to zakazovala a říkala, že to zařídí.
doplněno 09.07.13 23:59: A ještě říkala, že jí mlátit může, protože je její starší ségra.
Od: asd*
Datum: 10.07.13 00:26

Hned na místě jí zastav, pokud tě neposlechne tak klidně hrubou silou (ale tak abys jí neublížila).

Pokud to nezvládneš sama, tak to řekni někomu kdo je po ruce, nejlíp tvým i jejím rodičům. Pokud to nebudou řešit, tak zavolej na linku důvěry, tam tě nasměrují co máš dělat. Záznam ti pomůže - bude důkaz že si nevymýšlíš.

Řeš to co nejdřív, buď jen neumí domyslet následky nebo je psychicky narušená, v každém případě jí může ublížit jak fyzicky tak psychicky, oboje s trvalými následky.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.13 07:32
avatar

Starší sestřence vysvětli, že nemá právo nikoho bít, kopat, ... Řekni jí, že to jinak oznámíš její matce, ve škole na OSPOD, ...

Případně to rovnou řekni tetě, pokud teta nezakročí, zavolej na bezplatnou linku důvěry a obrať se na OSPOD (orgán sociálně právní ochrany dětí).

doplněno 10.07.13 23:57:

Kristko, s tím ses už měla na někoho obrátit!

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.13 16:53
avatar
Já sem jí říkala, že nemá právo a ona mi na to řekla, že jí může mlátit, protože je starší.
Datum: 10.07.13 08:04
avatar

Být tebou, tak to řeknu nějakému dospělému v rodině, ke kterému mám důvěru, že se mu můžu svěřit.. Tvoji rodiče, prarodiče, nějaká teta, třídní učitelka..kdokoliv!

A možná pokud na to máš psychicky i fyzicky, když by starší sestřenka dala facku té mladší, tak bych to té starší vrátila.. Tak, aby to nečekala a s dostatečnou razancí.. Mlátit mladší ségru fakt není normální a musí to za každou cenu přestat!

Kromě toho, že by ta mladší sestřenka mohla mít dříve nebo později nějaké vážné fyzické zranění třeba i s trvalými následky, tak věř, že šrámy na duši se mohou často hojit klidně celý život.. Možná jsi její jediná naděje.

Jak se chová tvá teta (jejich maminka) k sestřenkám? "Nešikanuje" třeba tu starší a ta si to potom vybíjí na mladší sestře?

doplněno 10.07.13 19:42: Takže když zlobí obě, dostane od mamky jen ta starší? Necítí se ta starší ukřivděně a pak si to právě nevylévá na mladší sestře? A co tatínek? Pokud se jejich máma nezajímá o vlastní děti a je vulgární, chuděry holky v čem vyrůstají.
Návodů tu od nás všech zaznělo dost, je na tobě jak s radami naložíš, hlavně to nenech být!
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.13 16:50
avatar
Ne, jejich mamka je nešikanuje, jenom když zloběj, tak té starší dá třeba pohlavek.
Datum: 10.07.13 21:26
avatar
Ne, když zlobí ta starší sama, tak dostane a když zlobí ta druhá taky sama, tak taky dostane.
doplněno 10.07.13 21:29: Dostanou jen když si to opravdu zasloužej.
Datum: 10.07.13 08:31
avatar

Pokus toto neřeší s dětmi jejich rodiče, pak se poraď o tomto problému s těmi svými. Jistě budou rozumnější. Ono je něco jiného normální sourozenecké pošťuchování a něco jiného je surovost.10ti letá by měla tu mladší spíše chránit a ne být na ni takto agresivní. Není vůbec pravda, že si to může dovolit jen proto, že je starší a je to její sestra. Té starší bych dala najevo, že tu mladší budu bránit a pokud uvidím, že jí surově ubližuje, vrátím jí to, když si jinak nedá říci. Vylívat si vztek na mladším a bezradném je hodně ubohé. Ale tohle by jí měli vysvětlit rodiče a nečekat, až jí způsobí třeba zdravotní problém. Takže ode mne by dostala facku tak nečekaně, že by se bála k té mladší pomalu přiblížit. Nemám ráda násilí, ale dívat se na to, jak se ubližuje slabším, to bych tedy nemohla. Na hrubý pytel, hrubá záplata a pokud si rodiče neví s její výchovou rady, ta mladší by měla vědět, že má někde zastání a že jí nedáš ubližovovat. Třeba potřebuje jen zpražit, aby měla z někoho respekt a uklidní se. Na slabší si troufne jen ubožák a ona nemá žádné právo chovat se k mladší sestře takto, není to žádný její majetek, ani věc.

doplněno 10.07.13 08:31:

opr.- pokud..

doplněno 10.07.13 17:57:

Kristko, když řekneš její mamce, že nejde jen o malý pohlavek sem tak, ale že jsi byla svědkem opravdu surovostí a častých, pak jí to jedno přece nemůže být. Kopat do mladší sestry, to by zasloužila pár na zadek přímo od té mámy! Někdo se té malé zastat musí a nečekat, až z toho bude vážný třeba zdravotní následek.

doplněno 10.07.13 18:00:

Pozor na to, aby se ta malá nakonec nestala obětí šikany své vlastní starší sestry! Chová se k ní agresivně a to není žádná legrace. Copak do člověka se kope a ještě k tomu do rozkroku? To normální rozhodně není...

doplněno 10.07.13 18:09:

Pokud by to nechtěli řešit rodiče toho děvčete a budeš pozorovat, že se chování starší sestřenice nezlepšilo, obrať se na linku důvěry a poraď se i tam. Je to zdarma. Je lepší zkusit možnosti a problém třeba trochu přecenit, než ho podcenit. Takto na dálku nikdo závažnost situace nedokáže zcela objektivně posoudit.Odkaz na linky důvěry pro jistotu přidávám, nalož s ním dle svého uvážení:

http://www.capld.cz/o-linkach-duvery

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 10.07.13 17:52
avatar
Já taky nemám ráda násilí a proto jsem se toto rozhodla řešit. Já jí říkala, že jestli se mi ml. sestřenka bude stěžovat, že jí mlátí, tak jí to vrátím. Ale bojím se, aby to nekecla své mamce, ale možná by to byla dobrá příležitost vše jejich mamce pořádně vysvětlit (ono by jí to stejně nezajímalo) :(
doplněno 10.07.13 17:56: A taky jí prý říká, že bude její otrok, ale nevím, jestli to myslela ze srandy, nebo opravdu (nebyla jsem u toho, říkala mi to ml. sestřenka).
Od: k2
Datum: 10.07.13 21:32

Nevim, jestli je nejlepsi napad "rucne" vychovavat "cizi" deti a jeste k tomu pribuzenstvu, mlaceni deti bych prenechal rodicum.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.13 00:03
avatar

Tak coˇs za dnešek udělala? Kam jsi zavolala nebo zašla? Už sis promluvila s tetou nebo se svými rodiči? Nebo máš jenom dlouhou chvíli a hledáš, čím se zabavit? (O problému už jsi dávno měla s někým promluvit!)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.07.13 16:20
avatar
Zatím jsem nic neudělala, ale dnes tam s rodiči pojedeme, tak to zkusím natočit a ukázat jejich mamce a když to nezabere tak jí to oplatíme a když by to dělala pořád, tak asi někam zavoláme.
Datum: 11.07.13 19:47
avatar
Tak teď jsme přijeli od sestřenek a já jsem starší ses. vysvětlila, že prostě nemá právo jí mlátit atd. a potom se st. sestřenka rozbrečela a domluvily jsme se, že když jí přestane mlátit, tak se s ní začnu bavit a ona souhlasila, ale upozornila jsem jí, že jestli zjistím, že jí zase mlátí, tak to budu řešit způsoby, které jste tu napsali, a ml. sestřence jsem řekla, že kdyby jí zase mlátila, tak ať mi to okamžitě řekne.

 

Od: vlasatec*
Datum: 11.07.13 19:50
Jsi šikovná, myslím že jsi oboum hodně pomohla.
Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 11.07.13 20:11
avatar
Díky, když já se nemohla dívat na to, jak jí mlátí.
Od: asd*
Datum: 11.07.13 20:16

To jsi jí měla zarazit hned - říct důrazně "Nemlať jí" a když by hned nepřestala tak na ní hodit deku nebo jít za rodičema.

Tak snad to takhle stačilo. Jen ještě pozor na pomstu ml. sestřenky - stačí když si vymyslí že dostala namláceno a ty to tý starší osladíš za ní...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.07.13 09:17
avatar

Je to tedy hrůza, ale obávám se, že za to mohou především rodiče. Taky mám mladší sestru (o 2 roky), a vím, jak mě rozčilovala, když dostávala různé úlevy :). Nemusela dělat to a ono, protože byla mladší a slabší (ačkoli já jsem stejné věci v jejím věku dávno dělala). Taky jsem ji občas trochu ternila (i když rozhodně ne takovým způsobem). Ale třeba spolužačka házela ze žárlivosti svoje mladší bratry na kamenné schody. *stop*Dodnes mě jímá hrůza, když si na to vzpomenu. Rodiče. bohužel, takové věci občas podceňují, a pokud je starší sourozenec agresivní nebo obzvlášť nevyrovnaný, může to dopadnout i dost špatně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Návody Poradny
Poslední otázky Poradny společnost
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.